Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Trávníky

Dobrý den, cca před měsícem (konec dubna) jsme založili trávník, před jeho vysetím jsem zeminu srovnal bez zahradního substrátu. Trávník vzešel v cca 90%, ale bohužel při zavlažování a následných "procházkách" po něm, se nám plocha nezdá ideálně rovná. Prosím tedy o radu jak tuto plochu ještě lépe srovnat... zda můžeme ihned nebo raději počkat na podzim, resp. jaro př. roku.

Jarga

Doporučila bych vám posekat trávník co nejníž u země a pak rozhrnout substrát po celé ploše, případně ještě následně dosít travní semeno. Neprovádějte to v horkých letních dnech, lepší by bylo počkat na konec léta, či na září.

Chystám se obnovit starý travník, který je pokryt různym plevelem. Na starý trávník přijde navézt 5 až 10cm ornice. Nevím, zda mám použít chemický postřik před nebo až po navezení nové zeminy? Nebo musím provést postřiky před i po navezeni ornice?

Pavel Miskarik

Doporučuji aplikovat před i po.


Máme malinký trávník cca 15m2, ale důležité místo. Chtěl bych dosáhnout kvality golfu. Jaká pravidla musím dodržet? Čím a jak často hnojit?

Libor Růžička

Především je třeba mít vysetu odpovídající travní směs - existuje přímo golfová směs. Dále je velmi důležité každý týden řádně trávník sekat a pravidelně každý týden přihnojovat. Kvalitní jsou např. hnojiva Compo, různé druhy - na jaře hnojte dusíkatými hnojivy, v létě je třeba přidávat fosfor, na podzim trávník potřebuje draslík. Hnojí se do konce října. Nezapomínejte též na kvalitní zálivku.


Na zahradě se nám rozmnožil pryskyřník prudký. Protože trávu používáme pro krmení králíků, potřebovali bychom se pryskyřníku zbavit. Prosíme Vás o radu, pomocí jakého druhu postřiku pryskyřník zlikvidovat?

Věra Stará

Doporučuji použít postřik BOFIX či LONTREL v kombinaci se STARANE.


Dobrý den, poraďte prosím, jaký bioaktivátor použít na trávník? Děkuji.

Klimánková Martina

Doporučuji Krystalon-trávník či Floria-trávník.


Dobrý den, máme malý dvorek (50m2), kde budu mimojiné i řezat a štípat dřevo atd. Chceme zde udělat malou skalku, část chci vydláždit a část zatravnit. Jsou zatravňovací panely (plastové) vhodné ke každodennímu chození a práci na dvorku? A co údržba?

Stibor

Zatravňovací panely jsou vhodné ke každodennímu chození i k příležitostné práci, nedoporučovala bych nechat na nich stát dlouhodobě auto. Nezapomínejte je však dostatečně zalévat, jinak vám v nich tráva dobře neporoste.


Hledám marně ke koupi semeno tráv a lučních květin - tzv. rozkvetlá louka. Nevíte, kde se dá koupit? Rekonstruuji zahradu u chalupy a nemohu kosit trávník každý týden.

Sprinz Antonín

Mohl byste jej zakoupit ve firmě Planta Naturalis.


Mám celkom pekný trávník, ale potreboval by som na niektorých miestach doplniť zeminu. Do akej výšky by sa dalo bez toho aby som nemusel dosadiť trávu?

Štefan R.

Trávník prosypejte do výšky cca 1cm a nechte následně prorůst trávu. Poté můžete toto znovu opakovat.


Dobrý den, proč se TRAVIN nesmí aplikovat před deštěm? Bohužel se nám to stalo. Děkuji.

Gabriela

Jedná se o to, že se všechny účinné látky s pláchnou a přípravek pak nepůsobí tak, jak by měl.


Dobrý den, prosím, máme trávník na hlinitopísčité navážce. Moc se mu nedaří, jakým semenem a hnojivem nejlépe trávník obnovovat a přihnojovat? Jaký je váš názor na vertikutátor a popřípadě prosím o doporučení typu. Máme trávník cca 200m2, takže nepotřebuji nic profi. Děkuji.

Dana Frydrychová

Především bych vám doporučila přidat do trávníku substrát. Dále pak pořádně přihnojit např. hnojivem od firmy Agro nebo Compo, které podpoří odnožování nové trávy. Pokud ani to nezabere, pak bych teprve přistoupila k dosypání travního semene, které je však potřeba dosypat plošně. Ohledně vertikutátoru se obraťte na specializovanou prodejnu se zahradním nářadím, odborně vám poradí, my nejsme specializováni na značky těchto výrobků.


Stránky: 1 <<... | 3 | 4 | 5 | ...>> 20

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů