Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Trávníky

V průběhu celého léta se na trávníku objevují skvrny o průměru 10 až 20 cm, kde tráva žloutne a za vlhka se tvoří růžový maz. Jedná se o udržovaný, vertikutátorovaný a hnojený trávník, zavlažovaný. Že se jedná o houbovou chorobu, je jasné, chtěl bych ji specifikovat a poradit postřik. Děkuji.

Winkler F.

S největší pravděpodobností se jedná o plíseň sněžnou. Aplikovat můžete přípravky BENLAYTE, BAYLETON nebo RUBICAN dle návodu.

Dobrý den, mohu na jaře posypat např. po vertikutaci trávník jemným popelem výhradně ze dřeva? Použil bych sypací vozík. Jaké to bude mít účinky? Děkuji.

Pavel Baier

Toto řešení bych vám nedoporučila, běžně se to nedělá, protože pokud by se v popelu vyskytly náhodou kousky ne stoprocentně spáleného dřeva, které by v sobě mohly mít zárodky houbových chorob, zanesete si je zbytečně do trávníku. Je to určité riziko.


Dobrý den. Na trávníku cca 1500m2 se mi objevila kornatka travní - po celé ploše v malých flecích. Jak postupovat a jaký fungicid použít? Děkuji.

Iva

Doporučila bych vám použít postřik přípravkem NOVOZIR a to opakovaně.


Dobrý den, mám dotaz, zda je lepší vertikutace trávníku na podzim či na jaře a zda se dá tato zahradní technika někde půjčit v jižních Čechách? Díky.

Šárka Kinterová

Za účinnější se pokládá vertikutace provedená na jaře, pokud ji nemáte možnost provést dvakrát ročně, tj. na jaře a na podzim, což je pro trávník ještě prospěšnější. Kde si vertikutátor půjčit, vám bohužel poradit neumíme.


Před lety se nám do trávníku dostal plevel, který se plazí těsně nad zemí mezi jednotlivými rostlinkami trávy a vesele odnožuje a zakládá nové mateční rostliny. Klasickým sekáním (i nízkým) ho nemáte šanci mechanicky likvidovat a pokusy s Banvelem atd. nedopadly vždy nejlépe i spálená tráva asi díky vyšší koncentraci, zatímco Travin ho moc nezdecimovaly. Plevel vytváří oválně-srdcovité lístky asi 8-15mm průměru souměrně po obou stranách plazivého kmene. Jaký přípravek použít?

Jiří Češka

Domnívám se, že by se mohlo jednat o plevel s názvem popenec. Zkuste použít chemický přípravek LONTREL v kombinaci s přípravkem STARANE dle návodu. Tato kombinace je účinná na řadu plevelů v trávníku.


Prosím o radu, jak se zbavit čarodějných kruhů na fotbalovém hrišti?

hospodář

Jedná se o plísňové onemocnění, aplikujte např. přípravek FUNDAZOL. Poté ještě můžete BITERTANOL nebo BENOMYL.


Jak se zbavit značně rozšířeného černohlávku obecného? Vyzkoušela jsem AGROFIT KOMBI a BOFIX a výsledek je neuspokojivý.

Hyršová Blanka

Zkuste použít kombinaci selektivníh herbicidů - přípravků LONTREL a STARANE.


Mám trávník založený již 3 roky, část je z přímého výsevu, část z travních koberců. V loňském roce se silně rozšířil mech v části z přímého výsevu, na podzim i v travních kobercích. Trávníky jsou založeny na navážce, podloží tvoří jílovité zeminy (cihlářská hlína). Trávníky jsou pod závlahou. Jak udržet kvalitní trávník? Poraďte.

Ivan Palán

Trávník je třeba především 2x ročně dobře prořezat a pravidelně přihnojovat. Je-li mech na více než 50% trávníkové plochy, pak jako první doporučuji nejprve trávník na jaře prořezat, propískovat, rozhrnout kompost a dosít travní semeno. Druhé prořezání proveďte pak koncem léta. Posekanou trávu nemulčujte, ale shrabávejte pryč. Pokud prořezání nepomůže, pak existují chemické přípravky proti mechu v trávníku - např. MECHSTOP.


V květnu jsem položil travní koberec na naší malé zahrádce, travník vypadá celkem slušně, ale pořád to není sytě zelený, jak bych si představoval. Místy je travník prožloutlý, hlavně ve spodní části, domnívám se, že je asi přelitý vodou, zavlažuji asi moc často. Hnojil jsem trávník několikrát, ale nikdy jsem nedosáhl optimálního výsledku. Používám hnojivo Wolf Garden... K sečení používám rotační sekačku se sběrným košem, seču na 4 cm.

Vlastimil Vacek

Problém může být i v tom, že můžete mít příliš hustý drn. Nyní (v září) na podzim bych vám doporučila seknout trávník o polovinu (i trochu víc), provzdušnit vertikutátorem a přidat hnojivo s obsahem draslíku. Zavlažování bych také doporučila omezit, ale ne úplně přestat.


Máme celkem hezký travník, ale nějak se nám v něm asi příliš rozmnožily žížaly a na povrchu je to jedna hromádka vedle druhé. Jak na ně a jak je "vyhnat"?

Leoš

Doporučuji vám provést vetikutaci, neboli provzdušnění trávníku, vzduchem, který se takto do půdy dostane, byste je mohl "vyhnat".


Stránky: 1 <<... | 2 | 3 | 4 | ...>> 20

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů