Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Ovocné dřeviny

Máme vlašský ořešák s každoroční slušnou úrodou a problémem - v části skořápek je 3/4 jádra dobrá a 1/4 jádra vyschlá, scvrklá.

Alena Hauptvoglová

Jedná se o tzv. papírovitost ořechů. Je to jev, který se nedá bohužel nijak ovlivnit ani redukovat. Je to dáno buď odrůdou (některé jsou k tomu náchylnější), nebo se to vyskytuje intenzivněji ve vlhkých a chladných letech. Nemusí vás to potkat každý rok.

Dobrý den, na kmeni slivoně se mi vytvořila doslova díra a vypadá dost hluboká a zvětšující se. Vzhledem k tomu, že se jedná o mladý a nízký strom, nepředpokládám, že by to bylo způsobeno ptáky, navíc se začíná tvořit další podobná díra.

Martin

Dle vašeho popisu se s největší pravděpodobností jedná o korovou nekrózu a v tomto případě doporučuji slivoň zlikvidovat.


Ačkoliv jsem několikrát stříkala broskve proti kadeřavosti, přesto jsou napadené a dokonce i černé jako spálené. Je to ona kadeřavost? Jsou téměř bez listů, zasychají větve. Dále mám meruňku, která loni plodila prvně, ale malé a strupaté plody a nevalné chuti. Letos má 2 meruňky a opět malé a silně strupaté. O co se jedná?

Blanka Vávrová

U broskve se jedná o chorobu zvanou minilioza. Aplikujte na ni v předjaří některý z přípravků - Sulka nebo Sulikol a postřik zopakujte před rozpukem pupenů. Napadené části ostříhejte a spalte. Meruňce je třeba v hnojivu dodat víc fosforu na podporu kvetení a vývin plodů.


Dobrý den, bydlím na Praze 4, Zelený Pruh. Meruňkám se zde daří, bohužel nevím jaký druh máme. Chtěli bychom si zasadit ještě jeden strom meruňky. Můžu sázet na jaře? Jaká odrůda je nejlepší? Děkuji.

Anna Slavíková

Na jaře sázet můžete, vhodné odrůdy jsou např. Karola, Lenova, Leskora, Veecot, Bergeron.


Dobrý den, můžete mi doporučit odrůdy jabloní, které mají plody vhodné pro dlouhodobé uskladnění?

F.

Doporučuji např. Bohemia, Delor, Dublet, Jonagold, Karmina.


Chci si na své zahradě vysadit broskvoň. Bydlime asi 600 m.n.m. Dozvěděla jsem se o druhu RED HAVEN nebo FAIR HAVEN. Výsadba na JZ straně domu. Můžete mi prosím poradit, kterou odrůhu zvolit?

Ivana Novotná

Doporučila bych vám spíš odrůdu Red Haven.


Chci na zahradě vysadit třešeň, broskvoň, meruňku, višeň, jablko, hrušku. V plánu je také stěna ze stromků bez korunek. Které z těchto stromů se dají dát do stěny?

Michaela Dvořáková

Do stěny, tzv. kordónu, se používají jabloně, výjimečně jsem viděla i hrušně.


Dobrý den, doporučte mi prosím vhodné odrůdy ovocných stromů do nadm. výšky 550m.n.m., jedná se mi o jabloň, hrušeň, švestku, ryngli s meruňku.

Kateřina Čermáková

Vhodné odrůdy jsou následující: jabloň - Jonagold, Matčino, Ontario, Prima, Rubín, Topaz, Idaret hrušeň - Decora, Konference, Lucasova švestka - Wangenhaimova ringle- Althanova, Wazonova, Durancie meruňka - Bergeron, Veecot, Paviot


Čím hnojit a v jakých dávkách stromkový angrešt a rybíz? Děkuji.

Šťastný jiří

Hnojivo můžete použít buď specializované pro bobuloviny a ovocné stromy značky Floria (dávkování dle návodu), případně na podzim aplikovat zásobní hnojivo NPK a na jaře Cererit.


Dobrý den, máme na zahradě jabloně staré 40 let, už téměř neplodí a chtěli bychom je vykácet a zasadit nové. Mohli byste nám prosím poradit, zda je vhodnější podzim nebo jaro pro výsadbu? Děkuji.

Vendula S.

Vásadbu bych řešila až na podzim dalšího roku, pokud je budete kácet na podzim. Nové stromky bych doporučila vysadit cca 2m od původních stanovišť, pokud máte dostatek místa.


Stránky: 1 <<... | 2 | 3 | 4 | ...>> 36

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů