Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Trávníky

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda-li můžu použít na vyhubení plevelů z trávníku travin, vždy jsem používala trastan, ale ten nemohu sehnat. Děkuji.

Urbanová

Použít můžete jakýkoliv herbicid na dvouděložné rostliny. Seženete ve specializovaných prodejnách.

Dobrý den, chtěli bychom založit nový trávník, který bude převážně ve stínu (pod ořechem). Zájem máme o jetel bílý, ale nikde jsme se nedozvěděli, zda je vhodný k založení trávníku, jaké má výhody či nevýhody.

Miroslava Čápová

Pokud chcete vyset jetel bílý, nebude se jednat o trávník v pravém slova smyslu. Počítat také musíte s tím, že může postupně zaplevelit celou zahradu. Zakládat trávník ve stínu pod ořechem není také nejlepší volba, nebude zde příliš prospívat.


Naše zahrada je nezastíněná (svítí na ni celý den slunce) a bohužel na pískovém podkladu - v létě je trávník vyschlý.

T. Tomanová

Je-li trávník založen na pískovém podkladu, je třeba přidat na zálivce, nejlepší by bylo pořídit automatickou zálivku.


Dobrý den, koupili jsme starší dům se zahradnou, kde je množství orseje zahradního. Po výkopových pracech na podzim se orsej ještě více rozmohl. Máme zde kromě trávníku i záhony se zeleninou, ovocné stromy a keře. Trávník se chystáme dosívat. Jaký byste nám poradila postup, aby se ovoce a zelenina dali jíst? Zůstává Bofix po aplikaci v zemi? Jak moc je jedovatý? Dalo by se použít něco biologického? Děkuji.

Jitka Carbolová

Dle mého názoru by bylo lepší orsej likvidovat až později na podzim, kdy bude zem přemrzlá a to chemicky přípravkem ROUNDUP. Záhony se zeleninou bych pak následně přihnojila kompostem a zeleninu zasadila až příští jaro. Biologický přípravek na hubení plevele tohoto typu bohužel neznám.


Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je vhodné používat vámi zmíněné prostředky proti mechu v trávníku, když máme na zahradě zdroj pitné vody. Děkuji.

Radka

Chemické prostředky na odstranění mechu použít ve vaší zahradě můžete, jen bych je neaplikovala v bezprostřední blízkosti zmíněného zdroje pitné vody.


Máme problém s plevelem v okrasném trávníku. Jitrocel a jetel řešíme Bofixem, ale máme tu i jiný plevel. Radíte zde Starane a Lontrel, ale v jakém poměru? Ještě se nám objevují a to čím dál častěji trsy trávy, kde jedno stéblo je místo 2mm až 6mm. Jak se jich zbavit?

Ivana Krejzová

Přesný poměr použití přípravků na hubení plevele v trávníku se nejspolehlivěji dozvíte na návodu k použití, který je na nich uveden. Nežádoucí trsy trávy doporučuji nejlépe odstranit mechanicky, vyříznout je nebo vypíchnout. Volná místa se buď zatáhnou sama nebo, jsou-li hodně velká, je můžete zasypat substrátem a dosít travní semeno.


Budeme bourat starou část domu, suť z něj chceme rozhrnout po pozemku, abychom vyrovnali terén. Prosím poraďte nám, jak na tomto podloží založit trávník a co pro to bude nejvhodnější. Děkuji.

V. Spoustová

Použitelná je pouze kamenná nebo cihlová drť, na kterou je třeba rozprostřít realizační substrát (kvalitní ornice) 15-20 cm, dále umístíme vrstvu písku 3-5 cm a vrstvu trávníkového substrátu 5 cm, nebo je možné písek promíchat s trávníkovým substrátem. Vhodné travní semeno je rekreační směs např. od firmy Agro.


Dobrý den, potřebuji odplevelit plochu u novostavby domu. Počítám s tím, že pro dobrý trávník musím nechat navézt zeminu, ale nevím, jak mám ošetřit to, co je zatím okolo domu - plevel, písek atd. Děkuji.

Gábina Peringerová

Na jaře tuto plochu odplevelte chemicky např. přípravkem ROUNDUP, pak ji prokypřete a navezte travní substrát.


Dobrý den, mezi okrasnými roslinami a keři mám trávník, kterého bych se ráda zbavila. Není to praktické hlavně při sečení trávy. Mohu jej postříkat nějakým herbicidem, aniž bych ohrozila rostliny? Předem děkuji za odpověď.

Zuzana

Použít můžete totální herbicid ROUNDUP, avšak opatrně, abyste nezasáhla listy okolních rostlin. Proveďte to co nejdříve, dokud tyto rostliny ještě úplně neobrazily.


Existuje nějaký herbicid, kterým lze likvidovat ježatku kuří nohu v okrasném trávníku?

Linda Zdeněk

Na zničení tohoto plevele je možné použít přípravky jako např. BOFIX, CASARON G, PLEVEL STOP.


Stránky: 1 <<... | 5 | 6 | 7 | ...>> 20

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů