Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Pokojové rostliny

Koupila jsem v květináči stromek Olivovníku a nevím, jestli je možné tuto rostlinu přesadit na zahradu nebo zda se pěstuje pouze jako bytová rostlina.

Vašíčková Drahomíra

Pěstuje se pouze jako bytová rostlina, v létě je možné ho přechodně nainstalovat ven stejně jako oleandry, durmany a pod.

Chtěla bych se zeptat, jak se správně starat o Eucalyptus. Nepodařilo se mi zabránit uschnutí rostliny i přes časté zalívání, rostlina usychala od spodních listů a nové rašily dál a postupně uschla celá rostlina.

Dagmar Smékalová

Eucalyptus chce vyší koncentraci vzdušné vlhkosti (70-80%), tzn. rosit a rosit a rosit... Se zálivkou netřeba přehánět.


Dostala jsem od svého přítele Fíkus Variegata Elastika, ale problém je v tom, že mi nějakým způsobem chřadne. Okraje listů hnědnou a po nějaké době mi upadnou. Proto bych potřebovala vědět, co je pro pěstování tohoto druhu důležité. Děkuji Vám mnohokrát za Váš čas a Vaše informace.

Petra Bauerová

Tyto fíkusy potřebují vyšší vzdušnou vlhkost, doporučuji rosení. Nepřelévat klasickou zálivkou, nesnášejí přelití. Je lepší nechat rostlinu vyschnout a potom teprve zalít, vhodné je občasné osprchování rostliny. Tento druh má raději nižší teploty, v případě pokojových teplot je nutné více rosit. Dále je nutné rostlinu pravidelně přihnojovat a zajistit jí dostatek světla.


Potřebuji pomoc s ibiškem. Poslední dobou listy bezdůvodně usychají a opadávají (zalívám dostatečně, ale také nepřelívám), listy jsou podstatně menší a nerostou další (ibišek jsem přesadila, je pohnojený - dávám tyčinky a cca před 5 měsíci ostříhán). Žádné škůdce jsem nenašla. Je na světlém místě. Tyto problémy nikdy neměl. Prosím o radu, nerada bych o něj přišla, vzhledem k tomu, že ho mám už dlouhou dobu. Děkuji.

Simona Jurčáková

Bez toho, abych ibišek viděla Vám mohu poradit asi takto: Příznaky Vámi popisované velmi často způsobuje špatná kvalita vody, doporučuji zalévat odstátou vodou (nejlépe dešťová) Ibišek se zásadně střihá v době vegetačního klidu a to v únoru. Přes zimu se ibišek nehnojí, jinak přihnojujeme v intervalu 14 dnů.


Vážení přátelé. Velice Vás prosím o radu k pěstování kávovníku. Mám vzrostlý kávovník (2,30m), který pěstuji v bytě. Několik zim přežil v naprosté pohodě, vloni dokonce kvetl a měl plody, ale letošní zima byla kritická. Listy mi opadávají jako na podzim. Nejprve začnou listy na okrajích hnědnout a někdy nestačí zhnědnout celé a opadávají. Schnou a odumírají celé větvičky. V současné době mě zbývají poslední 3 patra větviček a tak bych ho ráda ještě zachránila.Prosím poraďte mi, co pro můj kávovník mohu ještě udělat. Děkuji

Laďka

Rostlina potřebuje dostatek světla a dostatek vzdušné vlhkosti (rosit) stejně tak potřebuje hodně živin (přihnojovat), doporučovala bych při teplejším počasí rostlinu přesadit do nového substrátu a přes léto rostlinu umístit na chráněné stanoviště i ven (letnit).


Chtěla bych se zeptat, jakým způsobem se má stříhat kávovník? Chtěla bych, aby měl nějaký tvar, ale nevím, když ustřihnu větev, jestli se rozdvojí nebo poroste zase dál. Které větve ustřihnout úplně, které jen zastřihnout... Jak na to?

Vendula Konečná

Kávovník se může zastřihávat, ale jelikož má protistojné pupeny, je třeba vnitřní pupeny vyslepit.


Mám problém s kávovnikem a potřeboval bych poradit... Je vysoký asi 1,2m a je asi 6-7 let starý, ale ještě mi nekvetl. Vůbec nevím, čim to je. Pěstuji jej v bytě. Myslím, že se mu daří celkem dobře. Pořád vyhání nové listy a větve, tak si to neumím vysvětlit.

Michal Strba

Dbejte na pravidelnou zálivku a pravidelně jej přihnojujte.


Podstoupil jsem stěhování a vlivem nízkých teplot z 95% opadaly listy kávovníku. Dá se zachránit, aby znovu obrazil? Myslím, že kávovník zažil šok změnou teplot. Nevím, jestli jej jen přesadit, či případně upravit a zaštípat větvičky a vrcholek, jestli se tak vzpamatuje, v což doufám.

Láďa

Doporučujeme přesadit, za 14 dní po přesazení přihnojit a seříznout výhony maximálně o jednu třetinu.


Ráda bych se Vás zeptala na další postup při pěstování azalek. Dostala jsem dvě jako malé v květináčích a kvetly. Mám je dva roky, zatím je pěstuji doma. Vloni v létě jsem je přesadila do truhlíku a kvetly pouze letos v lednu. Chtěla jsem se hlavně zeptat, jestli je mohu vysadit do zahrady, aby tam byby třeba celou zimu. Děkuji Vám za každou dobrou radu.

Jana Pospíšilová

Azalky, které se pěstují jako pokojové, nejsou k přesazení do zahrady vhodné, protože vymrzají, ale je tady možnost výsadby rostliny do zahrádky přes léto někam do polostínu. V polovině vegetačního období se může i ses třihnout, čímž se podpoří tvorba květních pupenů a nesmíme zapomenout, abychom je na zimu přesadili do většího květináče, přidali rašelinový substrát, zvýšili zálivku a přihnojili.


Jak správně pěstovat kávovník v domě? Dostala jsem jej již vzrostlý a po krátké době se mu na některých listech začaly tvořit hnědé skvrny a listy se mírně kroutí. Přesto dál roste a obráží novými listy.

Leona Ch.

K pěstování kávovníku v domě se domnívám, že hnědé skvrny jsou pravděpodobně způsobeny tvrdou vodou použitou při zálivce. Kávovník je také choulostivý na prudké změny klimatických podmínek(vlhkost ovzduší..), na změny prostředí a změny teploty (např. otevírání blízkého okna). Pro kávovník je přirozené (neboť se jedná o strom), že spodní listy hnědnou, usychají a opadávají, proto se o ně nemusíte obávat.


Stránky: 1 <<... | 64 | 65 | 66 | ...>> 67

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů