Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Okrasné dřeviny

Dobrý den. Máme prvním rokem Loniceru. Hezky se plazí, ale od kořenů skoro do jednoho metru je suchá, skoro bez lístů. Co s tím? Pravidelně ji zaléváme.

Jana

Zimolezy obecně nebývají u země příliš husté. Jedná-li se o druh Lonicera Henryi, tak u něj je to přirozený jev, je to jeho přirozený habitus, pokud se jedná o jiný druh zimolezu, ten doporučuji na jaře u země seříznout krátce nad zemí a nechat znovu obrazit.

Dobrý den, zasadili jsme asi 180cm vysokou kroucenou lísku (Corylus avellana Concorta). Jaké hnojivo použít a hnojit i přes zimu? Dočetla jsem se, že má ráda vodu, mám ji zalévat občas i v zimě, pokud teplota neklesne pod 0? Děkuji.

Soukalová P.

Líska v zimě "spí" a jelikož nemá v té době listy, nevyžaduje ani hnojení, ani zálivku. S hnojením začněte až na jaře, až bude rašit. Hnojiva můžete použít univerzální z řady Agro nebo Kristalon.


Prosím o sdělení, jak mám pěstovat okrasnou dřevinu, kterou jsem dostala s názvem SKIMMIA RUEBELLA. Je možné ji zasadit do zahrady (kdy nejlépe?). Jakého je vzrůstu? Má zelené tvrdší listy podobné bobkovému listu a květy bordové barvy podobné šeříku (lata).Prý se na jaře květy změní na smetanovou barvu. Přezimuje bez problémů?

X.Y.

Je to vřesovištní rostlina, potřebuje rašelinu, do země ji můžete zasadit ještě nyní koncem října. Přes zimu jí obstarejte přikrývku, občas zalít, vysadit na chráněné stanoviště.


Dobrý den, mám na zahradě mladý stromek (asi tříletý) Dřín obecný /Cornus mas/. Letos listí velmi brzo (koncem srpna) zežloutlo, zhnědlo a postupně opadalo. Na stromku zůstaly jen nedozrálé bobule plodů a na větvičkách se tvoří jakoby nové výrazné pupeny. Zajímalo by mě, zda se nejedná o nějakou nemoc a případně, kdy je možné jej upravit řezem neboť je velmi nevzhledný a předchozí majitel jej naprosto zanedbal. Mnohokrát děkuji.

Jaroslav

Letošní rok je již od počátku velice zvláštní, co se týče počasí, a proto to může být způsobeno právě vlivem letošního klima. O nemoc by se jednat nemělo. Nechte rostlinu v klidu, aby se sama vzpamatovala a nepodnikejte nyní žádné zbytečné zásahy jako prořezávání apod. Pokud by problémy přetrvaly do příštího roku, pak bychom je začali nějak řešit.


Koupila jsem si okrasnou převislou jabloň. Poraďte mi prosím, zda omotání kmínku netkanou textílií pomůže proti okusu zvěří? Měla jsem plastové plůtky, ale ty mi mrazem popraskaly.

Zuza

Ano, pomůže.


Dobrý den, mám na zahradě skalník na kmínku (Cotoneaster suec.) a také Pihavku polehlou (Gaultheria procumbens). Plody jsou červené kuličky. Chci se zeptat, zda jsou plody jedovaté? Děkuji.

Gabriela Pospíšilová

Ano, plody jsou jedovaté.


Dobrý den, obávám se o život svého červenolistého japonského javoru. Po zakoupení v květnu jsem ho ještě týž den zasadila na zahradě (pod osiku a břízu, ze západní strany zastíněn a chráněn). Za celé léto bohužel nevyrostl jediný nový list ani nový výhon a velmi pomalu začaly postupně hnědnout a schnout listy a od konce září je keřík úplně holý. Prohlížela jsem i kořeny a také jsem neviděla žádné nově vyrostlé. Děkuji.

Hynková

Domnívám se, že chyba by mohla být v jeho stanovišti pod břízou, která mu mohla odčerpat veškerou potřebnou vláhu a on neměl sílu zakořenit. Zkuste říznout do větvičky a pokud je uvnitř ještě zelená, pak rostlinu ještě nyní přesaďte na jiné stnoviště, nejlépe do polostínu a dopřejte jí dostatek vláhy. Je-li na řezu již úplně suchá, nezachráníte ji.


Dobrý den, asi před třemi lety jsem na zahradu vysadila na kmínku roubovanou vrbu, růžově-bíle panašovanou. Každý rok prospívala, letos na jaře brzy pěkně obrazila, ještě předtím jsem ji mírně ostříhala. Pak přišly mrazíky, po nich začal stromek chřadnout, listy vypadaly jako by uschly. Proto jsem rychle stromek ostříhala radikálně, aby měl sílu obrazit znovu, větve byly napučené. Listy však již nenarostly. Nyní již stromek zřejmě nezachráním, protože větvě po částech doslova černají. Uvažuji o koupi stejného druhu, ale bojím se, aby to nedopadlo stejně. Na jaře jsem stromek pohnojila běžným hnojivem, které se používá v lesoškolkách, zalévala jsem pravidelně. Pozemek je na navážce, není možné, že by se kořeny dostaly právě pod navážku, ta je asi 50 cm. Děkuji za odpověď.

Šárka Dušková

To, že se stromek kořeny dostal na navážku a následně uschl, bych vyloučila s ohledem na dobu, po kterou máte stromek vysazen. Domnívám se, že jste vrbu pravděpodobně ostříhala v nevhodnou dobu a možná jste rostlinu přelila.


Máme dva roky katalpu nanu, letos jsou listy velké, ale jsou světlejší barvy a je na nich vidět žilkování tmavší zelené barvy, co jí prosím chybí nebo nadbývá? Děkuji.

Lístková Pavlína

Pravděpodobně ji málo a nebo vůbec nepřihnojujete, je třeba ji přihnojit hnojivem na okrasné stromy a keře.


Letos (březen-duben) jsem také vysázel několik habrů na živý plot a na druhé straně cypřiše. Habry mají teprve nyní pár lístků, některé terpve začínají rašit. Cypřiše začínají lehce od spodu reznout. Přestože se snažím dodržet všechny zásady, nevím, co těmto rostlinám chybí.

RBr

Habry a cypřiše zkuste přihnojit.


Stránky: 1 <<... | 2 | 3 | 4 | ...>> 58

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů