Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Voda v zahradě

Dobrý den, chtěl bych se poradit ohledně množení vodní řasy na přírodní studánce, která má přítok jen v období jara + dešťová voda, odtok nemá, jedná se o plochu asi 15m2, hloubka 1,5m. Jakým způsobem se zbavit vodní řasy? Používám vodu hlavně pro zalévání - pozemek asi 4000m2, zkoušel jsem skalici modrou (částečně to pomohlo).

Aleš G.

Pokud se jedná o přírodní studánku, vylučuji použití jakýchkoliv chemických přípravků, nezbývá, než řasu odstranit mechanicky.

Dobrý den. V malé zahradě chci založit malý, mělký (30 cm) pravidelný bazén z vodotěsného betonu. Můžete mi prosím poradit, jak se od samého počátku starat o čistotu vody? Děkuji vám.

Milan

jedině chemiií, ale hloubka je nedostatečná a ve spojení s betonem to, obávám se, stejně nemůže fungovat (přehřívání, tvorba řas...).


Chci si na jaře zhotovit na zahradě fóliové okrasné jezírko o rozměrech 3mx2mxhl-1m. Můžu použít jako podklad (mezi pískove dno a jezirkovou fólii) měkkou bublinkovou izolační fólii? Můžu pak do takového jezírka vysadit 4 malé karásky, pulce, čolky... Děkuji.

Radek

Fólii ano, ale z těch silnějších, ryby ne, protože jezírko je příliš malé.


Prosím poradíte mi, jak zazimovat Zantedeschia aethiopica, která mi roste jako bahenní rostlina na okraji jezírka v hloubce asi 10cm? Je třeba na zimu rostlinu vyndat z jezírka? Bydlím na Vysočině, bývá tu skutečně velká zima. Děkuji za odpověď.

Houfová

Rostlinu vyndat z jezírka, umístit do kýble s bahnem a umístit někam do skleníku, snese i tmavou místnost.


Chtěl bych se zeptat, jak velké a jak hluboké jezírko musí být pro 5-10 středně velkých ryb? Nebudou tam v zimním období. A jak to vyřešit, když nemá trvalý přítok vody?

M. Hyk

Na 30 cm ryb je potřeba 1000 l vody. Pokud nemá stálý přítok, je potřeba instalovat čerpadlo a filtraci.


Dobrý den. Na jaře jsem koupila karasy, kteří se nám během léta vytřeli. Protože si nejsem jistá, jestli jezírko přes zimu nezamrzne, chystám se je přezimovat v domě. Chtěla jsem se zeptat, jestli by jim neublížilo, kdyby jsem je dala do velkého akvária a měla rybky v bytě při pokojové teplotě, popřípadě jak mám postupovat a jestli neonemocní, když bude v akváriu voda z vodovodu. Předem děkuji.

Jana Bumbová

S touto procedurou nemám zkušenosti, ale máte-li jezírko hlubší než jeden metr, přezimují bez problému venku.


Prosím o radu. Letos jsem zřídil jezírko o cca 7x5m, největší hloubka 115cm. Celkem 12 ryb - malí Koi a závojnatky. Mám kolem osázeno rákosem a dalšími rostlinami v hloubce cca 20cm - 2x leknín v hloubce 70 -100 cm. Voda neustále cirkuluje - čerpadlo+filtr+11W UV-lampa. Přesto se nemohu zbavit množství řas - ráno jezírko celkem čisté, odpoledne povrch zaplněn řasami a kameny také. Neustále musím sbírat síťkou. Zkoušel jsem AlgoFin i AlgoRem, ale vždy jen s účinností několika dní - poté opět řasy. Už jsem z toho zoufalý a představa, že budu muset každý den kolem vody tancovat, mě nijak netěší.

R. Wicha

Doporučuji nechat si udělat rozbor vody a podle jeho výsledku aplikujte přípravky. Nezapomínejte, máte-li v jezírku ryby, ty samy o sobě vodu silně znečišťují.


Dobrý den, máme plast. jezírko cca 60cm hluboké s 250 l vody, bez ryb, s jedním kosatcem, leknínem a malým čerpadlem (nelze vyjmout z jezírka). Můžete poradit, jak nejlépe připravit jezírko na zimu? Co s kytkami, čerpadlem a vodou (ponechat v jezírku?)?

Tomáš

Čerpadlo musí ven, rostliny a voda se nechávají. Pokud jde o leknín, záleží na druhu, některé v této hloubce vydrží, některé ne.


Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, zdali můžu dát do jezírka přípravek ALGOFIN, nebo ALGOSCHUTZ, když tam mám ryby a rostliny? Děkuji.

Václav Lacina

Můžete.


Dobrý den. Můžete mi prosím doporučit nějaký postřik proti savému a žravému hmyzu na vodních rostlinách? Konkrétně se jedná o lekníny. A co dělat, když mi ryby ožírají lekníny? Je nějaký přípravek, kterým by se postříkaly lekníny a ryby by je neožíraly? A aby to neublížilo rybám (kirikapři, závojnatky, karasi) a okrasnému rákosu? Děkuji Vám za Vaši odpověď.

Dana Jahodová

Zkuste aplikovat MOSPILAN.


Stránky: 1 <<... | 3 | 4 | 5 | ...>> 7

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů