Stěhování zahrady na Novinkách.cz

Reportáž a video z náročného stěhování zahrady naší firmou do centra Prahy najdete na serveru novinky.cz

Zimní zahrada
...pusťte přírodu do svého domu

Zvyšte si kvalitu bydlení

zimni zahrada 2Zimní zahrada v dnešním moderním pojetí rozšiřuje náš obytný prostor a přibližuje nás přírodě. Její nespornou výhodou je především to, že ji můžeme využívat celoročně. Rostliny, které zde umístíme, slouží převážně k dekorativním účelům, a proto by péče o ně měla být pokud možno snadná.

Zimní zahrada v moderním obydlí

zimni zahrada 1Přednosti zimní zahrady, která zvyšuje kvalitu bydlení, byly znovu nalezeny koncem 20.století. Významným způsobem k tomu přispěly především technické možnosti moderních konstrukcí, které lze jednak snadno vybudovat, ale také následně udržovat. Kromě toho v této době pokročila též technika zasklívání. Rozhodující roli sehrála i možnost úspory energie. Místo fosilních paliv můžeme v současnosti využívat i alternativní energii slunečního záření, tj.solární energii.

Jak můžeme pojednat zimní zahradu

zimni zahrada 3Zimní zahradu můžeme koncipovat např. jako nevytápěnou, která nám v podstatě může posloužit jako jakýsi zahradní pokoj, respektive místo pro přechovávání rostlin během chladného zimního období. Může také fungovat jako spořič energie, tj. jako přechodová oblast mezi obytným domem a okolním vnějším světem. Komu však jde především o zvýšení kvality bydlení prostřednictvím změny prostředí a kdo chce po celý rok vychutnávat příjemnou atmosféru prosluněného vytápěného obytného pokoje plného nádherných rostlin a květin, tomu doporučujeme pořídit si klasickou obytnou zimní zahradu.

Obytná zimní zahrada

zimni zahrada 4Takto koncipovaná zimní zahrada zpravidla plynule přechází v ostatní obytné prostory domu a stává se jejich nedílnou součástí. Rozhodnete-li se pro vybudování obytné zimní zahrady, nešetřete místem, neboť každý m2 navíc obytnou hodnotu příslušné místnosti zvyšuje. Co však dělá zimní zahradu opravdovou zahradou, je dobře a s invencí navržený interiér a odpovídající výběr kvalitního rostlinného materiálu.

Marigreen art s.r.o. pro Vás navrhne zimní zahradu dle Vašich představ a přání. Naše firma zimní zahrady nestaví, ale poskytuje kompletní servis v oblasti projektování a osazování interiéru. Obraťte se s důvěrou na naši firmu a využijte originální nápady našich projektantů pro realizaci Vaší zimní zahrady made in Marigreen.


fotografie zimní zahrada (fotogalerie)

česká verze stránekEnglishDeutsch
  Webdesign: Vikadesign 2006