Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Trávníky

Dobrý den, chystáme se položit travní koberec. Jak připravit půdu, protože jsme dostali informace, které se různí. Je rozdíl v hustotě koberců? Bude to na místě, kde často chodí a běhá pes. Děkuji.

Marta Polášková

Je třeba pořídit koberec tzv. zátěžový, ale ani ten nezabrání vyběhaným cestičkám od psa (větší pes). Půdu důkladně odplevelit, prokypřit, srovnat, navézt substrát ve vrstvě alespoň 5 cm, uválcovat a pak položit koberec.

Chceme u domu do prorostové dlažby a na ploše kolem založit trávníček. Chceme použít travní semeno - zátěžové. Chtěla bych se zeptat, jak o tento trávník pečovat? Jak hnojit a čím?

Šárka

V tomto případě doporučuji vydatnou a pravidelnou zálivku a přihnojovat jednou za tři týdny jakýmkoli hnojivem na trávník.


Letos v dubnu jsme zakládali trávník a máme v něm dost plevelu. Jak na něj? Tam, kde je mulčovací kůra, prorůstá dost plevelu. Stříkáme ho Roundupem, ale i tak ho tam je dost.

J.L.

Nezbývá nic jiného, než v postřiku pokračovat, zřejmě se stala chyba již v prvopočátku, kdy nebyl pozemek řádně odplevelen. Do trávníku aplikujte BOFIX.


Dobrý den. Máme nově založený trávník asi 4 měsíce na ploše cca 1000m3. Někde je pěkně hustý a zelený a jinde je nažloutlý a moc neroste. Každý den hodně zaléváme. Nevypadá to hezky. Děkuji.

Lucie

Z vašeho popisu lze jen velmi těžko usoudit na příčinu, nevíme, jaký substrát byl použit, jaké osivo atd. Zálivka způsobuje vyplavování dusíku a ten následné žloutnutí, je potřeba trávník dohnojovat.


Loni na podzim jsme vyseli trávník, na jaře už byl celkem slušný, nejprve jsme ho ručně vypleli, ale po dalším objevení plevelů jsme použili Bofix. Teď je celkem slušný, místy prořídlý (v létě místy proschnul), ale trápí nás plošky, na kterých se objevil mech. Celková plocha je cca 250m2. Jak ho teď na podzim ošetřit, abychom se mechu zbavili a doplnili prázdné plošky?

Martina Nosková

Trávník je potřeba provzdušnit, dosít holá místa, přihnojit a uválcovat. Dále aplikovat přípravky proti mechu např. MECH STOP. Toto vše je ale potřeba stihnout do konce října. V zimním období můžete proti mechu použít vápencové přípravky.


Chtěla bych založit nový trávník a nevím, jaký herbicid do půdy použít na zničení a ochranu před plevelem? Prosím o radu a předem děkuji.

Vršovská

Použijte herbicid ROUNDUP.


Dobrý den, můžu vysít trávník ještě do konce října? Půda je již 3 týdny vypleta, provzdušněna (Jižní Morava).

Monika

Ano, je to možné, ale ne později.


Chtěla bych se zeptat, jak docílit ostrých přechodů mezi trávníkem a záhony, kde je mulčovací kůra? Na Vašich fotkách to vypadá moc pěkně. Předem děkuji za odpověď.

Rejmontová

Jedná se o jednoduché zaříznutí trávníku rýčem, které je potřeba dělat alespoň jedenkrát ročně.


Jak správně postupovat při zakládání trávníku na těžké jílovité půdě plné kamenů? Máme představu, že navezeme perk a navrch dáme půdu ze skrývky. Je nutné tuto půdu nějak upravit kromě chemického ošetření proti plevelům? Mám na mysli nějaké speciální mechanické ošetření. Děkuji za odpověď.

Dagmar Janů

Je nezbytné, aby terén pod trávníkem byl velmi důkladně prokypřen, vyrovnán a chemicky odplevelen. Pozor na skrývku, je dobré si nechat udělat rozbor půdy, neboť skrývka může být příliš kyselá či obsahovat příliš mnoho jílových částic. V každém případě, chcete-li mít trávník kvalitní, musíte jako finální vrstvu použít humózní trávníkový substrát vylehčený pískem ve vrstvě nejméně 3-5cm.


Žijeme v menším městě, před domem máme zatravněnou zahrádku (asi 10x20m). Loni na podzim se nám v trávníku objevili nějací hlodavci. Během 3-4 měsíců zde vyhrabali spoustu děr (před dírami jsou kupky vyhrnuté hlíny) a mezi nimi v trávě vydusali cesty. Trávník je teprve dvouletý. Jak se jich zbavit? Prosím poraďte. Děkuji.

Lenka Nová

Proti hrabošům je možnost vysadit hřebčíky, pryšec skočcový, česnek, komonici a užanku. Jinak je možné použít nálev z rozdrcených větví thují a smrků - 1kg zalijte 2O l vařící vody a nechte vylouhovat, vychladnout a nalijte do děr.


Stránky: 1 <<... | 17 | 18 | 19 | ...>> 20

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů