Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Trvalky, byliny...

Jak a kdy se správně seřezává a formuje levandule? Jak přezimuje? Děkuji za odpověď.

J. Sadílková

Levandule se seřezává po odkvětu, formovat se může jakkoliv, záleží, co od ní čekáte. Přezimování ve vyšších polohách vyžaduje zimní přikrývku.

Dobrý den, prosím o radu jak uchovat přes zimu pelargonie? Děkuji.

Kasálková J.

Před uskladněním na zimu je třeba rostliny sestřihnout o polovinu a uložit do mrazuvzdorných sklepů. Pozor, neuskladňovat rostliny ve tmě a dvakrát měsíčně rostliny zalít, aby neuschly.


Mám na zahradě 3 roky okrasnou trávu Vousatec. Kvetl pouze prvním rokem. Po zimě, když je suchý, ho seříznu, on krásně obrazí, ale nekvete. Poraďte, kde dělám chybu?

Hana Schneidervindová

Na jaře po ledových mužích rostlinu sestřihnout, přihnojit dusíkatým hnojivem a začátkem léta přihnojit fosforečným hnojivem na květ.


Dobrý den, pěstuji levanduli prvním rokem, ale ještě mi nevykvetla. Co s ní mám udělat na zimu? Je pěstovaná ve velkém květináči na chladnější chodbě. Mám ji sestřihnout? A co mám udělat s oleandry? Ve Vašem archívu jste jednu radila ořezat v únoru a podruhé seříznout na zimu. Tak nevím, co si mám vybrat.

Hana Schneidervindová

Pakliže máte levanduli prvním rokem, nic to neznamená, příští rok v dubnu či květnu přihnojit vácesložkovým hnojivem, případný řez provádíme vždy po odkvětu. V případě oleandru mám lepší zkušenost s řezem v únoru, takže doporučuji dát rostlinu do chladné místnosti, ořezat jen nejnutnější např. polámané či jinak narušené větve, snížit zálivku a v únoru provést řez rostliny až o jednu třetinu. Může být i hlubší. V květnu přihnojit a pak průběžně během celé vegetace.


V kterou dobu je vhodné sázet Růži z Jericha?

K.H.

Je-li kontejnerovaná, tak po celý rok, jinak nejlepší je jaro nebo podzim, do humózní půdy a dobře zalít.


Můžete mi doporučit nějaké hnojivo na jiřiny, aby měly hodně květů?

Alena K.

Pro bohaté květy jiřin ale i ostatních trvalek jsou vhodná hnojiva s vyšším obsahem draslíku než dusíku např. KRYSTALON, dusíkatá hnojiva naopak podporují zvýšený růst listů.


Jak zazimovat listopadky /chryzantémy/ zakoupené v květináči?

Kačerovská

Zazimováváme je v mrazuvzdorných, např. sklepních místnostech, po odkvětu sestřihneme a občas je nutná zálivka, aby neuschly. Většinou se přes zimu uchovají pouze jednoduše kvetoucí druhy.


Dobry den, koupil jsem si v obchodě levanduli. Chtěl bych se Vás zeptat, jak se o ni starat, do jakého druhu substrátu ji zasadit, jak často zalévat, jestli ji mám někdy zastřihávat, případně jak ji dál množit... Děkuji za odpověď.

Martin Jelínek

Levandule vyžaduje slunečné stanoviště, písčitou půdu s kompostním substrátem, každý rok seříznout, množíme řízkováním nebo semínkem. Odebírání bylinných řízků v červnu a červenci.


Zajímalo by nás, jak se dá rozmnožit kvetoucí keříčková "růže z Jericha" a v kterou dobu je to vhodné. Popínavá varianta se dá jednoduše množit zakořeněním ve vodě. Mnohokrát děkuji.

Eva Hudečková

Pokud si pod tímto názvem představujete Koniferu, tak se množí bylinnými vyzrálými řízky, které můžeme napíchat do množícího substrátu někam pod folii nebo do skleníku, popřípadě zakoření i ve vodě.


Stránky: 1 <<... | 11 | 12 | 13 | ...>> 14

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů