Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Trávníky

S pokračujícím létem se v mém trávníku objevují stále více a více tmavé skvrny, které zaujímají stále větší plochy. Tráva je v těchto místech tmavší, roste pomaleji a má tendenci schnout (v postižené oblasti se vyskytují i zcela vyschlá místa) i když zavlažuji rovnoměrně a pravidelně celý trávník.

Ing. Alexander Plch

Jedná se o houbové onemocnění, doporučuji provést postřik fungicidními přípravky typu NOVOZIR či DITHANE dle návodu.

Dobrý den, v nově vysetém trávníku se objevilo lokálně velké množství lipnice roční - snad je to roční, ale lipnice každopádně. Chtěla bych se zeptat, jakým způsobet se jí zbavit, aniž bych musela zničit celý trávník, pokud to lze.

Michaela

Bohužel jediným řešením je zlikvidovat stávající trávník a zasít nový. Pokud byste lipnici v trávníku ponechala a přesívala jinou travní směsí, lipnice v trávníku zůstane, sice omezeně, ale konkurenční schopnost ostatních trav nebude tak velká, aby lipnici zlikvidovala.


Před třemi roky jsme založili trávník u venkovského rodiného domku, a doufala jsem, že se mi v něm časem objeví sedmikrásky (náletem, ze starých semen...). Bohužel sedmikrásky se samy asi neobjeví, tak jsem chtěla poprosit o radu, jakým způsobem je do trávníku dostat?

Hana Teršová

Sedmikrásky bych se pokusila do trávníku dodat formou semínek, na několika místech mírně nadzdvihněte drn, pod něj nasypte pár semínek a zase přiklopte. Pokud tato semínka vzejdou, pak už by se měly sedmikrásky po trávníku šířit dál samy.


Dobrý den, máme 2 měsíce starý trávník (směs Golf) a zavlažovací systém - zavlažujeme 10min v 5hod ráno každý den. Bohužel při prudkých nebo delších deštích je na trávníku déle voda a trávník je poté vymočený, přičemž není možné vodu odvést jinam (půda se skládá z vrstvy směsi ornice a písku ve výšce 15-25cm, podloží je jílovité). Na povrchu půdy se tvoří mech a povrch je mazlavý a černý, tráva ve spodní části uhnívá. Jak lze předejít odumírání trávy a zamezit přílišné vlhkosti (dosypáním pískem, vytvářením větracích děr, směsí proti mechu...)? Děkuji předem za pomoc.

Michal Kačírek

Ve vašem případě se domnívám, že máte pro trávník málo propustné podloží. Jednak bych vám doporučila ubrat na ranní zálivce, trávník provzdušnit a prořezat a následně prosypat pískem. Existuje technologie tzv. aerifikace, kterou provádní specializované firmy, pokud byste chtěli odbornou pomoc.


Dobrý den, prosím poraďte. Máme cca 10 dní čerstvě vzrostlou trávu (zakládala se celá zahrada). Místy bohužel i plevel. Ten jsme bodově postříkali Roundupem, během hodiny ale dost sprchlo. Jedná se mi o to, zda se přípravek spláchne na novou trávu a poškodí ji? Díky za odpověď.

Věra Marková

Pravděpodobně jste špatně odplevelili stanoviště už před založením trávníku. Roundup se ale po založení trávníku už nepoužívá, je to totální herbicid, který zahubí vše zelené, takže i váš trávník. Dle povahy plevele existují jiné typy přípravků na jejich zničení (např. Bofix).


V trávníku se nám objevily drobné vosičky, které vyhrabávají kopečky zeminy a je jich spousta. Nevíme si rady, jak na ně.

Maruška

Doporučuji provést vertikutaci trávníku s řádným vyhrabáním. V případě dalšího výskytu vosiček doporučuji provést postřik přípravkem DECIS.


Letos na jaře jsme založili nový trávník, krásně vzešel, ale začínají se nám na něm dělat plochy o velikosti cca 30cm kde trávník úplně vyhyne. Neroste zde ani plevel. Žádný herbicid jsem na zahradě nikdy nepoužila. Děkuji za odpověď.

Ivana Kolečková

Jedná se o houbovou chorobu, doporučuji postříkat celý trávník přípravkem AMISTAR, pak prázdná místa znovu dosít.


Potřebovala bych poradit. Zakládáme na dvoře trávník a chtěla bych v něm založit cestu - pěšinku neohraničenou. Jaké jsou možnosti nebo trendy k vytvoření cestičky, aby nebylo znemožněno sečení trávníku. Děkuji.

Blanka Nahodilová

Vhodné by ve vašem případě bylo založit tzv. šlapákovou cestičku z volných kamenů tzv. šlapáků, které lze použít místo souvislé dlažby. Jedná se o položení přírodních kamenů či dlaždic na vzdálenost 65-70 cm od středů nášlapných ploch volně do trávníku tak, aby jejich horní hrana byla v úrovni okolního terénu. Tím je zaručena možnost sekání okolního trávníku.


Na trávníku se mi objevila zvláštní rostlina, která z dálky připomíná kopečky od žížal a z blízka vypadá jako hnědé mořské chaluhy. Plocha, kde se vyskytuje, je kluzká. Po vyhrabání zůstane plocha bez trávy. Na podzim jsem plochu povápnila a na jaře se tato rostlina opět objevila. Jak se jmenuje a jakým způsobem se jí mohu zbavit?

Danuše Stará

Nedovedu vám sdělit přesný název, ale jedná se o houbu. Již jsem se s ní ve své praxi setkala a to jak v trávníku, tak i v záhoně na mulčovací kůře. Zatím s úspěchem se jí zbavuji přípravkem pod názvem IBUFungen.


Dobrý den, je možné použít trávu na seno po předchozím postřiku Garlonem 4 EC? Nebo je nutné posečenou trávu zlikvidovat a sušit až při dalším sečení?

Katka

Doporučuji zlikvidovat a použít až další seč.


Stránky: 1 <<... | 2 | 3 | 4 | ...>> 20

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů