Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Ostatní

Prosím o radu, jak si vyrobit větrník z pet lahve? Chtěla bych touto metodou vyhnat krtka, který se usadil v prostorách cypřišů a zvlnil tak asi 20m podél plotu a cypřišů. Nevím, jak správně uchytit od 4 lahví 4 uříznutá dna. Děkuji.

Renča

Vezměte dno, dvakrát propíchněte a provlékněte drát a dílo se podaří.

Dobrý den, mám zájem vytudovat nebo si udělat rekvalifikaci v oboru zahradní architektura. Můžu vás poprosit o adresu školy, případně střediska, kde je tento kurz možný? Děkuji.

Hromádková

O žádném kurzu nevím, jedná se o univerzitní studium, několikaleté. Obraťte se na VOŠ Mělník nebo VŠ v Lednici.


Před týdnem jsem zasadila do zahrady Škumpu orobincovou - ocetnou a po týdnu je stále povadlá. Máte zkušenost s tím, zda se po nějakém čase vzpamatuje a bude zase stromek o výšce cca 160cm opět pěkně zelený, nebo letos nemám počítat se zlepšením? Prosím ještě o radu, jestli máte někdo zkušenost - při normální péči je možné udržet listnáč v počtu, v jakém byl zasázen?

Renča

Rostlina po výsadbě reaguje na přesazení lehce ovadlými listy, zlepšení nečekejte, je třeba rostlinu zalévat a pravidelně přihnojovat, aby vytvořila bohatý kořenový bal.


Dobrý den, okolo škumpy ocetné mi stále vyrůstají kořenové výmladky. Jak se jich zbavit natrvalo?

L.Bariličová

Nelze, nutno stále odkopávat. Starší rostliny tolik výmladků nedělají.


Ahoj, je mi 14 let a ráda bych dělala zahradní architektku, ale nevím, kde a jaké jsou střední skoly. Mohli byste mi prosím pomoct? Děkuji.

Klára

Ahoj Kláro, zvolila sis krásné povolání, moc mě to těší. Střední školu bych Ti doporučila nejlépe SZaŠ Mělník, kde můžeš absolvovat všeobecné zahradnické vzdělání, poté můžeš navázat studiem přímo zahradní architektury na Vyšší odborné škole taktéž v Mělníce nebo můžeš studovat Vysokou školu v Lednici na Moravě - obor zahradní architektura. Další střední školy jsou: Praha Malešice, Kopidlno, a Ostrava. Vyber si pečlivě, budeme Ti držet palce.


Prosím o radu, jak správně založit záhon pro pěstování zeleniny? Jakou potřebnou zeminu a kompost je třeba použít? Jak správně zapracovat kompost z kompostéru? Je nutné i přihnojit zeminu nebo postačí přírodní kompost? Děkuji.

Renáta

Přírodní kompost je ideální, ale zarýt ho na zimu. Jedná-li se o letošní sezónu, je třeba koupit hodně humózní zem. Na zeleninu je lepší přihnojovat přírodním kompostem než umělým hnojivem.


Prosím, jak mám pěstovat feferonky a chilli? Chtěl bych mít asi nějaký foliovník nebo co asi na sto rostlin. Nevím nic o foliovnících ani o zahrádkaření. Odstěhoval jsem se nedávno na venkov. Děkuji.

Miroslav Klouda

Pokud semínka, tak vysévat teď do truhlíků, za okno někam pod fólii, udržovat vlhkost, přes den svítí-li slunce možno odkrýt, aby se semínka nezapařila. Když rostlinky vzejdou, přepichujeme po dvou do kelímků a necháme ještě za oknem. Když jsou rostlinky vysoké 30-50 cm a je venku dobré počasí ( květen, červen ) vysazujeme buď do skleníků (upřednostňujeme) nebo pod fóliové kryty.


Dobrý den. Máme kvalitní jahodovou sadbu zasazenou na podzim na dvou různých pozemcích. Na jedné zahrádce plodila dobře, na druhé vyrostly jen obrovské listy a téměř vůbec nekvetla. Při hnojení hnojivem pro jahody (květ) nepomohlo. Jahodníky nejsou vysázené ve stínu. Je lepší rostliny oželet a zasadit nové, nebo vyčkat? V čem se stala chyba, zahrádka je několik let používaná podle běžných zahrádkářských způsobů (střídání plodin, hnojení slepičím trusem...)?

Stejskalová

Chyba je zřejmě ve složení půdy, nezbývá, než vyčkat.


Prosím vás, vyroste mi z pecky olivy olivovník? A za jak dlouho?

Petr Tomek

Ano, klíčení trvá cca. 3-5 měsíců dle specifických podmínek.


Prosím, sdělte mi cokoliv o pravděpodobně okrasné dřevině s názvem čarovějník. Děkuji.

Standa

Čarověníky jsou specifické rostliny pro ČR, zabývá se jimi pouze několik málo nadšenců. Rostliny jsou pěstovány tak, že v přírodě na stromech vzniklé různé anomálie se opatrně ze stromu odstraní a naroubují na podnož. Tomuto se říká čarověník. Každá rostlina je tak originálem.


Stránky: 1 <<... | 2 | ...>> 3

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů