Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Balkony, terasy...

Dobrý den. Koupila jsem si pnoucí venkovní rostlinu SUNDAVILLE, je krásná a prosím o radu, jak se správně pěstuje a jak se o ni starat i v zimě? Děkuji za odpověď.

Dana Chvojková

Jedná se o rostlinu, která se jmenuje Dipladenia sundaville, je to liánovitá rostlina vyžadující humózní půdu, střední zálivku, pravidelné přihnojování, dostatek světla, v létě ji můžete letnit.

Dobrý den, prosím o radu, čím ošetřit opadavý zimolez? Začaly mu žloutnout a opadávat listy, na kterých jsou zároveň i takové černé skvrnky, ne pevně ohraničené. Mám jím obrostlou celou pergolu a nerada bych o něj přišla. Mám ho cca 3 roky a ještě minulý měsíc byl krásně košatý. Děkuji moc za radu.

Markéta Pásková

Proveďte postřik přípravkem DITHANE.


Mám na balkoně vysazenou Thuji. Uprostřed začaly osychat větve. Koukala jsem na ně, nejedná se o houbové onemocnění (bez spor). Můžu ji v září přesadit do většího květináče s novou půdou (kdyby ji vadly kořeny?), víc zalévat, nebo dát nějaké minerály? A případně jaké? Děkuji.

Stáňa

Rostlinu nyní přesaďte, pokud jste tak již neučinila. Zalévat příliš v tomto období nemusíte.


Dobrý den. Nedávno jsme dodělali terasu, která je na střeše garáže, je zastřešená trapézovými čirými deskami. Cca od 10hod.dopoledne až do večera tam svítí pořád sluníčko, akorát tam občas z jedné strany zafouká. Chtěla bych si pořídit na terasu stromkovou růži do nádoby. Bude se jí dařit a jak ji mám zazimovat? Můžu ji celou zasadit přes zimu do foliovníku nebo do skleníku. Děkuji.

Jana

Růži by bylo vhodné mít vysazenou v hodně velké nádobě z dvakrát vypalované keramiky. Takovouto nádobu pak můžete nechat přes zimu venku (nejlépe někde u domu v závětří), ale obalte ji. Vhodné by bylo růži v nádobě podsadit např. vřesy a cibulovinami (vytvořit z nich souvislý porost), protože budou jednak dekorativní, ale též růži i částečně ochrání. Můžete je vysadit ještě nyní.


Dobrý den, nedávno jsem slyšela, že mohou muškáty přezimovat ve sklepě ve tmě. Platí to pro všechny druhy nebo jen pro muškáty vzpřímené? Děkuji.

Šárka

Vzpřímený druh Pelargonia Zonale se skutečně jako jediné dají přes zimu uchovat ve tmě ve sklepě, je třeba je před uskladněním sestřihnout na 10-15cm výšky, občas mírně zalít, aby substrát zcela nevyschl.


Mám balkon na slunečné straně a pod domem pěstuji červené růže. Prosím o radu, které převislé rostliny by se k růžím hodily a zda dát také v červené barvě, doplněné molicí, aby se to k sobě hodilo. Děkuji za odpověď.

Renata

Na doplnění by se hodily např. verbeny.


Dobrý den, mám asi 1m vysoký okrasný lilek. Celou zimu byl obsypaný červenými plody, po seříznutí obrazil, nyní začíná nakvétat, ale celé květy opadávají. Je umístěn na na jižním balkoně.

Kateřina Přívratská

Domníváme se, že opadávání květů souvisí s nedostatkem živin, protože při tvorbě plodů se tato rostlina velmi vysiluje. Rostlinu je třeba každý týden přihnojit libovolným hnojivem pro pokojové rostliny, případně můžete lilek i přesadit do nového výživnějšího substrátu.


Dobrý den, byl mi doporučen listnatec (ruscus) do zimní výzdoby truhlíků, ale nikde jsem nezjistila, co je to za rostlinu, jak vypadá, co potřebuje a kde ji sehnat?

Nora Nová

Ruscus v našem podnebí vymrzá, a proto se příliš do venkovních truhlíků nepoužívá, kdyžtak spíš do zimních zahrad. Já bych vám doporučila z nižších stálezelených druhů vysadit např. Gaulteria nebo Pernethia.


Můžete mi blíže popsat rostlinu Pernethia, která je vhodná do vekovních truhlíků jako zimní výzdoba? Děkuji.

Nora Nová

Pernethia je nízká dřevina dorůstající cca 40cm výšky, jedná se o stálezelený keřik kompaktního růstu, existují dva druhy - zelený a sivý. Oba druhy kvetou nenápadnými drobnými bílými květy. Při výsadbě doporučuji přidat rašelinu. Dopřejte jí dostatečnou zálivku. První rok ji můžete i přihnojit, později to již není třeba. Pěkně vypadá v kombinaci s vřesy.


Chtěla jsem se zeptat, zda se dá zasadit dohromady pnoucí muškát a afrikán mexický taragon, který má malé žluté kvítky a příjemně voní.

Marcela

Ano, vysadit dohromady je můžete.


Stránky: 1 <<... | 2 | 3 | 4 | ...>> 25

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů