Stěhování zahrady na Novinkách.cz

Reportáž a video z náročného stěhování zahrady naší firmou do centra Prahy najdete na serveru novinky.cz

Naše zahradní realizace  (fotografie)

Fotografie a videonahrávky z některých našich zahradních realizací. Inspirujte se, jak může vypadat vaše vysněná zahrada.

fotogalerie Realizované zahrady - Vysoké Mýto

náhled z galerie Realizované zahrady - Vysoké MýtoZde se realizovaly dílčí prvky - zastřešení studny dřevěným roštem, dřevěné plató zakomponované do záhonu se šlapákovou cestou, vodní prvek v podobě provrtaného kamene s protékající vodou, terasa, terén kolem terasy a střešní zahrada na přilehé garáži.


fotogalerie Realizované zahrady - Dolní Měcholupy

náhled z galerie Realizované zahrady - Dolní MěcholupyZahradu s bazénem v komplexu bytů lemuje živý plot z tisů, záhon s dominantní magnólií a vzadu vzrostlý hloh podsázen vyššími keři, na který navazuje trvalkový záhon s okrasnou třešní a javorem. Roh bazénu zdobí zlatolistý jilm a pyramidální borovice.


fotogalerie Realizované zahrady - Praha

náhled z galerie Realizované zahrady - PrahaDominantu zahrady tvoří vzrostlé stromy (Acer palmatum Atropurpurea a Liquidambar) situované před živý plot z thují, podsázené okrasnými rostlinami. Trávník se svažuje k terase, u které je vytvořen kamenný trvalkový záhon, podtrhující moderní styl domu.


fotogalerie Realizované zahrady - Dolní Chabry

náhled z galerie Realizované zahrady - Dolní ChabryVstup do zahrady lemuje záhon vyvýšen zídkou z přírodního kamene, dominantou vchodu je převislý jilm. Bílá pergola na terase je popnuta wistárií a růžemi. Zadní část tvoří ladné linie záhonů, soliterní kameny a kačírková plocha osázená vysokými trávami.


fotogalerie Realizované zahrady - Křeslice

náhled z galerie Realizované zahrady - KřesliceČástečná rekonstrukce stávající zahrady. V přední části provedena nová výsadba (dřišťál, azalky, zlatolistý jilm...), v zadní části založen nový trávník drnováním se šlapákovým chodníčkem. Každoročně zde preferují truhlíky a mobilní nádoby s letničkami.


fotogalerie Realizované zahrady - Libeř

náhled z galerie Realizované zahrady - LibeřJelikož je pozemek situován ve svahu, má zahrada dvě části. Nahoře se nachází bazén lemovaný trvalkovými záhony s kameny a cestičkou z dřevěných palub, spodní část tvoří trávník, ukončený výsadbou dominantních stromů (Catalpa, Malus, Pinus...) a keřů.


fotogalerie Realizované zahrady - Újezd nad Lesy

náhled z galerie Realizované zahrady - Újezd nad LesyTato zahrada zaujme pestrostí výsadby. U vstupu jsou malokorunné stromy, vřesy a trvalky, příjezdovou plochu lemují lísky a břečťan. V zadní části nalezneme vyvýšený bylinkový záhon, magnolii, azalky, zlatici, javory, smrky, tisy, svídy, jeřáb, růže...


fotogalerie Realizované zahrady - Praha

náhled z galerie Realizované zahrady - PrahaZahradní kompozice koresponduje s moderním domem - pravoúhlé linie záhonů, živý habrový plot, plošná výsadba trvalek a trav, umělý zatravňovací systém odstavné plochy pro auto. Zvláštností je listnatý strom ambroň (Liquidambar) u vchodu do zahrady.


fotogalerie Realizované zahrady - Všedobrovice

náhled z galerie Realizované zahrady - VšedobroviceModelace tohoto pozemku v mírném svahu je provedena nově tak, aby se dosáhlo co největší roviny. Okolí bazénu je řešeno kamennou zídkou se schody. Výběr rostlinného materiálu (stromy - borovice lesní, dub, keře, trvalky) koresponduje s okolní krajinou.


fotogalerie Realizované zahrady - Dubeč

náhled z galerie Realizované zahrady - DubečVýsadby v této zahradě jsou doplněny archit. prvky především ze žuly - suché zídky, schody, šlapáková cesta, plató v zadní části. Výsadby trvalek a trav umocňují dřeviny - červenolistý dub vpředu, okrasná třešeň vzadu, skalníky, rozmanité jehličnany.


1 | 2
česká verze stránekEnglishDeutsch
  Webdesign: Vikadesign 2006