Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Standa Cvrček - osobní stránky


VIKAdesign - webdesign a reklama kvalitně

Jak pracuje zahradní rádce:

Jak již bylo řečeno v úvodu, máte možnost obrátit se zde prostřednictvím formuláře na odborníka s jakýmkoliv dotazem, který se týká Vaší zahrady a problémů s ní souvisejících. Pro přehlednost jsme připravili několik sekcí, kam se jednotlivé otázky a odpovědi na Vaše dotazy podle povahy problému zařazují. Všechny otázky i odpovědi jsou archivovány, takže se k nim můžete kdykoliv pro osvěžení paměti vrátit. Rovněž si zde můžete v případě zájmu přečíst i odpovědi na jiné než Vaše dotazy v ostatních sekcích, třeba zde naleznete nějaký dobrý tip pro Vaši zahradu.

Pokud uvedete do formuláře svůj e-mail, obdržíte odpověď přímo na něj a až následně bude dotaz zveřejněn v příslušné sekci poradny. Pokud e-mail neuvedete, Váš dotaz bude později zveřejněn i s odpovědí přímo ve vybrané sekci poradny, kde si jej budete moci přečíst.

Prosíme Vás, abyste měli strpení se zasíláním a uveřejňováním odpovědí, dotazů je opravdu mnoho. Snažíme se odpovědět postupně všem!

Popis sekcí

Okrasné dřeviny

Vše o listnatých okrasných dřevinách pěstovaných u nás ve venkovních podmínkách - jejich názvosloví, vlastnosti a charakteristické znaky; členění a doporučení vhodných druhů; jak je správně pěstovat a pečovat o ně; řešení problémů (choroby, škůdci...).


Ovocné dřeviny

Vše o problematice ovocných dřevin pěstovaných u nás ve venkovních podmínkách - jejich názvosloví, vlastnosti a charakteristické znaky; členění a doporučení vhodných druhů; jak je správně pěstovat a pečovat o ně; řešení problémů (choroby, škůdci...).


Balkony, terasy...

Obecná doporučení i praktické rady pro osazování balkonů, teras, oken a fasád domů. Doporučení vhodných druhů rostlin a nádob; správné postupy při výsadbě rostlin; celoroční péče o rostliny; přezimování rostlin; řešení problémů (choroby, škůdci...).


Trávníky

Vše, co potřebujete vědět o trávnících - příprava terénu pro nový trávník; zakládání trávníkových ploch, doporučení vhodných travních směsí; celoroční péče o trávníky; rekonstrukce trávníků; řešení problémů (boj s plevely, chorobami, škůdci...).


Zahradní architektura

Možnost konzultace ohledně kompozice a úpravy kterékoliv části Vaší zahrady - vše, co se týká rozvržení rostlinného materiálu, doporučení nových výsadeb; zakládání živých plotů; rady související s architektonickými prvky, zahradními stavbami aj.


Zahradní technologie

Obecná doporučení i praktické rady související s celoroční péčí o Vaši zahradu - správné postupy při odstraňování plevelů; hubení škůdců; preventivní péče o rostlinný materiál, postřiky; výživa rostlin; zásady spojené s kompostováním; řešení problémů...


Voda v zahradě

Obecná doporučení i praktické rady, týkající se veškerých vodních prvků ve Vaší zahradě - zakládání vodních prvků, výhody x nevýhody; volba rostlinného materiálu; celoroční péče o jezírka, tůně, rybníčky, potůčky...; řešení problémů (řasy, kalná voda...)


Střešní zahrady

Vše, co souvisí se založením zahrady "v oblacích"... - podmínky a parametry pro založení střešní zahrady; architektonické řešení střešních zahrad; doporučení vhodných rostlinných druhů; ošetřování rostlinného materiálu; celoroční péče; řešení problémů...


Pokojové rostliny

Vše o problematice pokojových rostlin - jejich názvosloví, vlastnosti a charakteristické znaky; členění a doporučení vhodných druhů; jak je správně pěstovat a pečovat o ně; rostliny v zimních zahradách; řešení problémů (choroby, škůdci...).


Řez dřevin

Obecná doporučení i praktické rady týkající se řezu všech druhů venkovních rostlin - okrasné dřeviny listnaté x jehličnaté, ovocné dřeviny, keře, polokeře...; doporučení vhodného řezu a doby provedení; správné postupy; výhody x nevýhody; prevence...


Trvalky, byliny...

Vše, co vás zajímá o trvalkách, letničkách či bylinkách ve Vaší zahradě - jejich názvosloví, vlastnosti a charakteristické znaky; členění a doporučení vhodných druhů; jak je správně pěstovat a pečovat o ně; řešení problémů (choroby, škůdci...).


Cibuloviny a hlíznaté rostliny

Vše, co souvisí s pěstováním cibulovin a hlíznatých rostlin v našich venkovních podmínkách - jejich názvosloví, vlastnosti a charakteristické znaky; doporučení vhodných druhů; jak je správně pěstovat a pečovat o ně; řešení problémů (choroby, škůdci...).


Jehličnany

Vše o jehličnatých okrasných dřevinách pěstovaných u nás ve venkovních podmínkách - jejich názvosloví, vlastnosti a charakteristické znaky; členění a doporučení vhodných druhů; jak je správně pěstovat a pečovat o ně; řešení problémů (choroby, škůdci...).


Ostatní

Informační mix, týkající se všech dalších témat spojených s Vaší zahradou - doplňkové dotazy; dotazy ohledně užitkové zahrady; zajímavosti a kuriozity; nezařazené...


Vážení návštěvníci,

omlouvám se vám, že dočasně bude provoz naší poradny omezen, jelikož jsem nastoupila na mateřskou dovolenou. Poradna ukončena nebude, budeme vám i nadále poskytovat rady a doporučení, ale časové intervaly přímých odpovědí budou prodlouženy. Průběžně však budou i v této přechodné době uveřejňovány nové příspěvky do jednotlivých sekcí, a proto doufáme, že nám i nadále zachováte vaši přízeň.

Vaše Martina Hájková

Formulář:

Sekce:

Váš dotaz:

Vaše jméno:

Váš e-mail:


ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů