Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Pokojové rostliny

Dobrý den, na některých pokojových květinách se mi vyskytují mušky. Květiny zalévám málo. Existuje nějaký postřik, který je zničí a nepoškodí květinu?

Lenka

Pokud jsou mušky bílé, pak se jedná o smutnice - proti nim instalujte do květináčů žluté lepové desky. Jsou-li černé, jedná se o mšice, proti nim použijte postřik přípravkem proti savým a žravým škůdcům, např. Biool.

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně umístění rostlin v bytě. Mám obývák asi 6 x 4m a potřebovala bych umístit nějakou rostlinu asi tak 5m od východního okna. Jiné okno tam již není a asi 2m od onoho požadovaného umístění jsou prosklené dveře. Děkuji za radu.

Milada

Vysadit na stanoviště, kde je méně světla, můžete rostliny nejlépe ozdobné listem jako např. dracena, monstera nebo šeflera (ne panašovaná), z kvetoucích je výběr menší, např. begonie nebo kalanchoe.


Dobrý den. Většinu pokojových rostlin (juku, šefleru, citrus, fíkus benj.) mám napadenu mně neznámým škůdcem. Škůdce je hnědé barvy, oválný, jakoby voskový, velký asi tak 2-3 mm, přisátý na listech i kmínku. Žádné povlaky ani pavučinky netvoří. Prosím Vás o pojmenování této "potvůrky" a radu, jak se jí zbavit a ochránit květiny?

Pavlína Jordanov

Dle Vašeho popisu se domnívám, že ve Vašem případě jde o puklice, doporučuji aplikovat přípravek SAVEL.


Začal mi hnědnout a opadávat pokojový břečťan, u kterého jsem žádného škůdce nevypozorovala.

Pavlína Jordanov

Pokud břečťan usychá, může jit o nadměrnou zálivku tvrdou vodou nebo rostlina nemá dostatek živin (pravidelně přihnojovat).


Dobrý den, je monstera vhodná rostlina do tmavší místnosti, kam svítí slunce jen trochu? Děkuji za odpověď.

Irča

Ano, je vhodná. Z dalších rostlin pak např. Ficus lyrata, Phylodendron erubescens (ten má listy velké až 20cm), Zamioculcas, Calathea, Dracena deremensis i marginata, Aechmea, Guzmania, Hoia, Cissus rhombifolia apod.


Dobrý den, koupila jsem si pokojový ibišek a chtěla bych se zeptat, jak často a čím se přihnojuje a jestli ho mám hned přesadit nebo počkat až na jaro? Děkuji.

Jana Kociánová

Pokojový ibišek přesaďte až v únoru a 1 - 2 týdny po přesazení jej zakraťte. Substrát použjte klasický pro pokojové rostliny, v zimě rostlinu nepřelévejte, udržujte pouze mírně vlhký substrát, přihnojovat přes zimu 1x za tři týdny, v době vegetace 1x za 14 dní.


Dobrý den, mám již několik let poměrně vzrostlý zamioculcas zamifolia. Před měsícem jsem ho přesadila. Nyní jsem zjistila, že zemina okolo hlíz je navlhlá a když jsem se dotkla hlízy, byla celá změklá, jakoby rozbředlá. Je možné, že se mi ji podařilo přelít. Jinak listy zatím nežloutnou. Dá se množit delením?

Milka

Domnívám se též, že jste rostlinu přelila. Můžete ji zkusit ještě jednou přesadit, ale jesli je hlíza úplně rozbředlá, obávám se, že jí to již nepomůže. Jinak tuto rostlinu je možné rozmnožovat jednak dělení, pak oddenkovými výběžky a též opadávajícími zpeřenými listy, které zakořeňují a vytvoří hlízku. Má rád teplé stanoviště, hodně světla až plně slunné stanoviště. Půdu v květináči udržovat vlhkou, nepřelévat, ale ani nenechat vyschnout.


Mám rostlinu zamioculcas zamifolia, která je poměrně velká, cca 1/3 hlíz je zatím shnilá. Jinak se na rostlině zatím nic neprojevuje, co se týče žloutnutí listů atd. Myslíte, že pokud bych poškozenou část rosliny odřízla, podařilo by se mi ji zachránit?

Milka

Ano, opatrně tu shnilou část odstraňte a pak celkově omezte zálivku.


Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně mého Dračince, je to druh marginata. Pár listů jí na koncích schne a na zemině jsem našla nejspíš stopy plísně, ale nejsem si tím jistá, jelikož ji občas hnojím a hnojivo zanechává bílé skvrny, poraďte mi s ním? Děkuji.

Katelyn

Dračinec je třeba rosit, suché konce listů jsou způsobeny malou vzdušnou vlhkostí. Jinak ji celkově můžete méně zalévat, hnojivo bych volila rozpustné do zálivky.


Dobrý den, mám problém se starčekem (konkrétně se jedná o starček rowleův)- začínají mu usychat stonky - od prostředka a listy se scvrkávají, předtím (asi rok) byl bez problémů, péče o něj se nezměnila, je na světlém místě, zalévám spíše méně. Ráda bych ho "zachránila", než definitivně uschne. Děkuji.

Katka

Zkraťte jej nyní o 1/3 a přihnojte, snad se vám jej podaří ještě zachránit.


Stránky: 1 <<... | 3 | 4 | 5 | ...>> 67

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů