Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Zahradní technologie

Dobrý den, poraďtě nám, čím oživit jílovitou těžkou půdu v zahradě (cca 2 roky neobdělávanou), kde je ve větší míře mech, plevel. Je dobré zapracovat do této půdy králičí nebo koňský hnůj? Jsou zde vzrostlé ovocné stromy a chceme zde pěstovat i zeleninu a okrasné květiny. Děkuji za Vaši odpověď.

Vlasta Nechybová

Hnůj můžete do půdy zapravit libovolný, ale provádí se to nejlépe každoročně na podzim. Pokud ho zapravíte na jaře, nerozloží se, zavezte proto prozatímně kompostní zem.

Dobrý den, mám okrasnou zahradu, která je chráněna geotextilií a následně sypanou vrstvou mulče, přesto různorodý plevel vesele prorůstá. Čím likvidovat plevel, abych neublížila rostlinám, jehličnanům, stromkům? Četla jsem o granulích CAROSON G - co vy na to jako odbornice? Hezký den a díky!

Truhlářová

Casaron G použít můžete, nejlépe v předjaří, než začnou rostlinám rašit listy. Nedoporučuji jej používat mezi trvalky a růže.


Bydlím blízko lesa a mám problém s velkým množstvím mechu ve skalce. Můžete mi poradit nějaký dostupný prostředek ne jeho zničení? Děkuji.

Lucie

Proti mechu existují přípravky MECH STOP, ANTIMECH, použít můžete i vápno, ale v malé míře.


Dobrý den, zajímalo by mě, jak docílit přechodů mezi trávníkem a záhonkem a zda-li by se tam nedalo dát něco, aby tráva neprorůstala do záhonu. Prosím poraďte, vypadá to moc pěkně, ale nevím, jak na to.

Dlouhá

Nejjednodušší možností oddělení trávníku od záhonu je vytvoření rygolku o hloubce 5-8 cm a trávník pravidelně (2-3x do roka) obřezávat. Další možností je položení dřevěných či betonových palisád, případně cihel jako okraje záhonu a v neposlední řadě se dají použít i umělohmotné fólie na oddělení trávníku od záhonu.


Dobrý den, mám na zahrádce svahy asi 45 st., jsou sypké a trávník na nich nevzejde - existuje nějaká síť, která by se natáhla a držela tvar svahu? Pokud ano, rozpadne se - nebo je napořád? Děkuji za odpověď.

Šárka Schmidtová

Vhodná je kokosová rohož (existuje hustší nebo řidší provedení), která svah podrží a zpevní a časem se rozloží. Dál drží pevnost svahu rostliny, které se do ní nasází. Cena se pohybuje kolem 150,- až 180,- Kč/m2. Existuje též umělohmotná zelená síť, ktwerá se však nerozloží, pouze se místy naruší. My tuto síť nevyužíváme.


Dobrý den, prosím o radu, jak vydezinfikovat kompost, abych se zbavila slimáků? Děkuji.

M. Kollarová

Kompost se bežně dezinfikuje vápnem, ale nemohu s určitostí tvrdit, že tím zlikvidujete i všechny slimáky.


Prosím vás, k jakým rostlinám, keřům či stromům mohu dávat mulčovací kůru? Děkuji.

Jiří Keprt

Mulčovací kůru můžete dávat ke všem rostlinám kromě ovocných stromů a keřů, azalek a rododendronů.


Mám v blízkosti trávníku jehličnany a potřebuji použít Bofix a Boris. Mohu tyto dva prostředky zkombinovat? Nestane se nic jehličnanům, pokud je náhodou zasáhnu? Děkuji.

Krch

Tyto přípravky kombinovat nedoporučuji, použijte je postupně po sobě. Jehličnany se snažte zbytečně nezasáhnout, ale nic by se jim při případném drobném zasažení stát nemělo.


Chtěl bych poprosit, tady jsem četl o množícím substrátu, z čeho se prosím skládá, nebo dá se přímo koupit?

Jara

Množící substrát se skládá z kompostního substrátu, rašeliny a písku (případně perlitu). Větším poměrem je zastoupena rašelina a písek (perlit). Dá se koupit pytlovaný.


Dobrý den, sdělte mi prosím, zda je možné do kompostu přidávat odpad - odkrojky z hub. Děkuji.

Eliška

Ano, je to možné, pokud nejsou jedovaté.


Stránky: 1 <<... | 5 | 6 | 7 | ...>> 16

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů