Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Balkony, terasy...

Koupila jsem si v květnu scaevolu nic netučíc, jaká krásná kytička se z ní vyklube. Potřebovala bych poradit, jestli přezimuje a jak se dá rozmnožit. Děkuji za radu.

Zuzka Dvořáková

Scaevola je letnička, doporučuji na příští sezonu zakoupit nové sazeničky.

Dobrý den, jak nejlépe zazimovat pelargonie a fuchsie?

Marie Sobková

Pokud chcete uchovat původní rostliny pelargonie, je vhodné na zimu je umístit do světlé místnosti při teplotách 15-18oC, mírně zalévat, můžete 1x do měsíce přihnojit, ven dát zpět po zmrzlých mužích. Pokud při zazimování hodně narostou, pak je můžete před vyndáním ven zastřihnout a uštipujte jim případné květy, aby měly na jaro sílu. Jinak se většinou u nich spíš odebírají na konci léta řízky a rovnou se napíchají do květináčů - postup pro zazimování je stejný, jak popisuji výše. Přesazovat je před sezonou pak znovu nemusíte. U fuchsií je vhodné před zazimováním prosvětlit korunku a zakrátit cca o 1/3. Zazimování - stejný postup jako u pelargonií, částečně vám opadají, ale to je v pořádku, na jaře pak znovu obrazí. Na jaře je opět trochu zastřihněte a přesaďte do nového substrátu.


Prosím o radu, jakou popínavou neopadavou rostlinu zvolit na západní stěnu? Břečťan už mám. Děkuji.

Sabina Novotná

Zkusit můžete Lonicera henryi - zimolez.


Dobrý den, mám dotaz, jak se řízkuje andělská trumpeta? A proč mi nyní po zimě, kdy vypadala dobře na balkoně vyráží na květy, ale všechny listy černají od krajů a opadávají, nepřelila jsem jí?

E.Dudová

Ano, andělská trumpeta (durman) potřebuje pravidelně přihnojovat a zalévat tak, aby rostlina neměla delší dobu v misce vodu. Pokud byste i nadále na rostlině měla skvrny, doporučuji aplikovat postřik proti plísním NOVOZIR či DITHANE.


Na listech převislých pelargonií se tvoří strupovitost. Můžete mi prosím poradit, co s tím? Domnívám se, že to není v zálivce, snažím se rostliny nepřemokřovat. Existuje na to nějaký postřik, případně jaká je prevence? Děkuji.

Alena Madejová

Doporučuji vám aplikovat na rostliny postřik přípravkem Novozir či Dithane.


Dobrý den. Na jaře jsem dostala rostlinu, kterou jsem si zasadila do truhlíku. Je plazivá, bohatě kvetla modrými kvítky, které však nebyly kulaté, ale měly tvar vějířku. Chtěla bych vědět, jak se tato rostlina jmenuje, zda se jedná o trvalku, dá se rozmnožovat, na jakém místě ji pěstovat a jak se o ni správně starat?

Lenka

domnívám se, že by se mohlo jednat o rostlinu s názvem Sceivola. Je to balkonová rostlina, pěstuje se spíš jako letnička, ale můžete ji uchovat přes zimu. Nyní ji zakraťte cca 20cm nad zemí, umístěte domů na chladnější světlejší stanoviště, udžujte lehce vlhký substrát, 1x za měsíc v zimě přihnojovat. Na jaře, až narostou nové výhony, tak než ji dáte zpět ven, znovu ji zastřihněte cca o 1/3 až 1/2 a tyto odstřižené výhony můžete dá zakořenit. Ven se dává až po zmrzlých mužích a než ji dáte definitivně ven, tak ji ještě přesaďte.


Prosím o radu, jak zazimovat mahon v květináči?

Mája

Má-li dostatečně velký květináč, není třeba jej zazimovávat, jen jej občas zalíjte.


Dobrý den, ráda bych se zeptala, jaké jsou vhodné druhy jehličnanů do nádob? Mám krytou terasu situovanou na jih. Slunce tam ale moc nedopadá, neboť zkosená střecha mu brání. Je tam spíše polostín, ale velké dusno. Děkuji za odpověď.

Martina Malínská

Takovéto podmínky dobře snáší borovice a jalovce.


Dobrý den, ze semínek mi letos vyklíčil ibišek venkovní. Rostlinky měří 5-6 cm a prozatím jsou v truhlíku venku. Co s nimi mám udělat přes zimu?

Marie

Truhlíky na zimu umístěte, pokud máte možnost, raději buď do studeného skleníku nebo studené chodby. Pokud to nelze, pak je přemístěte alespoň na nějaké chráněné venkovní stanoviště.


Dobrý den, lze pěstovat vřes i jako pokojovou rostlinu a jak o něj pečovat? Nebo spíše doporučujete balkon? Děkuji.

Ildika

Na balkoně lze pěstovat klasické venkovní vřesy v nádobě. Do interiéru existují přímo druhy vhodné k pěstování jako pokojové rostliny.


Stránky: 1 <<... | 2 | 3 | 4 | ...>> 25

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů