Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Ovocné dřeviny

Na desetileté meruňce mi přes zimu na hlavní větvi na ploše cca 5x10 cm opadala kůra až na holé dřevo. Jak mám tuto ránu ošetřit a existuje nějaká prevence, kterou mi můžete doporučit?

Bušek

Větev u větevního kroužku komplet odstranit, prevence neexistuje, většinou se jedná o druh rakoviny.

Máme na zahradě meruňku zasazenou v roce 1922. Je to velký strom (výška přes 6m, koruna v průměru 7,5m), plodí každý rok a má pořád přírůstky. Asi před deseti lety jedna velká větev praskla a my jsme ji po sklizni odřezali. Nyní se však na kmeni objevila prasklina, která vede od konce uřezané větve dolů po kmeni, je asi 1m dlouhá a přes 10cm široká. Snažila jsem se prasklinu vyčistit, je v ní rezavá drť a spousta kukel, sem tam nějaký červík. Nedostanu se v prasklině do boku, jen do hloubky - to jsem myslím vyčistila dobře. Už mi několik lidí radilo vyplnit dutinu kaší z vápna, písku a trochy cementu. Mám ale obavy, aby uzavřené místo nezačalo ještě víc "kazit". Prosím o Váš názor. Děkuji

Helena Kratochvílová

V žádném případě nezaplňovat trhlinu čímkoliv a už vůbec ne maltou apod. Ránu co nejpečlivěji vyčistit a nechat otevřenou. Maximálně zabránit přístupu vody do rány. Zakrýt plachetkou.


Chtěl bych mít na zahradě broskvoň. Je možné ji ještě v květnu vysadit nebo už je pozdě?

Martin Prášek

Již je pozdě, vysadit broskvoň je možné na podzim nebo brzy z jara.


Pred štyrmi rokmi som si kúpila borůvku kamčatskou. Už je z nej pekný hustý ker a plodí. Prosím Vás, poraďte mi, ako a či je vubec nutné ju strihať. Ďakujem za radu.

Monika Harská

Nieje nutné.


Dobrý den, zasadil jsem letos hrušeň (konference) a po čase se objevily na listech malé fleky velikosti cca čočky, okrové až silně žluté barvy, na pomak tvrdší než dužina listu. Místní usedlící tvrdí, že je to spadem částí okrasných jehličňanů, a proto Vám prosím o radu. (Lokalita Plzeň - jih)

Slezák Miroslav

Jedná se o rez hrušňovou, postřik existuje, ale příliš nezabírá. Zkuste aplikovat přípravek DELAN. V blízkosti by neměly být vysazeny hostitelské rostliny typu jalovec, hloh...


Jaký mám použít postřik na švestku, která je napadena šárkou?

J. Kosan

Šárku nezničíte, strom se musí porazit.


Dobrý den, prosím o radu. Mám na zahradě čtyřletou meruňku, vzhledem k terénním úpravám kolem domku jsem nucena ji přesadit - poraďte - lze? Kdy? A je dobré (pokud tedy půjde přesadit) dát pod ní nějaké hnojivo - prosím jaké? Děkuji.

Kovaříková

Meruňku by bylo lepší přesadit až na podzim. Před přesazením zredukujte korunu, vytvořte jí velký kořenový bal a vsaďte do kompostní půdy. Je třeba ji dobře ukotvit. Další hnojivo přidávat nemusíte. Její uchycení na novém stanovišti však není stoprocentní.


Dobrý večer, chtěla bych se dotázat, jak se sadí lískový ořech? Děkuji.

Marcela Soušová

Toto řešení vám příliš nedoporučuji, je to složitý proces, kdy je třeba ořech nechat vzklíčit náročnou metodou tzv. stratifikace. lepší je vysadit nějaký vyšlechtěný druh zakoupený ve školce.


Dobrý den, můj dotaz se týká naší třešně Karešova, už třetí rok nám hnijou plody, plody neopadávají a když je jedna napadena v trsu, tak se to roznáší i do ostatních. Strom je asi 18 let starý, domnívám se, že o hnilobu moniliovou se nejedná. Co s tím? Děkuji za odpověď.

Alena Zochová

Jedná se o moniliový úžeh květů, moniliová hniloba plodů, doporučuji postřik přípravkem ROVRAL.


Stránky: 1 <<... | 33 | 34 | 35 | ...>> 36

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů