Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Voda v zahradě

Chtěl bych se zeptat, jaká je ideální plocha a hloubka či obecně velikost jezírka pro jeho samočistící funkci? Jeho doplňkem bude rozlehlejší skalka se stékajícím potůčkem, materiál opuka. Děkuji.

Dodo

Min.60 m2 volné hladiny.

Chci si v zahradě založit jezírko asi 10m2. Chtěla bych vědět, jaká má být největší hloubka, zda při použití jezírkové folie musí být použita i bílá podkladová fólie a zda má smysl do takového malého jezírka dávat i nějaké rybky...

Simona Matušková

Jedná se o velmi malé jezírko, podkladová fólie ano, hloubka 70-100 cm nejhlubší bod, připravit kapsy na osázení a ryby do takto malého jezírka v žádném případě nedávat.


Prosím o radu, jaký přípravek použít proti mšicím(černým) na vodních rostlinách? V jezírku chovám okrasné rybky. Děkuji za odpověď.

Pavel Kubelka

Použijte MOSPILAN.


Dobrý den. Prosím o radu týkající se péče o vodní rostliny v zahradním jezírku. V jezírku mám lekníny a něco mi požírá jejich listy a květy (jen květní lístky, které jsou ve vodě). V odkvetlém (zavřeném) květu byly vyžrané cestičky a našla jsem v něm asi 20 malých (3-4mm) háďátek. Larvy komárů to ale nejsou. V jezírku mám také okrasný rákos (ten napadený není) a rybky (kirikapry, závojnatky, karasy). Děkuji za odpověď.

Dana Jahodová

Listy Vám ožírají ryby. Postřik proti savému a žravému hmyzu na vodních rostlinách koupíte v zahrádkářských potřebách.


Kolik rostlin je možné vysázet do jezírka asi 600l, hloubka 60cm? Mmomentálně tam mám tři lekníny a jeden vodní kosatec.

Zdena Kramná

Dostatečné osázení je zhruba jedna třetina vodní hladiny.


Prosím o radu, mám plastové jezírko s hloubkou 60cm o obsahu 120l vody. Okraj - bahenní zónu mám osázenou rostlinami. V jezírku mám asi 40 pulců a několik šneků. I když mám v jezírku fontánku, tvoří se na stěnách zelená chlupatá řasa a voda se občas zakalí. Když naliji do vody přípravek na ničení řasy ALGOREM, řasa se srazí ke klesne ke dnu. Za pár dní je to ale stejné, i teď, když je chladné počasí. Odčerpat se řasa čerpadlem na fontánce nedá a neustále se víří. Mám vyměnit všechnu vodu nebo jaká je jiná pomoc?

I.Fletcherová

Přípravkem řasu zničíte, ale musíte ji následně odstranit z jezírka i fyzicky.


Voda v jezírku cca 2m2, hl.40cm je čistá, pouze na kamenech, kterými je pokryto dno, se tvoří řasy. Poraďte mi prosím, jak se jich co nejlevněji zbavit. Děkuji za odpověď.

Alena

Aplikujte přípravek ALGOSCHUTZ nebo ALGOFIN.


Máme kus mokré zahrady, a proto bychom na tomto místě místo drenáže chtěli vybudovat malý zahradní rybníček s tím, že kdyby spodní voda poklesla, tak bychom ji doplňovali. Mám tedy dotaz, zda je to vůbec možné a jaký druh zvolit. Také se chci zeptat, jak se jmenuje fólie, která propouští spodní vodu vodu. Zatím jsme na tomto místě měli pouze vykopanou jámu, kde voda zůstávala celé léto, a proto si myslím, že by vybudování minirybníčku-jezírka bylo možné a i vzhledově pěkné. Zatím jsem našla pouze fólie, které brání průsaku vody do země a tudíž pro náš účel nevyhovují. Děkuji za radu.

Ivana Laurincová

V místě, kde je vysoká hladina spodní vody, je potřeba jezírko vybudovat starou technologií, tzn. s jílem, bez fólie.


Co dělat, aby voda v zahradním fóliovém jezírku (cca 300 litrů) nezezelenala? Nepomáhá ani cirkulace (fontána s filtrem). Hloubka jezírka je 50 cm a jezírko je na mělčině osázeno vodními rostlinami (zasazené ve štěrku v nádobách).

Martina Dušková

Vaše jezírko je bohužel moc mělké, rychle se prohřívá a voda se v něm pochopitelně kazí. Cirkulace samotná na ochlazení vody nestačí a tu je nutné ji pravidelně měnit.


Chtěl bych se informovat, kde mohu sehnat butylovou fólií do zahradního jezírka?

Radek Hejzlar

Butylovou fólii je možno zakoupit ve všech tlošťkách a rozměrech například v prodejnách OBI.


Stránky: 1 <<... | 4 | 5 | 6 | ...>> 7

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů