Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Okrasné dřeviny

Dobrý den, na listech wisterie se mi začaly postupně objevovat světlezelené skvrny, kterých začalo přibývat, takže rostlina vypadá kropenatě. Jsou to pravidelné kulaté skvrny asi 1-2 mm velké hustě vedle sebe světlejší barvy než je původní barva listů. A nemělo by to způsobeno nedostatkem hnojiva, protože hnojím pravidelně. Může se jednat o virózu? Tento stav už ale trvá od února, března. Děkuji za odpověď.

Renata Drašnarová

Ano, pravděpodobně se jedná o virózu, doporučuji pravidelně přihnojovat a ošetřit rostlinu přípravkem DITHANE.

Dobrý den, zajímalo by mě, jakým způsobem se má zazimovat Cortaderia selloana? Dočetla jsem se, že v zimním období namrzá, pokud se nechrání. Ale jak? Děkuji.

Stanislava Návratová

Cortaderii neboli pampovou trávu nyní svažte do homole a dostatečně ji utáhněte - aby do ní nenapadal sníh, můžete ji ještě přikrýt i rákosem nebo nějakým kartonem a dole u země k ní přihrňte slámu nebo případně listí, ale sláma, pokud máte, je lepší.


Dobrý den, je červený javor a jinan (Ginkgo biloba "Mariken") náchylný na mráz? Čím mám pohnojit Vistárii a mohu ji pohnojit nyní v listopadu? Děkuji mnohokrát za odpověď.

Věra

Pokud se u červeného javoru jedná o druh japonského javoru, ten je na mráz náchylný. Pokud je to klen nebo mléč, ty jsou odolnější. Gingo je vhodné vysazovat pouze do nižších nadm. výšek, ve vyšších polohách je na mráz náchylný. Vistárii nyní ještě přihnojit můžete, pokud u vás není úplně zmrzlá půda, obvykle se jinak hnojí do poloviny října a to např. buď Cereritem nebo odpovídajícím hnojivem z řady Floria. Jinak ji můžete nyní nakopčit a přikrýt kořeny.


Prosím o radu, jak ošetřit napadený eukalypt? Bohužel nevím, o jaký druh eukalyptu jde. Na listech s výčnělky se místy objevuje bělavý nádech, který postupně hnědne a zasychá. Listy začaly opadávat, dá se tato rostlina ještě zachránit? Děkuji.

Anna

Domnívám se, že se jedná o nějaký druh plísňového onemocnění. Doporučuji aplikovat na rostlinu postřik přípravkem Bioton, po 14 dnech opakovat. Rostlině dopřejte též kvalitní zálivku, ale vytvořte jí zároveň drenáž, aby přebytečná voda mohla dobře odtékat.


V boční části zahrady máme plot tvořený částečně ze svíd, před kterými máme vysazený acer negundo. Jaký vyšší strom (přemýšlím o jiném kultivaru javoru, nebo nějakém buku, je vhodné červené zabarvení?) zde vysadit?Hned za plotem je k nám natočený RD a chtěla bych nám vytvořit trochu soukromí. Děkuji za odpověď.

Kupková Hana

Z javorů můžete vysadit např. Acer platanoides Crymson King (má světlejší červenou barvu) nebo Acer platanoides Fasens Black (ten má tmavší červenou barvu). Z buků vám pak doporučuji Fagus sylvatica Purpurea nebo Fagus sylvatica Rosea (ten má velmi zajímavý list - zelený s růžovým okrajem), z keřových druhů pak Fagus sylvatica Dawick Purple (šířka 2-2,5m, výška 6-8m, lze jej tvarovat řezem).


Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak mám zimovat jinan dvoulaločný, mám letošní sazenice prozatím je mám na balkoně. Děkuji za odpověď.

Václav Bartoš

Květináče můžete na zimu buď obalit netkanou textilií (případně je přesadit nejprve do větších květináčů, aby měly dostatek půdy a ty pak obalit - záleží jak velké rostliny v poměru ke květináčům máte) nebo ještě lépe, pokud máte místo, celé sazenice i s květináčem zakopat do záhonu a pak je obalit netkanou textilií.


Ráda bych vysadila na pozadí rhododendronu nějaký keř, v dospělosti by neměl být vyšší než cca 2,5 m. Co byste mi doporučila? Nadmořská výška je 500m.n.m.

Katka

Vhodná je ve vašem případě např. kalina, vajgélie, kolkvície či tavolník...


Dobrý den paní Martino, moc děkuji za Vaši rubriku, přečetla jsem ji jedním dechem. Prosím sdělte mi, zda jinan dvoulaločný - ginko biloba mohu vysadit v nadmořské výšce 700 metrů a pakli ano, jak o něj pečovat? Děkuji.

Nosková Jana

Jsme rádi, že se vám naše poradna líbí, ale bohužel s odpovědí na váš dotaz vás nepotěším, protože na gingo je 700m n.m. už příliš vysoko.


Máme propletené dvě vrby dohromady a vyskytl se na nich (podle nás) nějaký parazit. Prosím poraďte, zda je možné chemické ošetření nebo je nutný jiný postup. Děkuji.

Foltýn Petr

Dobrý den, domnívám se, že by se mohlo jednat o napadení roztoči, doporučila bych Vám obrátit se v tomto případě ještě raději na Výzkumný ústav V Průhonicích, kde vám přesně určí jak diagnózu, tak postup ošetření.


V prosinci jsem dostala řízky oleandru - s listy, s doporučením dát je do vody, aby pustily kořínky. Je to správné?

Stanislava Kaniová

Ano, tento postup je správný, další možností je namočit konce řízků do stimulátoru růstu a přímo rovnou napíchat do substrátu.


Stránky: 1 <<... | 3 | 4 | 5 | ...>> 58

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů