Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Trvalky, byliny...

Dobrý den, koupila jsem okrasnou rostlinu Brassica v květináči a nemůžu nikde najít způsob pěstování. Děkuji.

Eva

Jde o rostlinu sezónní, využívanou jako dekorace v podzimním období. Vyžaduje středně těžkou půdu, lehkou zálivku, můžete ji přihnojit.

Dobrý den, na jaře jsem dostala asi 20 cm vysokou chryzantému, která kvetla drobnými žlutými kvítky s hnědým středem. Odkvetlé květy jsem odštípla a rostlinku jsem měla v květináči na východní straně. Do podzimu se vytáhla asi na 40 cm a opět na přelomu října a listopadu začala kvést. Kdy ji mám opět zakrátit a jak moc, aby rostlina byla košatější a ne tak vytáhlá? Můžu ji mít přes zimu schovanou v garáži, nebo ji mám vysadit na zahradu. A kdy?

Lenka

Chryzantéma - nyní ji sestřihněte o 1/3 a nechte ji jak je v květináči v té garáži, pokud je tam alespoň trochu světla, trochu světla a chladnou místnost je třeba jí přes zimu zajistit. Na jaře ji přesaďte do nového humózního substrátu a znovu zakraťte, tentokrát o 1/2. Aby byla košatější, doporučuji ještě pravidelně před tvorbou poupat zakracovat nové vyzrálé špičky. Případně existují tzv. retardátory růstu (např. značka Aral), které zpomalí růst rostliny a ona se pak víc zkošatí.


Chtěla bych poradit nějaké traviny a dřeviny, které mají kořeny max. 30 cm hluboké a vyrostou do výšky v rozmezí 30cm - 1,5 m. Šíře také asi kolem 1m. Moc Vám děkuji a zdravím.

Lenka

Doporučené traviny: Penisetum, Miscantus, Festuca, Deschampia Doporučené dřeviny: tavolníky, mochna, třezalka, skalníky, trojpuk...


Dobrý den, nedávno jsem si koupila v květinářství rozmarýn a umístila jsem ho do kuchyně na poličku, kde měl dost odpoledního světla a zalévala jsem ho 2x týdně. Po několika dnech mi listy rozmarýnu začaly hnědnout, ovadat a jakoby dřevnatět. Během týdne rozmarýn celý zhnědnul a spousta listů opadala, takže jsem rozmarýn musela vyhodit. Děkuji.

Martina

Rozmarýn má raději celoročně nižší teplotu okolo 15oC, do kuchyně s vyšší teplotou se mi příliš vhodný nezdá. Po zakoupení je třeba rostlinu přesadit do humózního substrátu, hodně zalévat, aby měl stále vlhký substrát, pravidelně hnojit a též častěji zastřihovat. Má rád i rosení.


Dobrý den Martino, moc Vám děkuji za zodpovězení minulých dotazů. Dnes bych se chtěla zeptat na rostlinu Incarvillea, dočetla jsem se, že česky se jí říká také Dvojostice Delavayova. Zajímalo by mne, zda skutečně učinkuje proti krtkům, jak je reklamováno, v jakých barvách se dá sehnat a je-li také v podobě skalničky a půdopokryvné rostliny. Je jedovatá? Má nějaké zvláštní požadavky na úspěšné pěstování?

Jana Nosková

Tato rostlina se dá sehnat jako klasická skalnička, nároky na pěstování má jako ostatní skalničky, je to tvarem v podstatě přízemní růžice o průměru cca 25cm, má až 10cm dlohé listy, květ růžový podobný plaménku, dorůst může do výšky max. 50cm. Ale jestli účinkuje proti krtkům, to bohužel nevím, nikdy jsem to neslyšela.


Máme předzahrádku na jih, ve tvaru oválu. Na prostředku mám jen žluté trvalky, např. narcisky, tulipány, krokusy. V době, kdy tyto trvalky odkvétají, mám žluté macešky. Po odkvětu macešek vysazuji buď červené salvěje nebo žluté afrikány. A právě toto je vcelku dost pracné to rok co rok vysazovat. Prosila bych, zda existují žluté, zakrslé, nějaké trvalky, či keříky, které vydrží kvést až do podzimu.

Dana Pilná

Doporučit bych vám mohla např. Alissum saxatile nebo Alissum montanum, dále Coreopsis lanceolata, Drava lasiocarpa, Potentilla aurea, Santolina chamaecyparissus nebo Waldsteinia ternata.


Jak se množí jasmínokvětý lilek - solanum?

Handular

Solanum se množí řízováním. Můžete jej řízkovat v létě, případně počátkem podzimu. Odebírají se vrcholové řízky o délce cca 15cm, odstraní se z nich vrcholová měkká bylinná část a listy se zakrátí na polovinu. Řízky pak napícháme do množícího substrátu vylehčeného perlitem a umístíme pod fólii, než zakoření.


Prosím o radu, na jaké stanoviště zasadit kniphofii a jakou půdu potřebuje?

Jarmila Navarová

Kniphofie je trvalka, vyžadující slunečné stanoviště a vlhčí humózní půdu. Je vhodnější do nižších poloh.


Dobrý den. Koupila jsem si různé trávy. Zasadila jsem je a jakou péči vyžadují před zimou a pak po zimních měsících? Jsem začátečník a tak sem je zkombinovala s vřesy, snad jim to neublíží. Jestě jsem se chtěla zeptat, zda je lepší to obsypat kamínky nebo kurou? Další dotaz zní, co s pěnisníky dělat opět před zimou a po zimě? Obsypané mají být kůrou?

Věrka

Vysoké trávy po zimě ořezejte 5-10cm nad zemí, trsanté trávy se neřežou, jen se probírají. Jestliže jste je zkombinovala s vřesy, pak jim dopřejte humóznější půdu. Trávy můžete obsypat obojím - kamínky nebo i kůrou, vřesy neobsypávejte ničím. Pěnišníky také kůrou neobsypávejte a na zimu je, bydlíte-li ve vyšších polohách, zakryjte.


Pěstuji libeček. U země na stoncích se objevily mšice. Mohu požádat o radu, jaký postřik použít? Děkuji.

Eva

Proti mšicím existují přípravky jako je např. MOSPILAN, ACTELIC nebo BIOOL. Po postřiku rostliny hned nekonzumujte, řiďte se návodem na přípravcích.


Stránky: 1 <<... | 2 | 3 | 4 | ...>> 14

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů