Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Trvalky, byliny...

Dobrý den Martino, dnes se k Vám obracím s prosbou. Mám na zahrádce vysázeny letní jiřinky a něco mi je poškozuje. Na listech i květech se objevují dírky velikosti asi v průměru půl centimetru. Prosím poraďte, co s tím.

Jana Nosková

Vašim jiřinkám by mohlo pomoci provést postřik nějakým přípravkem proti savému a žravému hmyzu, vhodný je např. Mospilan.

Dobrý den, na dovolené jsme v jedné zahradě viděli obrovský bodlák. Měl kolem dvou metrů na výšku a stříbřitou barvu. Zajímal by mě název této rostliny.

Lenka

Jedná se o máčku - Eryngium.


Rád bych se dozvěděl, jestli se dají někde sehnat semínka Soleirolia soleirolii. Děkuji.

René Zapletal

Soleirolia se kupuje v obchodech již jako přímo vzrostlá rostlina, ze semínek není běžné ji doma pěstovat.


Dobrý den, mám na zahradě jeden záhon u zídky, kam celý den praží slunce, zatím tam vydržely jen levandule. Můžete mi poradit, čím tento záhon oživit? Řada levandulí je smutná. Děkuji.

Jitka

Na doplnění levandulí můžete vysadit např. trávy (Miscantus sinensis Grascilinus, Miscantus sinensis Zebrinus, Miscantus sinensis Gigantus, Penisetum, Festucha...), trvalky (Coreopsis - krásnoočko, Rudbeckia - třapatka, Aster - astřičky) nebo popínavky (Hedera - břečťan, Lonicera - zimolez, Parthenocisus - přísavník...).


Hezký den. Zakoupila jsem si v květináči rozmarýn a chtěla bych jej rozsadit do menších. Jak na to? Děkuji.

P.Glaserová

Je-li v květináči více rostlin, pak je třeba při rozsazení nejprve rostliny zakrátit tak, aby byl stejný poměr nadzemní části k délce kořenů, zalévat mírně, přihnojit poprvé až měsíc po přesazení (rostlina si nejprve musí vytvořit odpovídající kořenový systém) a pak teprve hnojivem povzbudíte růst vlastní rostliny.


Dobrý den, letos mi vykvetla venkovní hortenzie velice zvláštním způsobem - pouze květy na obvodu květenství měly velké barevné lístky, ostatní celé květenství byly jen zelené kalichy bez okvětí. Rostlina vypadala dosti zajímavě i atraktivně. Jaká byla příčina?

Vlastimil Červenka

Hortenzií je celá řada, tento květ je typický pro druh Drangea grandiflora.


Ze zásilkového obchodu jsem si objednala Pennisetum setaceum Rubrum. Rostlinka došla pěkná, statná, ale zelená. Myslela jsem si, že má barvu do červena. Vybarví se během růstu v létě, nebo mně ošidili? Dočetla jsem se, že je v našich podmínkách choulostivá v zimě. Budu ji pěstovat ve velkém květináči - stačí to k dobrému růstu a vybarvení? Děkuji mnohokrát za odpověď.

Jana Celjaková

Pennisetum - vousatec neboli docha kultivar rubrum by správně někdy během vegetace měl mít červené výhony, není však zaručené, že celou vegetační dobu, často se tak děje např. při rašení. Pokud červené zbarvení někdy během vegetace nenastane, pak se o kultivar rubrum nejedná. Přes zimu je u této rostliny třeba zajistit, aby naní přímo neležel sníh, mohl by jí vyhnít střed.


Dobrý den, na jaře jsem si koupila rostlinku s názvem "sluníčko-kopretina". Celé léto jsem ji měla na balkoně na jižní straně a krásně kvetla. Chtěla bych ji vypěstovat na kmínek. Má již tři dřevnaté stonky, jeden rovně rostoucí, druhé dva do boku, které bych chtěla odstranit. Můžu a kdy? Dají se z nich vypěstovat další rostliny? Neublížím tímto řezem kopretině? A jak se o ni přes zimu starat? Moc děkuji za odpověď.

Lenka

Teoreticky takto vypěstovat rostlinu lze, ale ve vašem případě je třeba vědět přesně název rostliny, nejlépe latinský, abych vám to mohla přesně potvrdit. Je totiž důležité, zda se jedná o letničku, dvouletku nebo trvalku a teprve podle toho se dá určit, zda to v tomto konkrétním případě provést lze.


Dobrý den, před nedávnem jsem založila vřesoviště, půdu jsem zkypřila a obohatila rašelinou, pískem a hrabankou, po výsadbě jsem nanesla mulčovací kůru. Ze začátku jsem pravidelně zalévala, v posledních dnech bylo dost deštivo. Přesto jeden vřes jakoby zešednul a zdá se suchý. Mohu mu nějak pomoci?

Katka

Onen vřes, kterém mu se nedaří, bych buď sestřihla a počkala, zda znovu obrazí nebo jej vyměnila za novou sazenici, pokud je již úplně špatný.


Dobrý den, jak mám prosím připravit pampovou trávu na zimu, aby mi nezašla?

Šárka Kinterová

Pampovou trávu před zimou neřežte, jen svažte trsy dohromady kvůli sněhu. Ve vyšší nadm. výšce ji můžete navíc obalit slámou a igelitem a tento obal pak odstranit koncem dubna. Koncem dubna ji pak též u země seřízněte.


Stránky: 1 <<... | 2 | 3 | 4 | ...>> 14

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů