Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Okrasné dřeviny

Mohla bych dostat podrobnější informace o červenolistém keři MYROBALÁN-PRUNUS CARASIFERA?

Lenka

Myrobalán ovocný se používá jako podnož pod ovocné stromy, Okrasný myrobalán. Pochází ze západní Asie, je to strom keřovitého vzrůstu, dorůstá výšky až 8m. Listy má elipčité, peckovice kulaté, červené a sladké, ve velmi tuhých zimách namrzá. V sadovnictví se často pěstují červenolisté kultivary, které podrží barvu po celou vegetaci.

Ráda bych se dozvěděla co nejvíce informací o Prunus Triloba (Mandloň trojlaločná).

Marta

Pochází z Číny, kde dorůstá 5 m, u nás max. 2 m. Je široce rozložitá a hustě větvená. Listy má často mělce trojlaločné, jednoleté výhony jsou v květnu hustě obaleny růžovými plnými květy. Často se pěstuje jako malý stromek štěpovaný v korunce na slabě rostoucí slivoňovou podnož. Vyžaduje dobrou zahradní půdu, někdy se doporučuje krátký řez po odkvětu, aby se vytvořily dlouhé pruty, které v příštím roce bohatě kvetou. Chcete-li vědět něco víc, je potřeba blíže specifikovat dotaz.


Dobrý den, chtěl bych si namnožit řízkováním okrasnou vrbu. Poradíte mi, kdy řízkovat, jakým způsobem a jak řízky zasadit? Děkuji.

Patrik Kutlák

Vrbu můžeme množit v teplejších měsících, nejlepší období je na jaře, kdy není olistěna, řízky nařežeme šikmým řezem, délka max. 15 cm, můžeme napíchat volně do půdy, pokud řízkujeme v předjaří, tak do skleníku.


Dobrý den. Kdy se sestříhávají levandule a šalvěje? Můžu to udělat ještě v dubnu?

Bára

Můžete, ale dejte pozor při na sestřihávání levandulí na jejich nové výhony.


Kdy mohu přesadit dobře zakořeněnou odnož magnolie?

Dáša Kučerová

Přesadit ji můžete od poloviny dubna, doporučujeme použít lepší substrát.


Loni na jaře jsem si koupila venkovní Azaleu Mollis vzrostlou cca 60 cm plnou květů. Po krátké době odkvetla a na zimu shodila listí. Nikde jsem nenalezla návod na pěstování a péči. Nechala jsem ji tedy celou zimu venku. Jak o ni pečovat? Co potřebuje?

Míla

Pokud si koupíte tuto azalku, je třeba ji vysadit do rašelinového substrátu. Tyto azalky na zimu opadávají a na jaře, když začnou rašit poupata, je třeba zvýšit zálivku s případným přihnojením.


Zakoupili jsme Brslen japonský (Euonynynus japonicus Marieke) a nevíme, jak by měl přezimovat, máme jej ve velkém květníku. Předem za vaši odpověď děkuji.

Urban

Vysaďte jej na chráněné stanoviště, nejlépe jižní stranu a na zimu přikryjte.


Před šesti lety jsem na jižní straně domu vysadil Fíkovník smokvoň, na zimu vždy kořeny zakryju, každý rok ještě počátkem března jsou větve žívé, uvnitř zelené a vytéká z nich míza (když odrýpnu kůru), takže si říkám, stromek zimu přežil, ale v průběhu března/dubna větve zhnědnou a uschnou až na ty nejsilnější. Můžu tomu nějak zábránit?

Bušek

Zabránit tomu můžete tak, že celou rostlinu v předjaří zakryjete netkanou textilií, neboť se jedná o spálení výhonů od sluníčka v důsledku rozdílu denních a nočních teplot.


Prosím o radu pro začátečníka. Viděla jsem krásný keř Mandloň obecná (Prunus amygdalus Batsch). Potřebuji vědět jak se pěstuje, jestli přezimuje venku, řez keře a pod. Zkrátka od A-Z. Předem děkuji za odpověď.

Lenka

Jedná se o okrasný keř, běžně pěstovaný v našich podmínkách, je nenáročný, většinou má růžovočervené květy v dubnu až květnu. Neřeže se.


Mohla byste mi doporučit nějaký druh magnolie, který se hodí do menší zahrady. Pokud ano, do jaké výšky vyrůstá a zda je možné je vysadit ještě v tomto období.

Martina Sládková

Doporučujeme vysadit majolik stellatu (šácholan hvězdovitý), který je nižšího vzrůstu, bíle kvetoucí.


Stránky: 1 <<... | 55 | 56 | 57 | ...>> 58

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů