Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Cibuloviny a hlíznaté rostliny

Dobrý den, vím že tulipány se mají po odkvětu vyjmout ze země a nechat do podzimu odpočinout. Mám je však vysazené ve skupinkách mezi trvalkami. Na jaře to vypadá velmi pěkně, ale když se trvalky rozrostou, zavadlé tulipánové listy hyzdí záhon a cibule jdou velmi špatně vyndavat. Je nějaká možnost, jak pěstovat tulipány na trvalkovém záhoně, který zjara nekvete?

Irena Petrovičová

Existují takové jakoby misky či košíčky na cibuloviny, které se na podzim s cibulovinami zahrabou do záhonu. Po odkvětu rostliny sestřihnete, necháte zavadnout a pak misky vyndáte i s cibulovinami opět ven - půjde vám to snadněji, než kdyby byly cibule v zemi samostatně a cibule následně z misek vyndáte a klasicky uskladníte.

Chtěl jsem se Vás zeptat, na podzim jsem si v zahradnictví koupil lilii v květináč, která měla nasazeno na květ. Zasadil jsem jí do skalky. Jelikož je už konec listopadu, tak trochu omrzla a už asi tento rok nevykvete. Stonek s poupaty jsem neustříhnul. Chci se zeptat, jestli ho mám ostříhnout až na jaře nebo ještě teď a jakou péči lilie potřebuje a taky co dělat aby kvetla? Předem moc děkuji za odpověď.

Tadeáš Blažek

Lilii ještě před zimou vyjměte z venkovního stanoviště a umístěte ji do nějaké přepravky s rašelinou, kterou ukliďte přes zimu někam do sklepa, kde nemrzne, jinak ji zahubíte, pokud ji necháte venku.


V listopadu jsme nasázeli cibuloviny, některé krokusy ale už přišly naklíčené (od Starkl - zahradnictví). Navadí to? Mají se cibuloviny (hyacinty, krokusy, tulipány, sněženky) nějak speciálně ošetřovat přes zimu? Děkuji.

Urešová

To, že jsou naklíčené, cibulovinám nevadí, hlavně, aby byly zasazeny ve správné hloubce podle druhů.


V prosinci jsem zakoupila ve slevě cibuloviny a chtěla bych je vysadit vzhledem k současnému vyjímečně teplejšímu počasí ven, a to na provizorní záhon. Myslíte, že je možné je ještě vysadit do košíčků na cibuloviny, ty dát do plastové děrované přepravky vyplněné zeminou a vše zakopat na provizorní záhon, případně přikrýt chvojím? Zahrada se totiž bude příští rok upravovat. Nebo mám raději volit výsadbu do truhlíčků? Děkuji předem za odpověď

Nika

Postup vysazení do záhonu, jak popisujete, provést můžete, pokud opravdu hodně nemrzne, jen je třeba dodržet u jednotlivých druhů správnou hloubku zasazení.


Mám bohužel suchý a teplý sklep. Prosím o radu, jak mám přes zimu uchovat hlízy (jiřiny, kanu apd.)?

Jiří Tischer

Hlízy v tomto sklepě přezimovat můžete, ale nechte je v zemi v nádobách, ve kterých je máte.


Prosím o informaci, ve které době je nejvhodnější přesazovat kosatce?

Vojík Zdeněk

Vhodné je to po odkvětu.


Prosím o radu, jak se množí Kleopatřina jehla? Má to sazeničky jako Juka, nebo to má jeden kořen? Děkuji za radu.

Majka

Kleopatřina jehla neboli Kniphophia uvaria je hlíznatá rostlina a množí se dělením kořenových hlíz na jaře.


Mám druhým rokem několik cibulí Amarylis, které mi loni kvetly, ale letos vždy vyrostou listy do výšky asi 30-40 cm. Pak se v polovině zlomí a nemají žádné květy. Poradíte mi, čím to je? Děkuji.

Hanka

Amarylisy je třeba v období růstu listů pravidelně přihnojovat a to kombinovanými hnojivy s vyšším obsahem draslíku pro vytvoření a podporu květu.


Koupila jsem si cibuli hyacintu v plastovém květináčku. Jak mám dál pěstovat tento hyacint v bytě, aby vykvetl? Už má nasazeno na květ. Do jak velkého květináče ho mám přesadit a kde ho mám umístit? Děkuji.

J. Protivánková

Květináč pořiďte o průměru cca 10cm, keramický. Substrát použijte pro pokojové rostliny, pozor dejte na to, abyste při přesazení neporušila kořenový bal. Aby vám kvetl déle, je lepší umístit jej do chladnějšího prostředí, stanoviště mírně přistíněné, aby se květ vytáhl až nad listy, zálivka spodní do misky.


Chtěl bych se dozvědět český název rostliny "Habranthus Robustus". Děkuji.

Vlk

Český odborný název tato rostlina nemá, je známá pouze pod lidovým názvem "zefírová rostlina".


Stránky: 1 <<... | 2 | 3 | 4 | ...>> 12

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů