Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Trvalky, byliny...

Vše, co vás zajímá o trvalkách, letničkách či bylinkách ve Vaší zahradě - jejich názvosloví, vlastnosti a charakteristické znaky; členění a doporučení vhodných druhů; jak je správně pěstovat a pečovat o ně; řešení problémů (choroby, škůdci...).

Mám druhým rokem pampovou trávu, která se mi loni docela dobře rozrostla. Na zimu jsem ji svázala a přikryla plastovým sudem. Po polovině března jsem ji odkryla a zastřihla cca 20 - 30 cm nad zemí. Udělala jsem dobře? Jak s ní naložit teď zjara?

M. F.

Až pominou mrazy, tak bude pampová tráva potřebovat ještě jednou seříznout tak, aby zůstala cca 5-8 cm nad zemí. Víc není třeba na jaře udělat. Pouze pak na příští zimu bych ji nepřikrývala plastovým sudem, je neprodyšný a tráva by mohla uhnít, spíš doporučuji obalit ji nějakým kartonem, textilií nebo kokosovou rohoží a uvnitř vystlat slámou.

Dobrý den paní Martino, již několikrát jsem Vás žádala o radu a vždy jste mi pomohla. Mockrát Vám děkuji!!! Dnes bych se Vás chtěla zeptat na rostlinku ČESNÁČEK. Je to trvalka? Bylinka? Jaký má latinský název? Jaké vyžaduje podmínky k pěstování? Děkuji předem.

Jana Nosková

Česnáček je bylina, která roste volně v přírodě a voní po česneku. Latinský název je Alliaria petiolata, v zahradě ji pěstovat můžete, je to dvouletka, vysemení se. Stanoviště v polostínu, půda vlhčí, výživná. Je vhodná jako podrost pod nějaký strom. Sklízí se nať, která má především dezinfekční účinky, ale i řadu dalších účinků, ale na zpracovávání a užívání bylinek nejsme v naší poradně odborníci.


Dobrý den, dostala jsem semínka "tygří lilie". Poraďte mi prosím, v kterém období je mám zasadit a zda je mám třeba předem namočit.

Zdeňka Staňková

Semena můžete nyní na podzim buď uložit do bedny s rašelinou (nad nimi 1-2 cm vrstva rašeliny), kterou je třeba udržovat lehce vlhkou (občas rosit) nebo je umístěte do papírového sáčku a přes zimu udržujte v suchu a temnu. Do záhonu se vysazují v březnu až dubnu.


Dobrý den, líbí se mi rostlinka Lithodora duffusa Heavenly Blue, mám ji koupit a zasadit raději na podzim, nebo až na jaře? Děkuji.

Nora

Je to kobercová trvalka, můžete ji koupit i zasadit jak na podzim, tak na jaře.


Přezimuji na zahrádce Cortaderii, mám ji zabalenou, potřebovala bych vědět, jak ji na jaře sestřihnout, popř. jestli se stříhat nemá.

Věra Polcarová

Cortaderie se sestřihuje. Počkejte, až přejdou v kalendáři zmrzlí muži, pak ji teprve odkryjte, prohlédněte ji, zda již vyráží nové výhony a pak ji sestřihněte 5cm nad zemí.


Dobrý den, prosím o radu, jak pěstovat hrachor širolistý? Má se před zimou ostříhat?

Milada

Hrachor se pěstuje jako letnička, odeberte si z letošních rostlin semínka a příští jaro je vysejte na venkovní stanoviště, může být i stejné. Zvláštní péči nevyžaduje, dostatečně jej zalévejte a zajistěte mu oporu, po které se bude pnout, buď nějakou dřevěnou treláž nebo se dobře pne i po plotě.


Dobrý den, prosím o radu, jak pěstovat pivoňky.

Jana Bušková

Vhodná zemina pro pivoňky je hodně výživná, doporučuji namíchat kompost s rašelinou a toto promísit s původní zeminou. Výsadba srpen, září. Nezasazujte je příliš hluboko, nemusely by kvést. Nemají rády přesazování na jiné stanoviště. Na jaře dostatečně přihnojit na květ. Vyžaduji slunné, chráněné stanoviště a dostatek zálivky především z jara, po odkvětu zálivku zmírněte. Na podzim ostříhejte uschlé listy. Nechávají se celoročně na venkovním stanovišti, na zimu je vhodné namulčovat je zetlelým hnojem.


Jak se správně starat o travinu kostřavu stříbrnou? Na jaře jsem koupil asi 3 rostliny a vždy krásně vyrostly. Na jaře jsem je bohužel ostříhal úplně u země a už nebyly tak pěkně husté jako loňský rok. Tento rok jsem je koupil znovu.

Tadeáš Blažek

Kostřavu stříbrnou vůbec neřežte, jen ji na jaře jakoby pročesejte a tím odstraníte suché stvoly.


Dobrý den, bohyška mi pěkně vyrostla i vykvetla. Mám květ po odkvětu odstranit? Připadně mohu nějak podpořit hustotu listů? Děkuji.

Lenka Pelcová

Ano, květ odstraňte. Hustotu listů podpoříte hnojením na jaře.


Zakoupila jsem v obchodě okrasnou trávu Pennisetum setaceum Burgundi Giant. Do jaké zeminy ji zasadit a jak se o trávu postarat během zimního období? Děkuji.

Hana Táskalová

Pennisetum vysaďte do propustné humózní zeminy. Extra péči přes zimu nevyžaduje, jen ji pak na jaře zastřihněte 5-10 cm nad zemí.


Stránky: 1 <<... | 2 | 3 | 4 | ...>> 14

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů