Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Pokojové rostliny

Ráda bych se zeptala, co s lopatkovcem, když mu žloutnou listy a jejich špičky hnědnou? Celá rostlina vypadá jakoby ovadle, vykvete maximálně jeden květ.

Uška

Lopatkovec (Spatiphylum) je rostlina, která vyžaduje pravidelné přihnojování, zálivku odstátou vodou a ne příliš studenou a pozor dejte také na výkyvy teplot.

Jak se snáší potos v jednom květináči s horskou palmou? Dostala jsem je takto přesazené loni a potos už má 3 dlouhé šlahouny, zatímco palma téměř vůbec nepovyrostla - neměla bych ji přesadit samostatně?

Uška

Ano, doporučuji rostliny rozesadit, protože každá má jiné nároky na pěstování.


Dobrý den, mohla byste mi doporučit nějakou květinu, která snese šero a v zimě teploty kolem 25°C? Děkuji.

Radka Kohoutová

Mohu doporučit např. Dracena marginata, Dracena deremensis, Aralia, Philodendron, Monstera, některé druhy Marant, Cissus...


Jak se starat o pokojové begonie? Děkuji.

Markéta

Begonií je mnoho druhů, ale obecně platí, že mají rády světlé až polostinné stanoviště bez přímého slunce, v letním období teplota kolem 18oC, v zimě mohou být v mírnějších teplotách kolem 15oC. Substrát výživný, humózní, s přídavkem zahradní zeminy, zálivka mírná, při nadměrné zálivce rychle uhnívají kořeny. V letním období přihnojovat.


Je možné pěstovat vřes jako pokojovou rostlinu? Děkuji za odpověď.

Krčková Pavlína

Ano, lze jej pěstovat jako pokojovou rostlinu, ale musíte zakoupit takové druhy, které jsou určené k pěstování v interiéru.


Dostala jsem k svátku maminek orchidej Cambrie. Nádherně kvetla a nyní květy uschly a opadaly. Nevím, jestli ty stonky odstřihnout a co dál s květinou? Děkuji předem za odpověď.

Matušíková Jana

Tato orchidej má obdobné nároky na pěstování jako běžně v domácích podmínkách pěstovaná orchidej Phalaenopsis. Vyžaduje vylehčený propustný substrát, pravidelné přihnojování, dostatek světla, avšak stanoviště bez přímého slunce v létě, v zimě může být i slunné, vyšší vzdušnou vlhkost (rosit) a střední zálivku - udržovat mírně vlhký substrát. Doporučuji přihnojovat ji i během kvetení a udržovat dostatečnou vzdušnou vlhkost. Nedostatečný přísun stopových prvků může způsobit nevyvinutí květu. Po odkvětu stonek neodstraňujte celý, ale pouze horní seschlou část.


Dobrý den, před rokem jsem dostala malou palmičku a nyní bych ji chtěla přesadit do většího květináče. Jakou půdu palma potřebuje? Děkuji.

Lenka Cejpková

Palmám vyhovuje hlinitopísčitá půda.


Jakým způsobem lze namnožit rostlinu Dipladenie? Děkuji.

Marie

Množí se odebranými řízky v době od jara až tak do začátku léta. Obvykle se odebírají řízky cca od 5 do 10 cm a je třeba zajistit jim následně po zasazení vyhřívaný substrát.


Dobrý den. Prosím o odpověď, zda-li je možné nařízkovat kmen pokojové juky, která je ale velmi stará - kmen je silný, dřevnatý a uvnitř hodně porézní. Jak mám postupovat? Děkuji za radu.

Anna Jandová

Zkusit to můžete, ale výsledek je nejistý. Postupujte tak, že řízek nechte mírně na řezu zaschnout, poté pomažte dřevěným uhlím a zasaďte do substrátu. Stanoviště vyžaduje juka teplé a vhčí.


Dobrý den, prosím o radu, jak se správně starat o rostlinu s názvem Nolina. Předem děkuji.

Zuzana

Noliny jsou obecně velmi nenáročné na pěstování. Vyžadují světlejší stanoviště bez přímého slunce, zálivku provádíme nárazově, tzn. nechat proschnout a pak zalít. Pozor na přelití - mohla by začít uhnívat. V létě můžeme rostlinu zalévat celkem často (přibližně 2x týdně). V zimě zálivku omezíme na jednou za 1-2 týdny. Delší sucho by jim nemělo uškodit. Několikrát do roka můžeme rostliny přihnojit, nejlépe speciálním hnojivem pro kaktusy a sukulenty. Teploty stanoviště by neměly klesat pod 10 °C. Mladé rostliny je vhodné každý rok přesadit. Starší rostliny stačí přesadit jednou za tři roky. Květináč použijeme jen o trochu větší než byl předchozí. Jako substrát je vhodná směs zeminy pro vápnomilné rostliny a hrubozrnného písku v poměru asi 3:1. Množí se pouze semeny.


Stránky: 1 <<... | 2 | 3 | 4 | ...>> 67

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů