Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Zahradní architektura

Možnost konzultace ohledně kompozice a úpravy kterékoliv části Vaší zahrady - vše, co se týká rozvržení rostlinného materiálu, doporučení nových výsadeb; zakládání živých plotů; rady související s architektonickými prvky, zahradními stavbami aj.

Prosím o radu s předzahrádkou, délka 23m, šířka 7m. Místo klasického plotu uvažuji o živém plotu z nižších kvetoucích keřů, za ně bych umístila vyšší keře typu hortenzie a begonie. Dále pak na konce živého plotu uvažuji na jednu stranu o šeříku a na druhou dát zlatý déšť. Doplnit předzahrádku bych chtěla nějakým vyšším stromem typu červený javor, je to vhodné?

Eva Machovcová

Červený javor bych vám doporučila pořídit malokorunný, strom bych ale vysadila tak, aby nebyl přímo před okny. Jinak se domnívám, že vaše vize osázení je dobrá, jediné, co bych vynechala, jsou begonie, místo kterých může být např. skalník, tavolníky, vhodná je i pachysandra, mochna, ořechokřídlec či vajgélie aj.

Doporučte mi nějaké trvalky na osázení terénní vlny. Děkuji.

Věra

Doporučuji vysadit spíše pokryvné nízké trvalky jako jsou: Lavandula, Alyssum, Iberis, Sédum, Stachy, Campanula, Lamium, Hosta, Nepeta...


Hledám informace o pěstování a vše, co se týká rostliny zvané Heester mix. Děkuji za odpověď.

Ivana Knotová

Heester mix se prodává jako skupina rostlin v tzv. platíčku a obsahuje následující druhy: Euonymus japonica, Euonymus japonica Golden Maiden, Euonymus fortunei, Pieris flaming Silver a Gaultheria.


Prosím o pomoc s výběrem jehličnanů na zastínění zahrady. Nemám na mysli pravidelný živý plot, ale spíš kombinaci několika druhu, které bych vysadila do skupinek, nepravidelně, různé výšky a tvary. 480 m n.m., JZ a JV. Děkuji.

Pavla

Namixovat skupinku jehličnanů můžete u následujícího výběru druhů: Větší jehličnany: Picea omorika - smrk Pančičův, Pinus uncinata - borovice blatka, Thuja occidentalis - zerav západní, Thuja occidentalis Lutea - zerav západní (žlutý kultivar), Pinus mugo - klasická kleč (dorůstá až do výšky 5m), Taxus baccata - tis černý. Menší jehličnany: Pinus mugo Mops, Pinus mugo Pumilio, Pinus mugo Gnom - tyto tři dorůstají do 1m, Juniperus Old Gold - žlutý kultivar jalovce, Juniperus Blue Star - modrý kultivar jalovce, Taxus media Hicksi.


Dobrý den, máme rohovou zahradu, kde rostou hodně vysoké smrky, borovice a thuje. Od země cca do 1,6 m není nic jen holé kmeny, které byly proschlé a zrzavé, pak je 5 pater a špice uříznutá. Co můžeme zasadit pod smrky, které nechceme porazit a tím udělat živý plot pod ně? Prosím o radu, něco stále zeleného a něco hodně rychle rostoucího.

Hubertová

Pokud mohu doporučit ze sortimentu rostlin, volila bych: Viburnum prágense, Viburnum rhytidophylum, Berberis julianae, Berberis gagnepainii, Lonicera pileta, Lonicera nitida...


Rádi bychom vytvořili rostlinný "lem", který by jednak tvořil "přirozenou" přechodovou zónu mezi lesem a zahradou a zároveň by byl živým plotem kolem pozemku (ne klasickým monotónním do kvádru stříhaným, ale sestavou různých rostlin, různých tvarů a výšek). Doporučila byste nám prosím vhodné rostliny pro tento účel? Celý pozemek má 1 400 m2, je svažitý, jižní svah, na úpatí Krušných hor ve výšce cca 420 m n.m., má celodenně osvícené i částečně zastíněné části.

Lucie Průšová

Rostlinný přechodový lem můžete vytvořit např. z následujících keřových forem dřevin: Acer gimala nebo Acer tataricum - javory, Euonymus europeaus - brslen, Crataegus laevigata - hloh, Cornus - svída, Corylus - líska, Prunus spinoza - trnka, Ligustrum vulgare - ptačí zob...


Mám na zahradě na slunném místě uříznutý strom staré hrušky. Kmen je vysoký asi 2m. Jestliže bych kmen potáhla pletivem, je možné u kmene vysadit Clematis Tangutica? Jaké má nároky na pěstování a je ho možné nebo i nutné stříhat?

Pavla Urbanová

Clematis vysadit můžete do kompostního substrátu, je u něj třeba následně chránit kořenový krček např. předsazením nějaké trvalky. Doporučila bych vám ale zkombinovat tuto výsadbu s nějakou stálezelenou popínavkou (např. Lonicera Henryi - zimolez), která se následně efektně popne souvisle po vlastním kmeni hrušky.


Dobrý den, chystám se osázet svah. V TV programu jsem viděla svah pokrytý zahradní tkaninou a poté okrasnou kůrou. Chtěla jsem se zeptat, zda ta kůra na svahu vydrží, zda ji nespláchne déšť. Dále bych potřebovala poradit ohledně osázení. Tento svah je na jih (bez stínu), nadmořská výška cca 230m.n.m., hlína je jílovitá. V celku se mi líbí denivky, na zahradě se jim daří. Mohu nízké druhy zasadit do svahu? A jaké další druhy zasadit? Chtěla bych, aby mi kvetly celoročně (postupně). Děkuji za radu.

Miloslava Dadáková

Pokud jste svah již neosázela, pak my bychom vám doporučili použít pouze kůru bez fólie. Před vysazením rostlin řádně pozemek též odplevelte a jílovitou půdu vylehčete a oboha´tte kompostem. Z dřevin vám doporučujeme vysadit např. zimolez - Lonicera, třezalku - Hypericum, tavolník - Spirea, tlustonitník - Pachysandra, břečťan - Hedera nebo barvínek - Vinca. Z trvalek pak např. levanduli, třapatku, chryzantému, plesnivec, mateřídoušku či šalvěj. Denivka má raději polostín.


Chtěla bych osázet svah za zadní stěnou garáže jehličnany, vřesovci a vřesy. Mám prostor tvaru půlkruhu s cca 4m širokou základnou, výška svahu je asi 2m, nadmořská výška je 500m.n.m. Ráda bych zkombinovala barevné kultivary (modrý, zlatý, tmavězelený) a různé tvary. Doporučte mi, prosím, nějakou vhodnou kombinaci. Děkuji.

Katka

Z jehličnanů nedoporučuji takto vysoko vysazovat pouze jedle, borovice a smrky jsou vhodné, různé druhy je nejlepší vybrat si přímo v nějaké školce ve vašem okolí.


Chtěla bych Vás požádat o radu, chceme osadit trvalými okrasnými poléhavými nebo pokryvnými dřevinami nebo vhodnými trvalkami jihovýchodní svah o úhlu asi 45 stupňů v nadmoř. výšce nad 700 m. tak, aby se nemusel sklízet. Děkuji a přeji krásný den.

Nosková Jana

Vysadit můžete např.: ze stálezelených rostlin Cotoneaster - skalník, Hedera - břečťan, Pachysandra - tlustonitník, Euonymus - brslen, Lonicera - zimolez..., z nízkých listnatých pak Spiraea - tavolník, Potentila - mochna..., z trvalek Lavandula - levandule, Rudbeckia - třapatka nebo Alissium - tařice...


Stránky: 1 <<... | 2 | 3 | 4 | ...>> 22

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů