Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Pokojové rostliny

Vše o problematice pokojových rostlin - jejich názvosloví, vlastnosti a charakteristické znaky; členění a doporučení vhodných druhů; jak je správně pěstovat a pečovat o ně; rostliny v zimních zahradách; řešení problémů (choroby, škůdci...).

Dobrý den, můžete mi doporučit, které květiny se hodí do terária (nejedovaté!).

Soňa

Vhodné jsou např. Pterix, Chlorophytum nebo Roicissus.

Dobrý den, jaké pokojové rostliny se hodí do tmavší místnosti? Daří se tam jen "tchyním jazykům" a všechno ostatní postupně přemisťuji do ostatních místností, protože květinám opadávají listy, či přestávají růst.

Jana Sojková

Pořiďte si takové druhy pokojových rostlin, které mají tužší a tmavší list. Např. existuje Dracena marginata s tmavším listem nebo Dracena deremensis též s tmavším listem. Dále můžete pořídit Cissus rhombifolia, Hoya carnosa, případně Stromanthe - této rostliny existuje hodně druhů, opět vybírejte variantu s tmavším listem.


Dobrý den. Je možné Pachypodium Lamerei uříznout a opět zasadit? Pokud ano, můžete mi poradit, jak na to?

Milan Hromádko

Ano, Pachypodium můžete uříznout, uříznutý konec namočit do stimulátoru růstu a pak rovnou zasadit přímo do země. Můžete, ale nemusíte pak zasazené rostliny zakrýt na čas sáčkem pro zajištění vyšší vzdušné vhkosti.


Dobrý den, moje šestiletá juka, která doposud byla zdravá, začala odspoda žloutnout. Světla má dostatek, zalévám 1x týdně.

Radka Urbanová

Rostlinu je třeba přesadit do nového substrátu, nejlepším obdobím pro to je březen, pokud je na tom však hodně špatně, proveďte to již nyní v únoru. Důležité je, abyste ji přesazovala v prostředí se stejnou teplotou, ve které se nachází na svém stálém stanovišti, nepřenášla ji při tom jinam, např. ven na balkon, tzv. šoková teplota při přesazení by jí ještě víc uškodila.


Monstera měla tři nové listy, které hned zežloutly a upadly. Čím je to způsobeno?

Voláková

Jedná se o typický příznak při přelití. Zmírněte zálivku a u monstery je třeba navíc dát pozor i na průvan.


Prosím o radu, do čeho sázet řízky monstery? Děkuji.

Voláková

Jedná-li se o řízky z kmene (špalíčky), položte je naplocho nahoru na pokojový nebo množárenský substrát, můžete je tím substrátem lehce ještě zaprášit či mírně zahrnout. Jsou-li to řízky s listem, ty nechte nejprve zakořenit ve vodě a pak je teprve napíchejte do substrátu.


Dobrý den, poraďte mi prosím, jak se zbavit bílé plísně na hlíně u pokojových rostlin? Děkuji.

Eva Janderová

Bílá plíseň na povrchu zeminy v květináči pochází ze zálivky. Zbavit se jí můžete pouze mechanickým odstraňováním, zeminu se snažte následně provzdušňit. Rostlinu není nutné z květináče přesazovat.


Umísťuji Ficus Benjamina přes léto ven, obvykle dosti naroste. Mohu jej trochu ostříhat? Děkuji předem za odpověď.

Milada

Během vegetace můžete rostlinu stříhat bez problémů, doporučuji ale zakrátit max. o jednu třetinu.


Dostala jsem kalu, prosím o radu, jak se o ní mám starat a za jak dlouho asi začne opět kvést.

Jana Havlenová

Kala má ráda světlé až mírně slunné stanoviště, od jara do podzimu ji mějte na stanovišti s teplotou 16-20oC, v zimě jí dopřejte chladno (8-12oC) a udržujte ji v ralativním suchu, aby se rostlina mohla zatáhnout (je to v přírodě původně bažinná rostlina s hlízovitou bází stonku). Na jaře je vhodné dát ji pak narašit, bohatě zalévat a hnojit. Po vyrašení je dobré ji vždy přesadit do výživné půdy (humózní substrát). Pokud dodržíte postup, měla by vám příští rok opět vykvést.


Jak pěstovat CYKAS?

Sobotková Jitka

Cykas je tzv. ságová palma. Palmě je podobná zevnějškem, příbuzná s ní však není. Je velice pomalu rostoucí. Dorůst nakonec může postupně až do výšky 60cm. Teplota prostředí 18-21oC, v zimě může být nižší 12-16oC, zálivka pravidelná "tak akorát" - nenechat substrát úplně vyschnout, ale nepřemokřit, v zimě na zálivce ubrat. Na jaře a v létě hnojit 1x za 14 dní až za 3 týdny. Vyžaduje rozptýlené světlo, ne stanoviště na přímém slunci, nezapomeňte ji celoročně rosit. Mladé rostliny do pěti let přesazovat každoročně, starší pak 1x za 4-5 let.


Stránky: 1 <<... | 2 | 3 | 4 | ...>> 67

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů