Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Zahradní architektura

Dobrý den, chci se zeptat, jaké rostliny můžu zasadit do skalky začátkem srpna? A kdy se vubec má skalka osazovat, na jaře či na podzim? Děkuji.

Oksana

Skalka se zakládá po celý rok a je v podstatě jedno kdy. Libovolné kontejnerované rostliny se vysazují celoročně, cibuloviny pak na podzim.

Dobrý den, koupila jsem si brslen fortuneův, který má mít výšku až 1,5m a chtěla bych ho dát jako živý plot kolem zámkové dlažby, ale dozvěděla jsem se, že bude mít velké kořeny a může časem poškodit tu dlažbu. Prosím o informaci o kořenech, případně nějaký druh neopadavého keře nebo jakékoli jiné rotstiny k použití. Nadmořská výška je necelých 400m n.m.

Alena

Na větvičkách brslenu se vytváří kořínky, které se budou snažit něčeho přichytit a následně se bude rostlina plazit. Není to příliš vhodná rostlina do živého plotu podél cesty. Doporučila bych vám spíš Buxus sempervirens, podél cesty je ideální variantou, dlažbu vám nenaruší a dobře snáší úpal a sucho.


Dobrý den, rádi bychom si udělali živý plot z Ligustrum Ovalifolium (ptačí zob), bylo nám řečeno, že tento druh neopadá. Máme malé dítě a nevíme, zda plody jsou jedovaté?

Lucie Vodičková

Ligustrum ovalifolium má jedovaté plody a je to opadavý druh.


Chtěla bych se zbavit trávníku ve svahu, který je již hodně prorostlý mechem a ve svahu se velmi špatně udržuje. Jedná se o plochu cca 6x6m, odpoledne je již ve stínu. Ráda bych si vysadila nějaké půdokryvné rostliny. Přežije sazenička, když ji vysadím přímo do trávy? Jaké rostliny byste mi doporučila? Předem děkuji za odpověď.

Petirová

Doporučuji vám nejprve trávu odstranit, než budete vysazovat nějaké sazeničky pokryvných rostlin, jinak by vám je tráva mohla zadusit. Vysadit pak můžete např. mochny nebo jalovce a pokud se nejedná o příliš vysokou nadm. výšku, též skalníky.


Dobrý den, chtěl bych vysadit živý plot. Délka plotu by byla 6m. Za ním je asi 30cm betonová zídka po celé délce plotu. Nadm. výška je cca 250m.n.m a plot by byl orientován na sever. Slunce tam praží v letním období od 10 do 17 hod. Rostliny mohou být jakékoliv, ale dal bych přednost listnatým, neopadavým. Plot je spíš na okrasu. Měl by růst do výšky max. 1 až 1,5m a měl by se dát upravovat do tvaru obdélníku.

Frenkie

Vysadit můžete např. hlohyni - Pyracantha, případně bobkovišeň - Prunus laurocerasus, u které vám pak doporučuji dát si práci se střiíháním jednotlivých větví, ne plošně, protože má krásné okrasné listy, které nevypadají dobře, když jsou přestřižené. Jinak obě zmíněné okrasné dřeviny střiháme buď 1x ročně v červnu nebo 2x ročně - nejprve v dubnu až květnu, podruhé pak v srpnu. Střihat můžete dle potřeby ze všech stran.


Potřebuji vysadit živý plot, jak namnožím habr nebo ptačí zob? Děkuji.

Havlová

Lépe vám půjde namnožit ptačí zob než habr. Musíte si odebrat v listopadu pruty a ty uskladnit v chladu a temnu, v prosinci z nich naděláte řízky asi 10cm o 3 pupenech. Pod spodním z nich šikmo sestřihnout, nad vrchním rovně sestřihnout a založit do písku v chladu a temnu. Na jaře, když už nemrzne a může se do půdy, se řízky celé až po vrchní pupen napíchají do půdy.


Z původního staveniště chci upravit zahradu v asijském stylu. Prosím o radu, které listnáče a jehličnany by byly vhodné, zejména jako dominanty. Z listnáčů by byla zajímavá i červená barva listu, nechci ale velmi vysoké a rozložité. Nadm. výška cca 225m, rovina, kolem pozemku zděná zídka cca 2,5 m, delší strana je východ - západ.

Antonín Sprinz

Vysadit můžete např. Acer palmatum - javor dlanitolistý, který existuje v různých kultivarech (čevenolistý, žlutolistý...), dále je vhodná např. Pinus aristata - borovice osinatá nebo Pinus mugo - borovice kleč (ta se zaštipuje), zajímavý je i Cercidiphylum japonicum - zmarličník či azalky.


Na plot mi byla nabídnuta Thuja Occidentalis Maloniana. Mohu vědět, jaký je rozdíl mezi Malonianou a Smaragdem? Děkuji.

Daniela Vozková

Thuja occidentalis Smaragd je vhodná do živého plotu, má kuželovitý tvar, snáší řez. Maloniana je o hodně mohutnější, používá se jako solitérní rostlina nebo na velké stěny, musí se pravidelně řezat, jinak doroste do opravdu velkých rozměrů.


Máme udajně živý plot z planého rybízu, aspoň tak vypadá a také má dorůst výšky 1,5m. Pár keřů je krásně hustých a rychleji rostou a většina je řidší a menší. Rostou ve stejné rovině, ve stéjné půdě a ošetřování je také stéjné, taktéž stejný dostatek slunce. Moc prosím o radu. Děkuji.

Hana Kováčová

Pravděpodobně se jedná o meruzalku - buď meruzalku zlatou, pokud kvete žlutě, nebo meruzalku alpskou, pokud kvete růžově. Oba druhy především vyžadují v předjaří provést zmlazovací řez - buď můžete jen vystříhat staré výhony nebo keře razantně zmladit. Rostlina by neměla být umístěna na přímém slunci, lepší je polostín a dostatečně zalévat.


Dobrý den, jaký jehličnan se nejlépe hodí pro vysázení do živého plotu, který by měl být asi 1m vysoký? Děkuji.

Pavlína

Vysadit můžete tis - Taxus baccata, ve výšce 1m jej lze udržovat řezem.


Stránky: 1 <<... | 2 | 3 | 4 | ...>> 22

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů