Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Řez dřevin

Dobrý den, prosím o radu, zda je možné řezem zachovat velikost dubu letního ve výšce cca 2,5 m? Dub máme před domem (ve výstavbě) a rádi bychom ho nechali stát. Na vysoký a statný dub je však příliš blízko domu. Poraďte prosím, jestli je to možné, a jak na to?

Lucie Průšová

Dub letní je velký strom, udržovat jej řezem v této výšce klasicky nelze, pouze, pokud byste se rozhodli tvarovat jej dlouhodobě jako bonzaj.

Dobrý den, koupila jsem si půdopokryvnou růži. Jak ji mám na jaře stříhat, popřípadě jestli vůbec?

Jana Kuncířová

Ano, ostříhat ji můžete, jak potřebujete, prospěje jí to.


Můžu stříhat spireu a hortenzii na podzim, a na jakou můžu jít až délku, abych vytvořila hezké kopulky? Děkuji.

Petra

Na podzim bych vám doporučila pouze odstranit odkvetlá květenství a až na jaře pak rostliny sesadit až o 1/2.


Dobrý den, prosím o radu, zda je možné řezem zachovat velikost dubu letního ve výšce cca 2,5 m. Dub máme před domem (ve výstavbě) a rádi bychom ho nechali stát. Na vysoký a statný dub je však příliš blízko domu. Poraďte prosím, jestli je to možné, a jak na to? Děkuji mnohokrát.

Lucie Průšová

Dub letní je velký strom, udržovat jej řezem v této výšce klasicky nelze, pouze, pokud byste se rozhodli tvarovat jej dlouhodobě jako bonsaj.


Mám asi pátým rokem šeřík, krásně kvete, ale už narostl dost vysoko. Můžu ho nyní po odkvětu ostříhat? Má výšku asi 2 m. Chtěla bych ho udržovat ve výšce plotu což je 1,5m, kdy bych ho mohla zkrátit, aby zase příští rok kvetl?

Jana Hrobská

Pokud jste se již neinformovala jinde, pak rada z naší poradny je, že je možné šeřík zakrátit dle potřeby po odkětu, řez snáší celkem dobře. Též v jeho případě je vhodné odstraňovat již odkvetlá květenství.


Dobrý den, prosím Vás, poraďte mi, jak ostříhat převislý japonský javor? Převisy se plazí asi 30cm po zemi a je velmi řídký. Děkuji mnohokrát za odpověď.

Taťána Šibalová

Japonský převislý javor se běžně nestříhá. Pokud je to nezbytné, pak jej můžete ostříhat na jaře ještě před tím, než se olistí, cca 20 cm nad zemí. Jestli ale chete, aby se vám koruna zakoštila, je třeba provést odborný řez a doporučila bych vám kontaktovat nějakého odborníka.


Na zahradě máme velmi starou hrušni, možná padesátiletou, které občas uschne některá z větví. Protože je to téměř soliter, dává nám stín a vnoučata ji milují. Chtěli bychom ji omladit. Nebránili bychom se i radikálnějšímu řezu. Děkuji za radu.

Přibylová Helena MUDr.

Omladit hrušeň je možné, ale jelikož se jedná o takto letitý strom, doporučila bych vám přizvat nějakého odborníka. Špatným zásahem byste mohli stromu nevratně uškodit.


V které době se tvaruje zimolez? Děkuji.

Jiří Mareš

Stálezelené zimolezy se řežou na jaře, opadavé zimolezy pak na podzim.


Bohužel jsem po odkvětu neseřízla vrbu převislou. Co s ní teď, když se blíží podzim? Vrba je značně narostlá. Děkuji za odpověď.

D. Baselová

Doporučuji vám to nechat až na příští jaro.


Na jaře jsem ostříhala čínský ibišek a přestal kvést. Mohli byste mi poradit, předem děkuju za odpověď.

Jarka

V předjaří před pučením není vhodné provést řez příliš hluboký, razantní, to je lepší provést až po odkvětu. Též doporučuji rostlinu v době vegetace přihnojovat hnojivem na květ.


Stránky: 1 <<... | 2 | 3 | 4 | ...>> 20

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů