Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Balkony, terasy...

Prosím o radu. Mám dům porostlý přísavníkem trojhrotým. Bez zjevné příčiny některé, až několikametrové výhony, loni uschly a letos znovu neobráží. Nevím, co je toho příčinou a jak mohu zabránit tomu, aby se vše letos zase neopakovalo. Děkuji předem za radu.

Milada Vrbová

Zřejmě zmrzly a u přísavníku se toho bohužel nevyvarujeme.

Prosím o několik tipů na to, jaký menší listnatý strom (do cca 6m výšky a 5m šířky) by bylo vhodné vysadit do prostoru v dlažbě na dvorku. Místo je vystaveno slunečnímu svitu od cca 9:30 do 13 hodin. Pod cca 25-30cm humusu je půda spíše jílovitá. Nadmořská výška cca 320 m, záp. okraj Prahy. Prosím pokud možno vyloučit dřeviny s kořenovým systémem, který by zvedal okolní dlažbu. Velice děkuji.

Jaromír Plíšek

Doporučuji před výsadbou jakéhokoli stromu, abyste vykopal m3 země, tzn. lm3 velkou jámu. Pokud jde o druhy, doporučuji: Crataegus laevigata (v kultivarech) - hloh, Sorbus aucuparia - jeřáb, Prunus serrulata - třešeň sakura, Malus ssp. v kultivarech - okrasná jabloň. Je možné použít i kulovité kultivary: Robinia psedoaccacia Umbraculifera - akát, Prunus fruticosa Globosa - třešeň, Catalpa bignonioides Nana - katalpa, Acer platanoides Globosum - javor.


Prosím o radu, jak osadit truhlík o velikosti 125x50x30(výška)cm na vstupní, jižní, zhruba od poledne osluněnou terasu u domu tak, aby byl po celý rok zajímavý. K zadní, delší části bedny, je připevněna mříž na popínavou rostlinu až do výše 250cm, měla by tvořit pohledovou clonu z východu (těsně umístěný sousední dům). A mohu vyložit stěny bedny např. folií do jezírek proto, aby dřevo netrpělo?

Eva Goluchová

Fólii můžete použít, nezapomeňte též na drenážní vrstvu. Pokud jde o osázení popínavými rostlinami, můžete vysadit: Lonicera hecrotii nebo Henry (stálezelené), Clematis, Akebia, Lonicera japonica Aureoreticulata... Na jižní stranu volte z rodů Potentilla, Spiraea, Lavandula, Cytisus, Berberis, Cotoneaster.


Můžu na balkón, který je směrem na jihozápad, dát nějaké stále zelené dřeviny - zakrslé? Jaké a jak velké truhlíky?

Pavlína

Můžete použít některé z jehličnanů (konifery), ale pokud jde o velikost nádob, těžko radit, když neznám Vaše prostorové možnosti. Čim větší, tím lepší, ale nepoužívat plastové nádoby.


Hezký den, prosím o radu, čím nejlépe vysadit truhlíky, které lemují schodiště (vstup do domu), tak aby byly hezké po celý rok. Truhlíky jsou pevně zabudovány, spíše menšího objemu. Dům je situován na severovýchod. Moc děkuji.

Jarmila

Doporučuji např.: Cotoneaster - skalníky, Microbiota - mikrobiota, Astilbe - čechrava, Heleborus - čemeřice, Hosta-bohyška, Euonymus fortunei - brslen a jeho barevné kultivary Gracilis nebo Emeralden Gold.


Je možné pěstovat nejlépe stalé zelenou, popřípadě opadavou popínavou dřevinu v truhlíku o hloubce 30cm a stejné šířce? Potřebuji vytvořit vizuální zástěnu, pevná vertikální opora existuje. Co by se tam dalo zasadit?

Blanka Bittnerová

Je to možné, doporučuji zasadit např.: Konifera Henryi - zimolez nebo Hegera helix - břečťan v různých kultivarech.


Prosím o radu, kdy sázet begónie? Děkuji.

Dana

V lednu hlízy umístit do rašeliny, mírně zalévat a po vyrašení prvních listů přesadit do zahradnického substrátu do květináčů.


U převislých pelargonií zasychají okraje listů a při objevení květů se začne objevovat bradavičnatost listů. Co s tím?

Jana Macounová

Jedná se tzv. kornatění listů a je to důsledkem příliš studené vody nebo vody tvrdé. Prevence - dostatek živin nebo postřik NOVOZIR a DITHANE.


Prosím o radu, v kterém měsíci bych měla zastřihnout fuchsie po zimním přezimování tak, aby co nejlépe obrazily? Dále prosím o radu, zda fuchsie je třeba každé jaro přesazovat do nové zeminy? Fuchsie pěstuji v truhlících na oknech. Děkuji.

Markéta

Fuchsie je třeba sestřihnout na zimu a umístit na světlé větratelné místo o teplotě do 15 stupňů. Na jaře, když začnou rašit nové výhony, můžete, ale nemusíte sestřihnout podle toho, jak radikální řez jste učinili na podzim. Přesazení určitě doporučuji.


U vchodu do domu máme přístřešek na auta. Chtěla bych do většího dřevěného truhlíku něco vysadit, nejraději i kvetoucího, ale mám obavu, že když je to celodenně zastíněno, nemám šanci. Je to situováno na východ. Děkuji.

Marcela Mezihoráková

Škála rostlin, jak trvalek, tak letniček, či keřů je nepřeberná i pro zastíněná stanoviště. Namátkou vybírám Lonicera pileta, Hosta či Potentilla.


Stránky: 1 <<... | 22 | 23 | 24 | ...>> 25

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů