Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Zahradní technologie

Dodrý den. Ráda bych se zeptala, jak se zbavim plevele, který prorůstá přes vrstvu navezených odřezků kůry-dřeviny kolem nově zeloženého živého plotu z habrů? Odpleveluji ručně, ale plevel stále prorůstá. Nechtěla bych nějaký agresivní prostředek, který by mohl negativně působit na habry. Plevel je rozličného druhu. Děkuji za vaši radu.

Šárkan Chladová

Pravděpodobně jste špatně odplevelila stanoviště před výsadbou rostlinného materiálu do živého plotu. Zkuste dodatečně aplikovat v zimě Casaron G - přípravek proti klíčivosti plevelů. Použít můžete i totální herbicid Roundup, ale nesmíte jej nanést na habry, uškodilo by jim to.

Loni jsme založili nový záhon s jehličnany a trvalkami. Na hlínu jsme natáhli černou tkaninu a vše jsme vysypali mulčovací kůrou zakoupenou v zahradnickém centru. Letos na jaře se všude na kůře i pod tkaninou začaly hojně objevovat houby - něco jako smrži. Cesmína nám celá zčernala, myslím, že od těch hub. Prosím o radu, jak je zlikvidovat.

Skoupá

Stalo se tak zřejmě díky zapaření stanoviště pod tkaninou a vrstvou mulčovací kůry, též záleží na tom, jaký jste použili substrát. Zkuste aplikovat fungicidy DITHANE nebo KARATE.


Dobrý den. Mám věčný problém s nežádoucím plevelem v chodníku na zahradě. Nevím, jaký postřik použít, který by neškodil zahradě.

Martin

Doporučuji použít ROUNDUP. Nesmíte s ním však postříkat rostliny kolem, ale jen natřít dlažbu roztokem (např. pomocí válečku na malování bytu). Dejte si také následně pozor, abyste roztok neroznesli do okolní zahrady na podrážkách bot.


Je možné přihnojovat thuje "vyzrálým" králičím hnojem? Nebo králičí hnůj, jako takový, nelze vůbec použít... Děkuji za odpověď.

Miloš

Ano, thuje králičím hnojem přihnojit můžete.


Dobrý den! Prosím o sdělení, jak postupovat při založení podkladu resp. zeminy v novém skleníku? Jde mi o hloubku a jaké vrstvy?

J. Zítová

Doporučuji umístit nejprve cca 40cm hnoje, pak zasypat kompostním substrátem, přidat slámu. Každý rok na podzim, když se skleník uklízí, přidat novou vrstvu hnoje, obohacovat substrát.


Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, kdy mám začít po zimě se zavlažovánim, pořád se teplota nyní na začátku dubna v noci pohybuje kolem 2°C, tak se Vás chci na toto téma obrátit s následnou radou. Už jsem provedl i střikání proti plevelu a s hnojem jsem ještě nezačal.

Zdeněk

Se zavlažováním i hnojením již můžete začít.


Dobrý den, používám posekanou trávu jako mulč pod thuje, borovice, plevel prorůstá jen mírně. Fakt je, že pokud dám větší vrstvu, zahnívá. Nedávno jsem někde četla, že se mulčuje proschlou trávou, ale ta se podle mě zase větrem rozfouká. Jaký na to máte názor?

Kateřina S.

Podle mého názoru se trávou nemulčuje vůbec, protože, jak správně píšete, zahnívá. Dala bych ji raději do kompostu. O mulčování suchou trávou jsem neslyšela.


Co víte o postřiku řepkovým olejem? Děkuji za odpověď.

Olga Šafaříková

Postřik řepkovým olejem je ekologický způsob hubení mšic, svilušek a další podobné havěti. Bohužel Vám neporadíme více, na postřiky se nespecializujeme.


Mám dotaz na skladbu kompostu. Dočetl jsem se, že se do něj nehodí slupky tropického ovoce. Můžete mi sdělit důvod?

Jan Vích

Názorů na skladbu kompostu existuje spousta. Pokud má kompost kvalitní základ, nevidím důvod, proč nepřihodit pomeranč. Jeden náš kamarád v Itálii, zabývající se biodynamickým kompostováním, slupky z citrusových plodů do kompostu používá běžně.


Dobrý den, mohli byste mi pomoct, jak pěstovat od semínek tyto rostliny: Parthenocissus, Golden eggs solanum melongena, Laburnum anagyroides, Arbutus unedo? Mockrát dekuji.

Lucia

Dobrý den, množení čistých druhů rodu Parthenocissus je možné semenem, avšak většinou se nepoužívá. Běžné je převážně množení dřevitými řízky (3 očka). Golden eggs solanum melongena je dobře množitelný semeny, rostlinu je nutné předpěstovat, výsev v II-III při teplotě 15-20oC, posléze přepíchat do zemitého prostředí pro větší kořenový objem, po 15.5. možno rostlinu vysadit ven. Lusky se semeny Laburnum anagyroides sklidit ihned po uzrání a semena vysít ještě na podzim, na jaře by měly snadno vyklíčit. Pokud to na podzim nestihnete, lusky přes zimu přesušit a vyluštit až na jaře, posléze výsev. U poslední rostliny Arbutus unedo jsou semena k dostání v některých zahradnictvích. Výsev v teplých podmínkách.


Stránky: 1 <<... | 4 | 5 | 6 | ...>> 16

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů