Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Voda v zahradě

Prosím o radu, čím mám zlikvidovat mšice na vodních rostlinách v jezírku, kde jsou také ryby. Děkuji.

Jan Heller

Mšice na vodních rostlinách se likvidují stejně jako na pokojových pomocí přípravků jako je např. Pirimor nebo Mospilan.

Dobrý den. Chceme si na zahradě vybudovat přírodní koupací jezírko (biotop)o rozloze cca 80m2. Nebudeme provádět žádné stavební práce charakteru betonování koupací zóny. Nemohu nikde zjistit, zda potřebuji nějaké povolení od stavebního úřadu. Děkuji.

Hamříková Dagmar

Na úřadě byste ve vašem případě měla ohlásit, že budete měnit zahradu ve vodní plochu, vztahuje se na to jen ohlašovací povinnost.


Prosím o radu, jak přihnojit lekníny a čím?

Dominika

Neznám přesný název hnojiva, ale v základu by hnojiva pro lekníny měla obsahovat dostatek stopových prvků jako je hořčík, železo a bor.


Máme jezírko - asi týden, 2x3m, a přes den je po kraji velké množství včel. Proč? Ráno plavou utopené. Máme tam 4 malé rybky a nemáme čerpadlo. Bude jim prospěšné okysličovat vodu hadicí s chlorovanou vodou? Anebo jim to může uškodit? Děkuji.

Iva

Pokud máte v jezírku ryby, je třeba do jezírka pořídit čerpadlo, chlorovanou vodu z hadice jim tam nepouštějte. Co se týče včel, chodí v tomto období do jezírka pít a bohužel některé z nich už nezvládnou z vodní hladiny vzlétnout, s tím se nedá nic dělat.


Jaké rostliny mohu zasázet kolem jezírka, do jílovité půdy, která zůstává stále vlhká?

Jana

Vysaďte např. Tradescancia x andersonniana, Lysimachia punctata, Deschampsia, Bergenia, Rodgersia, Ligularia dentata, L. hessey, Hosta, Vinca, Astilbe, Aruncus, Geranium magnificum, G. Sylvaticum, Lychnis flos cuculii, Hemerocalis, z kapradin: Polypodium, Aquilegia...


Dobrý den, zařizuji koupací jezírko, biotop, a řeším nyní, jaký kačírek dát do osázené části, zda valouny, drcený, praný... Můžete mi poradit?

Petr Vynikal

Kačírek bych volila drcený, praný. Valounky bych použila jen na přízdobu.


Dobrý den, může být do zahradního jezírka svedená dešťová voda? Pokud ano, v jaké hloubce by měla do jezírka ústit dešťová kanalizace. Nebo je nutné jiné řešení?

Pavel Ženíšek

Toto řešení nedoporučuji, déšť bohužel obsahuje mnoho nečistot, které by mohly vašemu jezírku spíš uškodit.


Chci založit jezírko o rozloze 10m x 8m při nej. hloubce 130cm jen na rostliny a rybky. Jakou doporučujete fólii a kde se dá lacino koupit?

Josef Raur

Fólii doporučuji značku Fatrafol silnou 0,3 - 0,5mm, kterou lze běžně zakoupit např. ve stavebninách, Obi apod.


Vážená paní, chtěl bych založit okrasné fóliové jezírko velikosti cca 3.5m x 2.2m, s postupným spádem do hloubky 70 cm. Jelikož v zahr. osadě nemáme přívod elekřiny, mělo by být typu biotop, tedy bez cirkulace a provzdušňování vody. Chci se zeptat, zda je vůbec rovnováha reálná, zda nebude jezírko jenom líhní komárů, a jaké (a kolik) bahenní rostliny byste mi radila vysázet. Děkuji za odpověď i za Vaše velmi poutavé stránky.

E. Mezera, Hodonín

Ve vašem případě takové jezírko realizovat nedoporučuji, jedná se o příliš malou plochu, která by se bez cirkulace a provzdušnění změnila, jak sám zmiňujete, v "líheň komárů".


Dobrý den, chtěli bychom se zeptat, jaké vodní rostliny použít na osázení zahradního jezírka o rozměru 1x2m a hloubce 1m? Trápí nás problém zkalené vody, zřejmě vodní řasou. V jezírku je již leknín, rákos a také rybky. Kde je možno vodní rostliny nakoupit? Zatím jsme neobjevili žádné takové zahradnictví.

Petra Neubergová

Pokud chcete vysazovat nějaké rostliny do vašeho jezírka, je to dle mého názoru s ohledem na velikost vašeho jezírka zcela nevhodné. Jinak doporučené zahradnictví s vodními rostlinami se nachází v Černošicích u Prahy.


Stránky: 1 <<... | 2 | 3 | 4 | ...>> 7

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů