Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Cibuloviny a hlíznaté rostliny

Vše, co souvisí s pěstováním cibulovin a hlíznatých rostlin v našich venkovních podmínkách - jejich názvosloví, vlastnosti a charakteristické znaky; doporučení vhodných druhů; jak je správně pěstovat a pečovat o ně; řešení problémů (choroby, škůdci...).

Jsou cibulky Tygridia pavonia v našich podmínkách odolné proti mrazu, nebo je třeba je na podzim vyjmout a uskladnit? Děkuji.

Jiří

Cibulky Tygridia pavonia jsou podobné narcisům, vysazují se na podzim a na zimu je není třeba vyndávat ze země.

Chci koupit orientální lilie a prosím o info, jaký je rozdíl v pěstování proti asijským? A mohou se nechat přes zimu venku? Díky za odpověď.

P. Kopal

Asijské a orientální by měly být ty samé. Na zimu je doporučuji vyndat, jsou šlechtěné, venku přes zimu vydrží pouze nešlechtěné druhy, ale i ty je třeba je v zimním období na venkovním stanovišti zakrývat.


Dobrý den, koupil jsem v obchodě hlízy úpolínu a chtěl bych vědět, jak a kdy se sadí? Děkuji.

Karel Havlíček

Úpolín zasaďte koncem března či počátkem dubna, případně se sází i na podzim. Hlízy po vsazení přihrňte, aby nad sebou měly cca 1-2 cm substrátu.


Prosím poraďte mi, jakým přípravkem můžu nyní v únoru namořit uskladněné hlízy gladiol proti třásněnce? Nestihla jsem to na podzim.

Věra

Postřik proti třásněnce mečíkové se provádí na vzrostlé rostliny až v době před květem a to opakovaně v odstupu 10 dnů přípravky KARATE nebo SPRUZIT.


Dobrý den, kdy sázet Ismenie a jak s nimi naložit přes zimu?

Martin Brázda

Ismena, latinsky Hymenocallis, se na venkovní stanoviště sází od konce dubna, na slunné místo, cca 10 cm hluboko. Na podzim se pak cibule vyryje ze záhonu (stejný postup jako např. u jiřin nebo mečíků), vysuší se a uloží v teplé místnosti (okolo 20oc). Pěstovat se dá též jako pokojovka (péče podobná jako u Amarylis), v tom případě se cibule vysazuje do květináče tak, aby jí ven koukala špička.


Těšila jsem se na kosatce - ony sice nasadily na květ, ale ještě dřív, než se květy rozvinuly, jako by uhnily. Všechny uhnilé květy i poupata jsem odlámala, ale myslím, že už znovu nevykvetou. Může to být deštivým počasím? U sousedů začínají kvést normálně.

Jiřina Ekslerová

Letos již nevykvetou, jedná se o houbové onemocnění.


Dobrý den. Měla by jsem prosbu zda mi poradíte, jak se pěstuje mořská cibule? Asi před 2 roky jsem dostala cibulku, měla asi 2-3 cm s tím, že to je ona, pořád se neměla k světu, letos však velmi povyrostla a nevím, jak přezimovat a zda malé pacibulky odstranit? Nechat je zavadnout nebo stále zalévat? Cibule byla stále pěkně pevná a hladká, myslela jsem, že se pěstuje jako amarilky, tak jsem omezila zálivku a najednou se začíná scvrkávat. Předem děkuji.

Šínová

Mořská cibule se pěstuje zcela stejně jako amarilis. Pokud rostlina vytvoří pacibulky, je třeba pacibulky odstranit, protože zbytečně vysilují rostlinu.


Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, proč mi některé gloxinie zůstanou pěkně malé a některé se mi hodně natahují, až visí? Kde dělám chybu?

L.

Pravděpodobně je problém v umístění rostliny vzhledem ke světlu, a nebo druhá věc, je třeba rostliny pravidelně přihnojovat.


Dobrý den, nestihla jsem vysadit jarní cibuloviny (krokusy, narcisy, tulipány, hyacinty). Chtěla jsem poprosit o radu, zda je lze zasadit ještě v listopadu, nebo bude lepší odložit výsadbu na příští rok (a vydrží cibulky ten rok?). Děkuji za odpověď.

Markéta Kalinová

Pokud žijete v místech, kde není půda nyní ještě zcela promrzlá, tak je ještě dodatečně vysaďte. Pokvetou trochu déle, ale měly by vykvést. Do dalšího roku je skladovat nedoporučuji.


Pokud vyjmu v červnu cibuli tulipánu, který nekvete, má smysl ho na podzim vysadit znovu, pokud cibule nevypadá nemocně? Mám někdy na záhoně pouze velký lupen. Díky za odpověď.

Irena Petrovičová

U tulipánů se někdy stává, že některý rok nevykvete, nemusí to být způsobeno žádnou chorobou, mívají prostě příznivé a nepříznivé roky. Zasaďte jej znovu, po odkvětu doporučuji před vyjmutím ze záhonu nechat rostlinu dobře zatáhnout, i to může do dalšího roku pomoci.


Stránky: 1 <<... | 2 | 3 | 4 | ...>> 12

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů