Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Trvalky, byliny...

Dobrý den, potřebovala bych poradit s růžemi. Dostala jsem kytici nádherných keřových řůží a chtěla bych se pokusit o jejich zasazen. Vím, že by se měl stonek seříznout jako roub a zapíchnout do zeminy a přiklopit, vytvořit mu "miniskleník". Nevíte něco bližšího o této metodě?

Koudelková

Takovéto rozmnožování používaly naše babičky a i v dnešní době jej lze úspěšně realizovat a to tak, že rostlinný řízek o velikosti 20-30cm s 2-3 pravými listy zapíchneme do země a přiklopíme sklenicí. Půdu udržujeme vlhkou.

Dobrý den, mám prosbu: Jaký druh květiny je "domácí štěstí"?

Eva

Domácí štěstí (Soleirolia soleirolii) patří do čeledi kopřivovitých (Urticaceae). Je to pokryvná, až převislá rostlina.


Můžete mi napsat pár informací o "Erodium variabile"? Nikde o ní není ani zmínka, má české jméno? Díky.

D. Koudelková

Erodium - český název pumpava. Jedná se o trvalku. Je to přízemně rostoucí rostlina, přes zimu bez listů, mrazuvzdorná do -23°C. Sortiment této rostliny je dnes k dostání v mnoha barevných odstínech.


Dobrý den, již cca 6 let mám na slunném stanovišti zasazené pivoňky a ještě ani jednou nekvetly. V původní zahradě kvetly bohatě, kde je chyba? Děkuji.

Veronika Hysá

Častým důvodem bývá, že jsou zasazeny příliš hluboko. Též se může jednat o škůdce nebo mravence v poupatech, pokud na květ alespoň nasazují.


Koupila jsem si Juncus Pencil Grass. Jaké podmínky vyžaduje?

Helena

Juncus vyžaduje vlhké až bažinaté půdy, stanoviště v polostínu až stinné, nechat jej venku můžete celoročně.


Objednala jsem si okrasnou trávu Pennisetum Glaucum Purple Majesty. Byla deklarovaná jako trvalka. Posbírala jsem dostupné informace (moc jich není) a vychází mi jako letnička. Prosím poraďte, jak ji pěstovat?

Jana Celjaková

Ano, jedná se trvalku, která dobře snáší suché stanoviště. Při výsadbě je nutné ji důkladně zalít, poté během vegetace přihnojovat.


Na zahradě mám popínavou růži po oblouku a protože byl asi starý, tak oblouk vichřice totálně porazila a pokroutila. Růži jsem osvobodila, a protože se pnula od jedné strany přes celý oblouk, tak jsem jí provizorně přehodila přes rozevřené štafle. Můj dotaz zní: Lze takto starou a velkou růži přesadit nebo mám radši k ní dát novou popínací podporu? Děkuji.

Hana Škarková

Starší růži bych na nové stanoviště už nepřesazovala, spíš jí vytvořte novou konstrukci na pnutí. Pokud chcete novou mladou růži na jiném stanovišti, můžete si od ní vypěstovat odmladek a ten pak zasadit jinam.


Již druhým rokem nekvetou konvalinky. Jsou jenom listy, ale květy žádné. Před pár lety tomu bylo naopak.

Jaroslav Basák

Příčin může být několik, konvalinky jsou náchylné na změnu, např. zda jste v okolí nevysadili nové jiné rostliny, které k ní nejsou pohostinné, případně nějaké neodstranily a tím se změnilo klima jejich stanoviště. Též jim může chybět hnojivo - přihnojte zjara hnojivem s vyšším obsahem fosforu.


Zakoupila sem popínavou ruži, zasadila ji a teď nevím, co s ní dál? Děkuji.

Andrea

Růže se po vysazení pouze zakrátí o jednu třetinu a během roku ji pravidelně zalévejte a přihnojujte. Po odkvětu odstraňujeme odkvetlé květy, na podzim můžete růži ze třetiny ostříhat.


Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zdali neznáte květinu jménem Nicothiana Starship. Zakoupila jsem si ji do truhlíků a chtěla bych vědět něco o pěstování. Děkuji.

Ivana Karbanová

Je to rostlina, která se u nás pěstuje pouze jako letnička buď v truhlících nebo volně v záhonu. V truhlíku dostatečně zalévat a hnojit. Má ráda slunečné polohy.


Stránky: 1 <<... | 3 | 4 | 5 | ...>> 14

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů