Stěhování zahrady na Novinkách.cz

Reportáž a video z náročného stěhování zahrady naší firmou do centra Prahy najdete na serveru novinky.cz

Trávník
...přirozená součást každé zahrady

Zvolte pro svou zahradu správný trávník

travnik 1Těžko si dovedeme představit zahradu bez trávníku. Je to její přirozená součást. Kvalitní trávník však nevznikne sám, je k tomu potřeba vynaložit hodně úsilí, práce a energie. Je to zkrátka běh na dlouhou trať a není rozhodující, o jakém druhu trávníku na Vaší zahradě uvažujete. Můžete volit mezi okrasným neboli reprezentačním trávníkem, nejvíce rozšířeným tzv. rekreačním trávníkem či květnatým trávníkem tzv. lučního charakteru. Typů trávníků je v současnosti celá řada a všechny mají svá specifika.

Celoroční péče o trávník

travnik 3Aby však každý trávník splňoval úlohu, pro kterou byl založen, musíte mu věnovat od začátku správnou péči a pozornost. Pravidelným sekáním a dalšími kultivačními zásahy se pěstuje a udržuje v takovém vzhledu a stavu, aby co nejlépe plnil všechny své funkce od hygienické až po estetickou. Mezi nezbytné úkony, které je pro něj třeba provádět, patří dobrá a pravidelná zálivka. Abyste byli s výsledkem opravdu spokojeni, doporučujeme Vám používat automatické závlahové systémy. Naše firma Vám nabízí instalaci automatických závlahových systémů značky Hunter.

Založení trávníku výsevem

travnik 2Trávník můžete založit buď tradiční metodou, tj. výsevem, případně moderní metodou - drnováním. V případě založení trávníku výsevem se jedná o dlouhodobější záležitost, protože opravdu pěkně zapojený trávník vytvořený touto metodou uhlídáte v průběhu jednoho až dvou let. V mezidobí jej musíte navíc několikrát dosévat, abyste získali skutečně kvalitní a hustý drn a nepřetržitě se o něj odpovídajícím způsobem starat.

Založení trávníku drnováním

travnik 4V současnosti se stává stále oblíbenější formou založení trávníku tzv. drnováním, tj. založení trávníku položením hotového travního koberce. Tento způsob je mnohem efektivnější a hlavně výsledný efekt nastává téměř okamžitě. Trávník je připraven k plnému využití jako mávnutím kouzelného proutku. Tato metoda není nejlevnější, ale rozhodnete-li se pro ni, kupujete si zároveň i čas a čas jsou peníze, jak se říká…

Nechte si poradit, jak správně a efektivně založit nový trávník a obraťte se na naše odborníky z firmy Marigreen art s.r.o.


fotografie trávník (fotogalerie)

česká verze stránekEnglishDeutsch
  Webdesign: Vikadesign 2006