Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Cibuloviny a hlíznaté rostliny

Prosím o radu, jak postupovat, když řepčík má více rostlin v jednom trsu a kvetou jen dva květy?

Marie Vaňousová

Řepčík je třeba omladit či rozesadit.

Prosím o radu, mám doma hyacint, který vždy kvetl, ale po přesazení mu začaly žloutnout konce listů a přestal kvést. Děkuji za radu.

XY

Hyacint po zakoupení a po odkvetení zatahuje, a to se projeví tím, že listy žloutnou a odumírají, poté je třeba cibuli vyjmout a uložit na suché a tmavé místo. Pak v období října - listopadu cibuli vysadíme do květináče, zaléváme a přihnojujeme.


Z Holandska jsem si přivezla cibule Amarylisu. Mají se zasadit do hlíny celé, nebo je mám nechat z části na povrchu? Děkuji.

Jitka Pánková

Nechte cibule z 1/3 koukat nad povrchem.


Dobrý den, mám na zahrádce cibule narcisu a hyacintu, odkvetly, stonky jsem odřezala, ale ostatní listy jsou stále zelené a vypadaji, že snad nikdy neuschnou. Můžu je odříznout a nechat zatáhnout, když budou kratši? Nechci je vyndávat, bydlíme v Irsku a tady skoro nemrzne.

Helena Černá

Já bych je nechala a počkala bych, až se zatáhnou samy.


Dobrý den. Pěstuji na zahradě již několik let řepčík královský. Každé jaro vyraší do své předepsané výšky, ale vůbec nekvete. Kvetl někdy před 6 lety, od té doby ne. Je stále na stejném místě. Děkuji za odpověď.

Vrána Pavel

Až řepčík zežloutne a zatáhne se, doporučuji vyndat cibule ze země, uložit je v suché místnosti a na podzim je opět vysadit na stanoviště do kompostní zeminy cca 5cm pod povrch.


Dobrý den, chci se zeptat, mám cibule begonie, můžu na ně použít substrát pro pokojové rostliny? (special AGRO CS) Děkuji za odpověď.

Pavel

Ano, můžete.


Dobrý den, prosím Vás o informaci, jaký použít postřik na záhony s liliemi, abych se zbavila plevelu jako je pampeliška a bršlice kozí noha. Bojím se, že okopáváním lilie poničím. Za odpověď předem děkuji.

Jennifer

Postřik nedoporučuji, abyste se spolehlivě zbavila plevele a nepoškodila při tom lilie, měla byste natřít ručně nějakým štětečkem listy plevele neředěným ROUNDUPEM. Bude to náročná práce, ale je to nejšetrnější postup vůči liliím.


Vážená pani, koupil jsem narašené cibulky Hyacintu a zasadil do veliké keramické nádoby v pokoji mezi nekvetoucí rostliny. Hyacinty uz kvetou. Nemám ani zahradu, ani balkon. Poraďte, prosím, co mám s cibulkami dělat, až odkvetou? Mohu je nechat natrvalo v ker. nádobě mezi ostatními? Jsem méně než amatér. Děkuji.

Marek

Cibulky hyacintů byste měl pěstovat v samostatné nádobě, protože po odkvětu je třeba ubrat jim na zálivce, nechat je zatáhnout, vyjmout z květináče a následně uskladnit v chladnější a sušší místnosti. Na podzim je můžete vsadit zpět do květináče, opět pak vykvetou.


Koupili jsme si narcisky, přesadili jsme je do velkého květináče, začaly kvést, ale pokládají se nám. Můžete nám prosím poradit, jak se pěstijí, jestli mají být v chladnu atd.? Moc děkujeme.

Gabriela Musichová

Dobrý den, záleží, v jaké pokojové teplotě narcisky pěstujete. V chladnějších teplotách vydrží déle i s květy, v teplejších teplotách se začnou vytahovat a brzy pokládat. Tyto rychlené cibuloviny potřebují větší množství zálivky.


Hvězdník - i když cibule přestanu v srpnu zalévat, až do zámrazu zůstávají zelené, jen trochu zavadnou (v létě je mám na balkoně). V zimě je skladuji ve sklepě při teplotě kolem 10 stupňů. Některé cibule, i když už jsou velké, a kvetly, často nevykvetou. Kde dělám chybu?

Dana

Po odkvětu květ odřízněte i se stvolem, protože semena, která by se vytvářela, by cibuli zbytečně vysilovala a zdržovala ji v tvorbě výživných látek potřebných pro zajištění života cibule v dalším roce. V září rostlinu, kterou umisťujete ven, přestaňte zalévat a nechejte všechny zelené části stvolu uschnout a cibuli zatáhnout. Pokud stvol zcela neuschnul, uřízneme jej asi 3cm nad cibulí. Cibuli uložíme při teplotě 15oC i se starým květináčem na suchém místě a asi po třech měsících, když se na vrcholu cibule viditelně objeví nové poupě, vyjměte cibuli, zbavte ji starých kořenů a vysaďte do čerstvého substrátu.


Stránky: 1 <<... | 3 | 4 | 5 | ...>> 12

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů