Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Ovocné dřeviny

Dobrý den. Kdy se sází malinoostružiny?

Hanka

Sází se na podzim nebo na jaře

Jak se pozná u jedlých kaštanů sameček a samička?

Pavel Uchytil

Pozná se to v době kvetení - samčí stromy mají jehnědy, samičí květy.


Dobrý den, koupila a zasadila jsem na podzim kanadskou borůvku. Rostlina má jen dvě dlouhé větve. Zastřihuje se, případně odstraňují se po nějakém roce starší větve?

Pavla Urbanová

Sestřihněte ji až na jaře, měla by se zakošatit, dopřejte jí dostatek rašeliny a výživy.


Dobrý den, poradíte mi prosím s angreštem? Před sklizní se mu scvrkly a uschly plody, potom i listy. Děkuji za odpověď.

Lena.K.

V předjaří aplikujte postřik proti padlí přípravky jako je např. KUPRIKOL, FUNDAZOL, NOVOZIR apod.


Dobrý den, prosím o radu, na jaře jsem vysadil stromky jabloní. Je tyto mladé stromky třeba chránit před zimou a mrazy a popř. jak? Pozemek mám asi 600m nad mořem.

Petr Matušinský

Pokud jste vysadili odrůdy vhodné do této vyšší nadm. výšky, není třeba je před zimou a mrazy nijak extra chránit, pouze bych doporučila případnou ochranu proti okusu zvěří.


Dobrý den, chtěl bych na severní stranu zahrady, která je stíněna domem, vysadit do nepříliš kvalitní půdy nějaký ovocný strom či okrasný keř. Je to možné a jaký? Nebo mám tento kout zahrady využít pro jiné rostliny? Děkuji za odpověď.

Michal

Vysadit ovocné stromy ani keře zde nedoporučuji.


Dobrý den, před cca 3 lety jsem zasadil ovocné stromy a jak jsem přidával zeminu, místo roubu kleslo a stromy vytvořily nové kořeny těsně pod povrchem. Chtěl bych zachovat vlastnosti podnože, mohu je postupně odřezat, aby zase braly živiny z těch hlubokých a kdy je nejvhodnější doba? Děkuji.

Pavel Kosina

Váš dotaz mi není zcela jasný, především to, jak jste přidával zeminu... Tu jste přidával tak vysoko, až jste zasypal roubované místo? To se běžně nestává. Pokud jste tak učinil, pak určitě ty nové kořeny neodřezávejte, protože byste strom zahubil. Kořenový systém je pro strom velice důležitý a je jedno, kde kořeny vyrostly, je to kompaktní systém, který se nesmí narušit.


Na jaře jsem vysadil hrušeň. Vyrostlé listy, ale mají hnědé okraje. Na několikaleté švestce se na nových výhonech objevují listy zabarvené do červena a na nich zelenkavá mšice. Na mšice předpokládám použít Mospilan.

RBr

Na hrušni se může objevit rez hrušňová (hostitelskými rostlinami jsou jalovce), použít přípravek BAYCOR, nebo DELAN, TOPAS, částečnou účinnost na rez mají i přípravky DITHANE a NOVOZIR. U švestky se může jednat o červenou skvrnitost listů, doporučuji postřik DITHANE či NOVOZIR, postřik provádíme 1-2 týdny po odkvětu a ošetření dle potřeby 1-2x opakovat v intervalu 7-14dní.


Máme doma jedlé kaštany a jejich plody jsou prázdné. V čem je problém? Děkuji.

Pavel Uchytil

Určit příčinu vašeho problému není jednoduché. Především bych se vás zeptala, zda máte dva stromy - samčí a samičí, protože jeden ze základních problémů může být již v opylování. Zkuste mi napsat, zda máte dva rozdílné stromy a pokud ano, budeme pátrat po příčinách dál.


Mám prvním rokem v truhlíku na balkoně vinnou révu. Pěkně roste. Co s ní na zimu? Zastřihnout a dát např.do sklepa? Děkuji.

Martina Horká

U vinné révy bych na zimu především zakryla kořeny, nechala rostliny jinak přezimovat venku a v předjaří pak sestřihla. Pozor však dejte na to, aby měly rostliny dostatek půdy v truhlících a odpovídající velikost truhlíků, v případě, že by měly půdy málo, mohly by snáze vymrznout.


Stránky: 1 <<... | 3 | 4 | 5 | ...>> 36

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů