Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Balkony, terasy...

Dobrý den. Mám na balkóně objemné vestavěné betonové truhlíky, ztratila jsem ale návod, podle kterého se musely nějakým speciálním způsobem vrstvit folie, drenáž a zemina, aby neprosychaly či nebyly poškozeny mrazem. Prosím o zaslání nějakého schémátka nebo rady. Děkuji.

Hanka

Celý truhlík vyložte geotextilií, dospod dejte drenážní vrstvu 5cm, navrch znovu geotextilii a substrát. Drenáž může být i vyšší, ale neznám velikost truhlíků...

Prosím o radu, jaká popínavá rostlina je vhodná k zakrytí ošklivé dlouhé zdi tak, aby se pnula po připraveném dřevěném roštu (ne po zdi)? Děkuji za radu.

A.A.

Je dobré volit ovíjivé úponkaté rostliny, např. Polygonum aubertii, Parthenocissus quinquefolia, Konifera henryi či heckrotii.


Vůbec si nevím rady, čím osázet dva květinové truhlíky u okna mé kanceláře. Mohou to být nejen trvalky, ale i letničky. Okno je v přízemí a je orientované na sever. Děkuji za radu.

Táňa

Z trvalek můžete použít rozchodníky, levanduli, tařici. Tyto trvalky můžete promíchat v průběhu sezóny s letničkami typu sporýš, begonie, muškát, nestařec.


Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně balkónových rostlin a dřevin. Mám SZ orientovaný balkón, na který celý den praží slunce a chtěla bych na něj umístit nějaké popínavé rostliny např. loubinec, vistárii apod. a také nějaké okrasné dřeviny-konifery. Chtěla bych Vás tedy požádat o radu, jaké rostliny bych si měla koupit, moc děkuji. Přeji hezký den a zdravím.

Marina Černá

Z popínavých rostlin doporučuji Wistarie, Jasmín, Přísavník trojhrotý, Růži. Z konifer jakékoli, pokud bude dostatečná závlaha. Vyhněte se barevným kultivarům, které jsou na úpal náchylnější.


Mohu zasadit k jednomu sloupu u pergoly Loniceru Henri (popř. jiný druh) do většího květináče?

Líba

Můžete, proč ne?


Loni na jaře jsem si na terasu koupila 2 oleandry, které jsem sesadila do velké nádoby. Přes léto se jim dařilo a na podzim jsem je umístila do bytu, konkrétně do chodby. Od té doby mi začaly chátrat. Postupně mi větvičky začaly černat a tvoří se na nich jakoby prasklé puchýře, listy tmavnou, uvadají a následně padají. Květina značně prořídla a roste jen několik výhonků do výše. Nevím si rady. Někdy se mi zdá, že se něco pohybuje v hlíně, je možné, že by něco okusovalo kořeny? Nebo je to špatnou zálivkou? A nebo mě napadá, že jsem koupila již špatné rostliny a bylo jen otázkou času, kdy začnou chátrat. Čím dál tím méně ráda totiž nakupuji u "specialistů" (viz Hornbach, OBI atd.), protože 90% těchto rostlin mi zajde. Budu velmi ráda za Vaši radu, za kterou předem děkuji.

Jana V.

Doporučuji rostlinu přesadit do nádoby s dobrou drenáží, vymýt kořeny slabým roztokem hypermanganu a po nasazení rostliny následně sestřihnout až o jednu polovinu. Nepřelívat a pravidelně přihnojovat.


Prosím Vás, můžete mi poradit, jak docílit toho, aby převislé muškáty v truhlíku v létě krásně kvetly? Jaké použít hnojivo atp.? Děkuji za radu a přeji Vám krásný den!

Michaela Macáková

Existuje celá škála hnojiv, je jedno, jaké použijete. Důležité u muškátů však je vylamovat odkvetlé květy, popřípadě zaštípnout výhony.


Prosila bych o radu pro převislé muškáty. Jedná se o hnojení. Nikde jsem se nedočetla, co nejvíce potřebují, aby krásně kvetly. Jestli mají mít víc dusíku nebo jiného hnojiva. Děkuji moc.

Božena Soukeníková

Pokud chcete, aby kvetly, musíte hnojit hnojivem s vyšším obsahem draslíku (K).


Dobrý den, potřebovala bych poradit, jaké vhodné květiny bych si mohla dát za okno? Celý den mi svítí na okna sluníčko. Děkuji.

Alena Krauskopfová

Myslíte-li do venkovních truhlíků, je sortiment dnes již bohatý - od pelargonií přes aksamitníky, begonie, petunie, bidens. V každém specializovaném květinářství Vám doporučí.


Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké květiny byste mi doporučila vysadit na SZ orientovaném balkonu? Všechny květiny, které jsem tam doposud umístila, mi slunce spálilo. Za odpověď děkuji.

Alice Bernášková

Sluneční úpal dobře snáší Verbeny (sporýš), Bidens, jednoduše kvetoucí pelargónie či Plecktrantus (molice).


Stránky: 1 <<... | 21 | 22 | 23 | ...>> 25

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů