Stěhování zahrady na Novinkách.cz

Reportáž a video z náročného stěhování zahrady naší firmou do centra Prahy najdete na serveru novinky.cz

Architektonické prvky
...oživí Vaši zahradu

Terasa jako nepostradatelná součást zahrady

zahradni architektura 4Terasa tvoří v dnešní době nepostradatelnou součást každé moderní zahrady. Dotváří celkový vzhled a charakter zahrady a zároveň plní řadu funkcí praktických i okrasných. Bez odpovídající terasy si téměř ani neumíme žádný dům představit a díky dnešním technickým a materiálovým možnostem je možné vybudovat terasu nejrozmanitějšího pojetí. Je jedním ze stěžejních prvků v zahradě, který navazuje na obytnou plochu domu a nenásilnou formou napomáhá k jejímu propojení s okolní zahradou. Vytváří tak jeden z ústředních bodů v zahradě, jakési centrum relaxace pro celou rodinu.

zahradni architektura 3Terasu můžeme libovolně dále dotvořit např. pomocí pergoly či jiného přístřešku, markýzy apod. Mějte na paměti, že materiál zvolený pro stavbu terasy musí korespondovat s materiály použitými při stavbě domu, případně s dalšími zahradními stavebními prvky. Vše musí ladit, nic by nemělo vybočovat, zkrátka méně jako v mnoha jiných případech i zde znamená více.

Suché zídky

U větších zahrad a zvláště v případech, kdy je k dispozici členitější terén, najde své uplatnění zahradní prvek, kterým jsou tzv. suché zídky. Tyto zídky můžete v zahradě použít zcela pragmaticky k vyrovnání terénních nerovností či vln nebo jako výhradně okrasný prvek. Navíc je můžete osázet pestrými trvalkami. Pro stavbu těchto zídek je nejvhodnější použít přírodní kámen, např. žulu nebo pískovec. Často se používá také opuka pro svou přírodní okrovou barvu, která např. ve spojení s temně zelenými tisy vytváří tolik žádané kontrasty.

Cesty a cestičky z nášlapných kamenů

Z terasy je možné dále navázat cestičkou na zahradu, např. z tzv. nášlapných kamenů. Jedná se o zahradní prvek, který dotváří celkovou zahradní kompozici a najde své uplatnění v každé zahradě především přírodního charakteru.

Další drobné zahradní stavby a architektonické prvky

zahradni architektura 2Romantický altán, vhodně umístěná plastika, socha, ohniště, malebné zákoutí s lavičkami, zahradní šachy, různé opěrné konstrukce k rostlinám, můstky…, to vše a mnohé jiné zajímavosti zahradu oživí. Výběr a umístění podobných architektonických prvků do zahrady zahradni architektura 1je však potřeba si dobře rozmyslet, aby ladily s celkovým pojetím Vaší zahrady.

V případě realizace architektonických prvků do zahrady se s důvěrou obraťte na naše zkušené a citlivé projektanty, kteří Vám pro Vaši zahradu pomohou nalézt to nejlepší řešení made in Marigreen.


fotografie architektonické prvky (fotogalerie)

česká verze stránekEnglishDeutsch
  Webdesign: Vikadesign 2006