Stěhování zahrady na Novinkách.cz

Reportáž a video z náročného stěhování zahrady naší firmou do centra Prahy najdete na serveru novinky.cz

Zahradní a krajinná tvorba
… kvalitní projekt je základem každé zahrady

Zahrada jako nedílná součást domu

navrhy zahrad 1Přemýšlejte o své zahradě od samého počátku jako o nedílné součásti Vašeho domu a neodsouvejte její realizaci až na samý konec Vašeho pomyslného žebříčku při výstavbě nového domu, neboť zahrada je a především bude jeho trvalou součástí. I ten nejzajímavější dům bez odpovídající zahrady nebude nikdy opravdovým domovem.

Předejděte chybám při zakládání zahrady

navrhy zahrad 3Často se stává, že budoucí uživatel zahrady se sám podle vlastních zkušeností nebo podle příkladů z okolí pustí do návrhu své vlastní zahrady. V tomto případě se však může dopustit jako laik řady někdy i nevratných pochybení, protože do hry vstupují různé faktory, na které buď zapomněl nebo je vůbec nevzal na vědomí. I když budoucí uživatel ví o zahradě relativně hodně, mohou se jeho představy navrhy zahrad 4nakonec diametrálně rozcházet s dosaženými výsledky. Nepodceňujte proto tuto přípravnou fázi realizace zahrady, myslete na to, že Váš budoucí výtvor bude následně tvořit neodmyslitelnou součást Vašeho domova po řadu let.

Odborně založená zahrada

navrhy zahrad 2Ten, kdo zahradu navrhuje, musí zohlednit celou řadu skutečností. Musí především znát dobře příslušný terén, umět vyhodnotit půdní a klimatické podmínky, ujasnit si vazby domu a zahrady a uplatnit i odborné znalosti nároků rostlinného materiálu. Zanedbání či opomenutí těchto skutečností vede k hrubým chybám hned v počátcích zakládání zahrady, které se pak těžko napravují. Vynaložené investice ani námaha pak nepřinesou slibovaný výsledný efekt.

V našem oboru platí víc než kde jinde: "Každému co jeho jest, a proto se poraďte s odborníky." Nechte si proto navrhnout a vyprojektovat zahradu made in Marigreen. Poradíme Vám nejvhodnější řešení Vaší zahrady, zkonzultujeme s Vámi vaše přání a představy a společně pak dokážeme vytvořit zahradu Vašich snů.


fotografie zahradní a krajinná tvorba (fotogalerie)

česká verze stránekEnglishDeutsch
  Webdesign: Vikadesign 2006