Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Balkony, terasy...

Pěstuji verbeny. Začaly jim však hnědnout okraje lístků. Nevím si rady, co verbena potřebuje ke zdárnému růstu.

Trněná

Pravděpodobně je máte vystaveny na úpalu, je třeba je pravidelně zalávat a přihnojovat, umístit do polostinného stanoviště.

Dobrý den, na chalupě nám zřejmě vymrzla část přísavníku, tak bychom ho chtěli namnožit, jakým způsobem se přísavník množí? Řízkováním? A kdy?

Nora Nová

Řízkováním samozřejmě lze množit, ale u přísavnému trojhrotého je lepší rostliny roubovat, protože právě řízkovanci častěji vymrzají.


Dobrý den, je možné pěstovat popínavý břečťan nebo přísavník tříprstý k pokrytí celé zdi v truhlících, nebo musí být v záhonu? Děkuji.

Helena Káchová

Teoreticky možné to je, ale záleží na velikosti truhlíků. Břčťan v nich bude mít každopádně omezený růst.


Dobrý den, nařízkovala jsem si muškáty na příští rok. Mám je již zakořeněné (srpen) a nevím, jak postupovat dále, zkouším to letos poprvé. Potřebuji proto vaši radu. Předem děkuji.

Jana

Řízky zapíchejte do substrátu do nádob a zalévejte dle potřeby. Až venkovní teploty klesnou k nule, přemístěte je do světlé místnosti s nižší teplotou. Přes zimu zalévat jen mírně tolik, aby substrát úplně nevyschl. Muškáty přes zimu ztratí list a před jarním obdobím, kdy začnou rašit , se ještě zkracují. Na jaře je dobré obrážející muškáty přesadit do nového substrátu a od konce března začít s pravidelným přihnojováním.


Na slunečné terase mám ve větších květináčích ptačí zob a Weigelii, kolem dokola mochnu, zbytky macešek a pár lobelek. Ptačímu zobu a zvláště Weigelii se tam moc nedaří, její panašované okraje osychají a opadávají a rostlina se vine spíše dolů. Navíc se mi tam rozrůstá mech. Jak odstranit mech i v ostatních květináčích? A co se zmíněnou weigelií? Děkuji za odpověď.

Marcela Šnajdrová

Pravděpodobně jsou rostliny vysazeny příliš hustě a mají nedostatek místa, půdy a živin. Doporučuji je rozsadit, dopřát jim větší nádoby a více živin.


Dostala jsem krásnou popínavku Dipladenie, narostla mi téměř do tří metrů. Potřebovala bych poradit, co s ní mám udělat na zimu, aby mi příští rok zase takhle krásně rostla a kvetla. Děkuji za odpověď a za radu.

Zuzana Dvořáková

Dipladenii vám doporučuji na zimu přemístit dovnitř, je to pokojová rostlina. Má-li jen jeden výhon, pak jej zakraťte o 1/2 na podzim před přemístěním dovnitř. A jelikož se jedná o liánu, které se ráda po něčem pne, tak pokud jste tak neučinila, doporučila bych vám zhotovit pro ni nějakou vhodnou oporu a pěstovat ji jako mobilní kbelíkovou rostlinu.


Dobrý den, chci se zeptat, jak mohu přezimovat fuchsie, jsou moc pěkné, mám je prvním rokem.

Martina Černá

Na podzim je třeba fuchsie sestřihnout , pak umístit na světlé větratelné místo o teplotě do 15oC. Na jaře, když začnou rašit nové výhony, můžete, ale nemusíte je sestřihnout podle toho, jak radikální řez jste učinili na podzim. Na jaře pak doporučuji přesadit.


Dobrý den, chtěla bych se zeptat, čím je způsobeno na listech muškátů (ne převislých) jejich proděravění - vypadá to jako od krup, nikdy ještě se mi to nestalo a pěstuji je už asi 10 let. Děkuji.

Stříteská

Domnívám se, že by se mohlo jednat o škůdce s názvem lalokonosec. Na něj lze použít chemické přípravky např. ACTELIC nebo DECIS podle návodu na přípravcích.


Dobrý den. Prosím vás, nařízkovala jsem si muškáty převislé, je lepší je nechat zakořenit ve vodě nebo v truhlíku v zemině smíchané s pískem? Rozmnožuji je poprvé. Děkuji za radu.

Andrea

Muškáty umístěte rovnou do truhlíku s novým substrátem.


Dobrý den, prosim o radu, jak se dá rozmnožovat Polygonum aubertii? Děkuji za odpověď.

Jan Resl

Polygonum aubertii (opletka aubertova) se rozmnožuje pomocí řízků z mladého ještě nezdřevnatělého dřeva o délce 8-10cm, zakrátíme listy (polovinu listu odstranit). Řízky napícháme do vylehčeného vlhkého substrátu a umístíme pod fólii při teplotě 18-20C°.


Stránky: 1 <<... | 3 | 4 | 5 | ...>> 25

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů