Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Balkony, terasy...

Obecná doporučení i praktické rady pro osazování balkonů, teras, oken a fasád domů. Doporučení vhodných druhů rostlin a nádob; správné postupy při výsadbě rostlin; celoroční péče o rostliny; přezimování rostlin; řešení problémů (choroby, škůdci...).

Dobrý den, mám žlutou fasádu domu s bílými rámy oken, která jsou směrována na východ. Jaké letničky byste mi doporučila do truhlíků, aby to bylo barevně sladěné a zároveň zajímavé?

Markéta

Vysadit můžete např. pelargonie (ale ne převislé) červené barvy v kombinaci s modrými lobelkami a skejvolami, doplnit pak oranžovým sporýšem.

Dobrý den, ráda bych pěstovala vlastní nektarinky, ale nevím, zda je to v nadmořské výšce 400m n.m. možné. Zahrada ja orientovaná jihovýchodně, jde o uzavřený slunný dvůr. Jakou odrůdu mi doporučíte? Děkuji za odpověď.

Alena Weisová

Ano, je to možné, pokud máte chráněné stanoviště. A jak píšete, že máte uzavřený slunný dvůr, pak by to neměl být problém. Odrůdy doporučuji Harco nebo Tena.


Dobrý den. Na podzim jsem dala tři truhlíky muškátů na horní chodbu rodiného domu pod velké okno (nezateplené) a vedle radiátoru. Zalévala jsem je jednou za týden, ale pořád usychaly, ať byly zalité nebo ne. Nakonec byly vyhozené, protože byly úplně suché. Chci se tedy zeptat, co jsem udělala špatně? Děkuji za odpověď.

Hana Křížová

Správně je třeba před zimou při uskladnění muškáty hodně zmladit, zakrátit na výšku 10-15cm. Dělá se to proto, aby rostlina v době vegetačního klidu neměla zbytečně velkou plochu na odpar vody, sice částečně přes zimu proschne i tak, ale v tomto úsporném režimu se zachová na další sezonu. V březnu je třeba pak rostliny přesadit do nového substrátu, znovu zakrátit, přihnojit a pravidelně zalévat. Takto zaopatřené by měly znovu obrazit.


Dobrý den, kolik rostlinek begonií můžu dát do 60cm truhlíku? Děkuji.

Šárka Kramářová

Jedná-li se o Begonia tuberhybrida (hlíznaté velkokvěté), tak doporučuji vysadit 3, max. 4 rostliny. V případě Begonia semperflorens, které jsou menší, můžete vysadit 5 až 6 rostlin.


Je Hrachor vonný pnoucí vhodný do okenních venkovních truhlíků? Vytvoří se z dubnového výsevu semen přímo do truhlíků brzy pěkné převisy nebo je třeba semena již dříve předpěstovat a teprve vzešlé rostlinky zasadit do truhlíků?

Lenka Štampachová

Ano, vhodný k pěstování v truhlíku je. Avšak lepší je vysazovat předpěstované rostlinky, lépe prospívají. Ty, které jsou vyseté přímo do truhlíku, si následně víc konkurují a hůře rostou.


Dobrý den. Přezimovala jsem pelargonie ve tmavé garáži. Mají slabé a bledé nové výhony. Některé dokonce kvetou, ale květy jsou malé a chudé. Prosím o radu, zda výhony a květy ostříhat. Děkuji.

Ala

Ano, pelargonie ostříhejte a aby vám rostlinky zesílily, vylamujte jim v této době předčasné květy. V březnu už je můžete mít umístěné na světlém místě.


Jaké trvalky jsou vhodné k pěstování na balkoně v 1. poschodí, nadm. výška 200m.n.m.? Prosím doporučte.

D. V.

Vhodné jsou levandule, hvězdnice či plazilka. Doplnit je můžete jednoletkami jako jsou pelargonie, bidens, sporýš, bacopa či skejvola.


Dobrý den, mám terasu situovanou na jihovýchod. Na zábradlí bych chtěla zavěsit vysázené samozavlažovací truhlíky - poraďte prosím, jaké rostliny by byly nejvhodnější?

Ferencová

Na jihovýchodní stranu můžete umístit v podstatě cokoliv, co je na našem trhu dostupné, je to ideální stanoviště. Jediné, co nedoporučuji, jsou begonie.


Přezimovala jsem pelargonie ve tmavé garáži. Mají slabé a bledé nové výhony. Některé dokonce kvetou, ale květy jsou malé a chudé. Prosím o radu, zda výhony a květy ostříhat. Děkuji.

Ala

Ano, pelargonie ostříhejte a aby vám rostlinky zesílily, vylamujte jim v této době předčasné květy. V březnu už je můžete mít jinak umístěné na světlém místě.


Jak a kde přezimovat Japonskou Myrtu? Nyní ji mám na krytém balkoně na jižní straně. Děkuji.

K.

Myrta, pokud ji máte venku, se musí na zimu z balkonu přesunout do chladné místnosti a v únoru ji sestřihněte.


Stránky: 1 <<... | 2 | 3 | 4 | ...>> 25

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů