Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Zahradní technologie

Obecná doporučení i praktické rady související s celoroční péčí o Vaši zahradu - správné postupy při odstraňování plevelů; hubení škůdců; preventivní péče o rostlinný materiál, postřiky; výživa rostlin; zásady spojené s kompostováním; řešení problémů...

Prosím o radu, ve skleníku se mi objevil mech. Co bych měla použít za prostředek, abych mohla vysadit sadbu.

Dana Zwolská

Proti mechu vám doporučuji zamíchat do substrátu kostní nebo rohovou moučku dle návodu na těchto přípravcích.

Chtěla bych se zeptat, čím zlikvidovat svídu bílou na strmém svahu, který je osázen skalníkem? Mechanické odstraňování ani Roundup nezabírá (koncentrovaný, aplikovaný na list). Děkuji.

Helena Morávková

Zkuste použít přípravek Garlon.


Dobrý den, koupili jsme chalupu se skleníkem, jehož jedna stěna je součást chalupy, je směrován svou delší stranou na jih. Chtěla bych v něm pěstovat okurky hadovky, papriky a pár rajčat. Prosím o radu, které rostliny mám zasadit na stranu u zdi chalupy a které k prosklené stěně? Děkuji.

Lenka

Ke stěně vysaďte rajčata, k prosklené stěně okurky a pod ně podsaďte papriky.


Dobrý den, minulý rok jsem koupila zahradu. Jsou v ní základy na pařeniště. Vloni jsem se tam pokusila vysadit papriky a saláty, ale hned zplesnivěly. Po bližším průzkumu jsem zjistila, že je tam stále mokrá půda. V zimě jsem v kůlně našla rámy pokrytá fólií na přikrytí pařeniště. Jak mám upravit půdu, aby se v ní dala pěstovat zelenina?

Michaela Dvořáková

Musíte především zajistit dobrou drenáž - vyndejte substrát, narýpejte podloží, aby bylo propustné, pak přidejte 5-10cm hnoje, prosypte substrátem, proryjte a nakonec ještě dodejte dalších 10-20cm substrátu, do kterého budete vysazovat zeleninu.


Dobrý den, jak mám připravit zeleninový záhon před výsadbou zeleniny?

Lišková Marie

U zeleninové zahrady je třeba záhony na podzim zorat a zapravit do půdy hnůj, druhý rok na jaře pak ještě jednou přidat kompost, zem obohatit o živiny, které jí schází a pak teprve začít vysazovat nebo vysévat zeleninu, kterou chcete pěstovat.


Poraďte mi prosím nějaký fígl, jak ušetřit zeminu do velkých zahradních nebo balkonových nádob? Je do nich velká spotřeba hlíny.

Šárka

Šetřit zeminou není na místě. Jako náhradu můžete případně použít Zeolit, který vydrží delší dobu. Má sice vyšší pořizovací cenu, ale vydrží mnohonásobně déle než substrát, nemusíte jej vyměňovat až 10 let.


Dobrý den, ráda bych se zeptala, jaká velikost květináče je vhodná pro pokojovky? Zdá se mi, že když je květináč větší než kytka, tak kytka pomalu roste. Děkuji.

Šárka

Obecně platí, že při přesazování, když vyndáte rostlinu z původního květináče, prohlédněte kořenový bal a podle jeho velikosti je vhodné použít květináč o cca 3cm větší.


Dobrý den, založili jsme na zahradě seskupení několika trvalek a dřevin a chtěli bychom vytvořit okrasný ostrůvek. Kkvůli plevelu bych se chtěla zeptat, zda lze ještě umístit geotextílii a nebo zda mezi rostlinami jen zasypat kačírkem a kůrou. Co byste nám doporučila?

Petra Splitková

Geotextilii umístit dodatečně můžete stejně tak jako vytvořit kačírek či zasypat místo mezi rostlinami kůrou, ale plevelu tím zcela v růstu nezabráníte, jen se jeho výskyt sníží. Tyto úpravy slouží především k udržení vlhkosti v půdě, okrasná funkce a funkce k zabránění prorůstání plevelu jsou druhotné.


Stavíme barák na pozemku, kde kdysi bývalo pole. Je to místo strašně zarostlé vysokými a dřevnatými boláky a chtěla jsem se zeptat, čím bych je mohla zlikvidovat. Předem děkuji za odpověď.

Dana Karičková

Bude třeba použít nějaký totální herbicid, např. Roundup, ale doporučuji to provést, až vyroste nová mladá generace. Ty nynější na podzim jsou už vysemeněné, takže by postřik provedený pouze nyní nebyl zcela účinný, bodláky by vám stejně příští rok vyrostly znovu. Ty stávající posekejte a odstraňte z pozemku a pak, až vyrazí na jaře mladé výhony, aplikujte totální herbicid na zelenou plochu všech těchto plevelných rostlin.


Proč se nesmí dávat ořechové listí do kompostu? Již léta ho vozíme na kompost a zeminu používáme. Děkuji za odpověď.

Paličková Květoslava

Ořechové listí obsahuje škodlivé jedovaté látky, tzv. antokiany, které se rozkladem dostávají do okolní zeminy a tyto látky nejsou pro člověka zdravé.


Stránky: 1 <<... | 2 | 3 | 4 | ...>> 16

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů