Stěhování zahrady na Novinkách.cz

Reportáž a video z náročného stěhování zahrady naší firmou do centra Prahy najdete na serveru novinky.cz

Přírodní zahrada
...nechává vyniknout přirozeným tvarům

Charakteristika přírodní zahrady

prirodni zahrada 1Při tvorbě zahrady přírodního charakteru je hlavním kritériem dokonalé uplatnění všech rozmanitých přírodních krás. Jedná se především o zdůraznění malebnosti a využití nepravidelností terénu, na kterém přírodní zahrada vzniká. Účinnost terénních nerovností zahrady je pak zvýrazněna výsadbami, kdy porosty stromů a keřů vyvažují trávníkové plochy, člení a modelují prostor a dosahují tak velmi výrazného efektu hry světel a stínů. Významnými činiteli pro tento typ zahrady jsou jednak kresba půdorysu, ale i rozmístění jednotlivých porostů dřevin, umístěných v trávníkové ploše ve skupinách i solitérně. Terén je modelován nepravidelně a hranice mezi zahradou a okolní krajinou se místy stírají.

Typické prvky přírodní zahrady

  • Vlastní oplocení přírodní zahrady lze nahradit, jestliže nám to okolnosti dovolí, jen skupinami stromů a keřů, popř. příkopy, nebo jej můžeme maskovat pomocí valů.
  • Květinová výsadba zde není dominantní, snažíme se s její pomocí pouze podkreslit keřové patro a obrys květinových záhonů vytváříme rovněž jako volnou křivku. Pestré květinové výsadby pravidelného tvaru jsou naopak klasickým prvkem formálního zahradního stylu.
  • Cesty a cestičky v přírodním typu zahrady ztrácejí oproti zahradám formálním svůj čistě dekorativní charakter a účelově Vás provedou jednotlivými přírodními scenériemi.
  • Ani vodní prvky by v zahradě tohoto typu neměly chybět, ať již v podobě přírodních toků nebo uměle vytvořeného jezírka či rybníčku, samozřejmě na přírodní bázi. Díky moderním technologiím se nabízí celá řada zajímavých a originálních řešení.
  • Nebojte se též umístění drobných staveb do zahrady. Jednak Vaši zahradu zkrášlí a zároveň nabídnou příjemné místo k odpočinku a relaxaci. Kdo by odolal letnímu posezení v romantickém altánku?

prirodni zahrada 2Firma Marigreen art s.r.o. Vám toto vše umožní a vytvoří pro Vás přírodní zahradu Vašich snů. Naši odborníci pro Vás navrhnou nejlepší možné řešení Vaší zahrady, která bude odpovídat Vašim představám a bude splňovat vše, co od ní očekáváte.


fotografie přírodní zahrada (fotogalerie)

česká verze stránekEnglishDeutsch
  Webdesign: Vikadesign 2006