Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Trávníky

Dobrý den, koupili jsme si malou chatu u lesa a bohužel terén je plný mechu a vřesu a hlavně velmi "hrbolkovatý". Nejde nám o žádný "anglický trávník". Je to chata a poloha u lesa nám to stejně neumožní. Máme ale obavy, aby nepřišla nazmar naše sekačka. Zajímalo by nás, zda se terén dá nějak vyrovnat, ale máme strach, aby cena za to nebyla extrémně velká. Také by nás zajímalo, zda se dá na vápnění koupit normální vápno. Děkujeme za radu.

Tiefovi

Trávník dorovnáte buď, že ho dosypete a dorovnáte substrátem (m3 cena cca. 980,-Kč) nebo hrbolky zkultivujete, cena za m2 cca 32,-Kč. V obou případech se musí zahrada znova vysít. Vápno můžete použít normální.

Co máme udělat pro to, abychom neměli v trávníku samé trsy, ale pěkný rovnoměrný trávník. Zaseli jsme kupovanou travní směs na zátěžové plochy. Zahradu máme ve svahu.

Martina F.

Trsy vznikají výběrem osiva, je potřeba sledovat poměry trsnatých a výběžkatých trav, pakliže máte zátěžový trávník na svahu a není pravidelně zavlažován, tak v trávníku zůstávají pouze trsnaté trávy - kostřavy. Doporučuji koupit směs s vyšším obsahem výběžkatých trav, svah ohumusovat a z nova zasít. Závlaha nutná!!!


Vážená redakce. Ráda bych zjistila, zda existuje nějaký nástroj či zařízení na zhutnění a srovnání půdy pro přípravu trávníku ve svahu. Doteď jsme to dělali jen vlastním udusáním, ale to nestačí, tvoří se trsy a půda není dostatečně zarovnaná a udusaná. Potřebuji něco, s čím by mohla manipulovat jedna osoba. Děkuji za radu.

Martina F.

Pakliže se jedná o svah se sklonem do 45 stupňů, půjčte si rotační brány, pakliže je skon vyšší, nezbývá než ručně.


Prosím o radu, čím zatravnit pozemek pod stromy? Ovocné stromy nejsou velkého vzrůstu, tráva se již úplně ztratila a nyní tam roste jen pampeliška. Chtěli bychom tam mít jakoukoliv trávu. Jaké osivo použit?

Kadlecová

Nejprve zlikvidujte pampelišku (postřik BORIS), potom použijte osivo buď typu na zátěžové plochy, případně na plochy zastíněné.


Jak se co nejjednodušeji zbavit pampelišek v trávníku? Pozemek je relativně velký a tak individuální vytrhávání nepřichází v úvahu. Děkuji.

Manasterský

Doporučujeme použít postřik BORIS, je to nejúčinnější způsob.


Dobrý den, ráda bych se zeptala, jaká je cena zahradní půdy pro založení okrasné zahrady u rodinného domku - cca 800m2? Děkuji.

Zdeňka Vaňourková

Pro vyrovnání terénních nerovností se používá prosátá ornice, m3/650,-Kč, pro výsadbu rostlin kompostní substrát, m3/980,-Kč, speciální substráty pod trávníky či rašelinové m3/1200,-Kč.


Dobrý den, chtěla bych založit trávník, máme ovšem těžkou jílovitou půdu. Co je potřeba, popř. kolik musím navézt lepší půdy? Děkuji za odpověď.

Koubková Soňa

Je potřeba navézt kompostní substrát nebo ohumusovanou ornici min. v tloušťce 3-5 cm na celou plochu.


Ráda bych založila nový trávník na nové zahradě, již jsem přivezla tr.substrát, ale trápí mě neobydlený dům v sousedství a neudržovaná buš na jeho pozemku. Bojím se, že budu mít vše vysemeněno u sebe. Jakým přípravkem tuto zem chránit, aby ten plevel nebyl i na mé zahradě. Nebo čím tomuto zabránit. Děkuji za odpověď.

Sonia

V keřových výsadbách ale pozor - pouze u keřů tříletých se lze bránit posypem přípravku CASARON, jiná obrana není. Často sekejte a přihnojujte, případně používejte přípravek BOFIX.


Před 14 dny jsem osela nový trávník. Nové rostlinky jsou již asi 5 cm nad zemí. Kdy začít hnojit, čím a jak často? Mnohokrát děkuji.

Soňa Koubková

Až po první seči můžete začít hnojit KRYSTALONEM, min.jednou měsíčně, ale i častěji.


V trávníku se nám objevilo bílé podhoubí a vyrůstají malé cca 4-6 cm vysoké bílohnědé houbičky. Jak se jich zbavíme?

Štefan Maškulak

Doporučuji aplikovat vápník a pravidelně sekat.


Stránky: 1 <<... | 17 | 18 | 19 | ...>> 20

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů