Stěhování zahrady na Novinkách.cz

Reportáž a video z náročného stěhování zahrady naší firmou do centra Prahy najdete na serveru novinky.cz

Střešní zahrada, terasa
...nová kvalita městského bydlení

Střešní zahrada - novinka nebo známá věc?

stresni zahrada 1Nejedná se o nic převratně nového, vždyť byly zakládány již ve starověku. Všichni jistě znáte jeden ze sedmi divů světa - visuté zahrady královny Semiramis. Díky moderním technologiím je však dnes možné vytvářet opravdu kvalitní střešní zahrady různých typů.

Návrat k zelené architektuře

stresni zahrada 2Dnes patří střešní zahrady k moderním formám bydlení a to zejména ve větších městech. Nabízejí možnosti rozšíření a dokonce vytvoření nových obytných prostor, vhodných jak pro rekreaci a odpočinek, tak případně např. pro sport. Můžeme říci, že jde o návrat k tzv. zelené architektuře, o skloubení stavebních prvků s přírodními tak, aby si navzájem neškodily a naopak se vzájemně podpořily. Ponuré šedivé střechy velkoměst se tak díky ozelenění mohou stát příjemným doplňkem či přímo součástí moderního městského způsobu bydlení.

Jaký typ střešní zahrady zvolit

stresni zahrada 3Při zakládání střešních zahrad však platí trochu odlišná pravidla než při zakládání zahrady kolem domu. Při řešení střešní úpravy musíme vzít do úvahy hned několik faktorů. Je to především únosnost střešní konstrukce, znemožnění prorůstání kořenů rostlin do střešní konstrukce, zabránění vnikání vody, sklon střechy do 30 stupňů, výška atiky aj. Především na základě únosnosti střechy se můžete následně rozhodnout, zda Vaši budoucí stresni zahrada 4střešní zahradu pojednáte jako pouze pohledovou (extenzivní střešní zeleň - kdy je únosnost stávající střešní konstrukce v rozmezí 100 - 300 kg/m2) nebo i jako pochozí (v případě únosnosti vyšší než 300 kg/m2).

Možností, jak pojednat Vaši střešní zahradu, je nepřeberné množství a je jen dobře, že již nejsou pouze výsadou královen nebo snad ano? Vždyť i Vy můžete kontaktovat Váš Marigreen art s.r.o. a s naší pomocí si nechat vytvořit opravdu kvalitní střešní zahradu.


fotografie střešní zahrada (fotogalerie)

česká verze stránekEnglishDeutsch
  Webdesign: Vikadesign 2006