Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Balkony, terasy...

Dobrý den, chtěla bych se zeptat: Jaké seskupení květin v truhlíkách do oken byste doporučila k světle zelené fasádě? Okna jsou na jih a truhlíky jsou: délka 1m, šířka 15cm a hloubka 10cm. Děkuji.

Jiřina

Jižní strana je velmi světlá a má hodně sluníčka, doporučuji např. tyto druhy: muškáty převislé, sporýše, Surfínie ( s dostatkem závlahy), Plectrantus, převislé lobelky.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak se množí přvislé muškáty na další rok?

Věra

V srpnu či v září nařízkovat, konce výhonů dlouhé cca. 8-10 cm napíchat do substrátu a umístit do skleníku případně za okno do místnosti.


Jak se starat o muškáty přes zimu?

Michaela Macáková

Muškáty na podzim o polovinu zkrátit, umístit do světlé místnosti o teplotě 15 max.18 stupňů. Přes zimu mírně zalévat, aby substrát úplně neproschl. Muškáty přes zimu ztratí list a před jarním obdobím, kdy začne rašit list, se muškáty ještě zkracují. Na jaře je dobré obrážející muškáty přesadit do nového substrátu a od konce března začít s pravidelným přihnojováním.


Jak postupovat při zakládání bylinkové zahrádky ve městě, například na balkóně paneláku?

Jiřina R.

Na balkonech je vhodné vysadit byliny do keramických nádob. Vyrábí se pro ně i zvláštní nádoby, které jsou ve tvaru vázy s mnoha otvory. Důležité jsou především dva faktory a to kvalitní substrát a sluníčko. Byliny je také nutné pravidelně zakracovat neboli sklízet.


Mám v truhlíku na balkóně zasazeny dřeviny. Truhlík je hluboký 50 cm a široký 40 cm, dlouhý 2m. Letos mi začaly všechny stromečky od středu osychat - žlutohnědá barva se šíří po větvičkách od kmene ke konečkům. Na povrchu vypadá stromek zeleně a po rozhrnutí je žlutohnědý a kousky větviček se po dotyku drolí. Začalo to na jednom stromečku a nyní se to přesouvá na ostatní. Zalévání je dostatečné, letos jsem nepoužívala hnojivo. Mockrát Vám děkuji za radu.

Petra Hromková

Rostliny v nádobách samozřejmě trpí a to především nedostatkem živin a vody, a proto je nutné je pravidelně přihnojovat. Pakliže je výsadba starší, doporučuji vyměnit zem.


Prosím o informaci, jakým způsobem mohu přezimovat konifery, které jsem si koupila a mám je na balkoně panelového domu. Měří asi 20-30 cm. Děkuji.

Zdeňka H.

Květináče obalte geotextilií nebo kartonovým papírem a dejte je na závětrné místo. Nezapomenout v zimě zalévat.


Hezký den, prosím o radu, jak správně zazimovat thuje, zasazené v květináčích na balkoně, jihozápadní strana. Děkuji.

Jarmila

Květináče obalit geotextilií či kartónovým papírem, nezapomenout v zimě zalévat.


Mám stromkový šeřík v nádobě na terase, která je na jižní straně. Listy od kraje hnědnou a opadávají. Totéž se stalo i u fuchsie. Jedná se o plíseň? Děkuji za odpověď.

Navrátilová Monika

V tomto případě se nejedná o žádnou plíseň, ale o tzv. přísušek, doporučujeme umístit rostliny do polostínu, sestřihnout o jednu třetinu, častěji zalévat a přihnojovat.


Objevila jsem tyto stránky a jsem nadšená. Moc se mi líbí ten nápad! A teď dotaz: Dala jsem na terasu (jihovýchod - nekrytá) tlustici. Listy postupně žloutnou, zcvrkávají se a opadávají. Ale dorůstávají stále nové. Nevím, jestli je to tím přímým dopoledním sluníčkem nebo zálivkou. Poradila bys mi?

Dáša

Tuto rostlinu umísti někam do polostínu. Scvrkávání a opadávání listů může být způsobeno přelitím.


Chci zasadit vistárii k pergole, která má šířku 2,5 m. Rád bych věděl, kolik rostlin je vhodné k takto široké pergole zasadit, aby poskytly dostatečné zastínění.

Josef Blažek

Stačí opravdu vysadit jedna rostlina, která poskytne zastínění víc než dostatečné.


Stránky: 1 <<... | 22 | 23 | 24 | ...>> 25

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů