Okno do zahrady
Hledat v odpovědích:

Tříděné odpovědi:

Okrasné dřeviny
O.:577 Akt.:24.4.2009
Ovocné dřeviny
O.:359 Akt.:25.4.2009
Balkony, terasy...
O.:244 Akt.:25.4.2009
Trávníky
O.:200 Akt.:25.4.2009
Zahradní architektura
O.:219 Akt.:16.2.2009
Zahradní technologie
O.:151 Akt.:2.3.2009
Voda v zahradě
O.:61 Akt.:24.4.2009
Střešní zahrady
O.:11 Akt.:16.2.2009
Pokojové rostliny
O.:662 Akt.:25.4.2009
Řez dřevin
O.:193 Akt.:25.4.2009
Trvalky, byliny...
O.:139 Akt.:25.4.2009
Cibuloviny a hlíz. rostliny
O.:111 Akt.:2.3.2009
Jehličnany
O.:355 Akt.:25.4.2009
Ostatní
O.:30 Akt.:12.2.2009

Okrasné dřeviny

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co mám dělat. V červnu jsem si na zahradě zasadila Sakuru převislou a teď se mi na listech začínají objevovat pupínky. Nevím si rady, jestli mám použít nějaký postřik a popř.jaký?

Lucie Pudilová

Rostlinu pořádně prohlédněte a blíže mi pupínky popište. V každém případě nyní po opadu listů listí shrabejte a spalte. V žádném případě znovu nepoužívejte z preventivních důvodů do zahrady.

Mám dvě vzrostlé magnolie asi 2m vysoké, kmínek 8 až 10 cm. Je možné je přesadit?

Jiří Franče

Rozhodující je, jak dlouho jsou již na svém stanovišti, jaká je jejich celková výška a šířka, aby se dala procentuelně stanovit pravděpodobnost úhynu. Čím větší rostlina (starší) je, tím menší má šanci na přežití.


Jakých rozměrů dorůstá okrasná bříza betula pendula nana?

Radka Petrů

Nemáte na mysli náhodou dřevinu Betula pendula Youngii? U těchto převislých kultivarů výška závisí na pěstiteli. Může být zpravidla 2m vysoká, ale v případě vyvázání terminálu můžeme dosáhnout výšky 3-4 m. Záleží také na tom, v jaké výšce je korunka roubována.


Jak ošetřovat a sestříhávat hortenzii, aby měla bohatou násadu květů?

Petra P.

Zásadní je výsadba rostlin do rašelinového lože, které je vylehčeno pískem (hlouba lože 20 - 25 cm). Hnojení 1 x - 2x za rok draselnou solí a střídat s vícesložkovým hnojivem s obsahem NPK. Jednou až dvakrát za rok v jarních měsících (pozor na mráz) zakrátíme o jednu polovinu. Zimní přikrývka není nutná.


Kdy a do jaké hloubky sestříhávat starší plamínek, aby se "nevyholoval"?

Jiří N.

U plamínku jsou dva druhy řezu: Veškerá suchá část se v jarním období zakrátí na 10 - 15 cm nad zem. Rostlina se rozdělí na dvě části, zadní část blíže k opoře se neřeže, opět zakrátíme pouze přední část na 10 - 15 cm nad zem. Nezakrácená zadní část se stane oporou pro nové výhony. Tuto suchou část je možné odstranit v průběhu vegetace. Plamének je nutné předsadit trvalkami nebo nízkými dřevinami do výšky 20-30 cm, které chrání kořenový krček před úpalem.


Vloni jsem vysadila dva rododendrony zakoupené v běžném zahradnictví, neměly popisky, proto jsem volila výsadbu do polostínu do rašeliny. Jeden keřík má nové pupeny (z kterých očekávám květy) zahnědlé. Je to běžné? Dá se s tím něco udělat?

A.A.

Podle vašeho popisu situace to vypadá, že si rostlina tzv.sáhla na vápno (její kořeny se dotkly vápna v zemi), na což reaguje zahnědnutím pupenů. Rostlina bohužel zpravidla uhyne.


Máme asi 2m vysoký červený javor. Byl krásně zbarvený, ale loni mu uschly listy asi na jedné pětině plochy (jedna celá větev). Další část listů začala usychat na okrajích. Nevím, co s tím. Je nutné větev vyřezat, nebo na jaře zase obraší? Dá se vůbec červený javor seřezávat? Je příliš košatý, stíní a zabírá místo.

Mirka

Loni byl extrémně suchý rok a je možné, že javor trpěl suchem a je potřeba ho mlžit, aby měl vlhkost i ze vzduchu (ráno a večer) a nikoliv pouze z kořenů. Další možností je, že trpí některou z houbových chorob, neboť zmíněný červený javor je k těmto velmi náchylný. V takovém případě je potřeba napadené větve bezodkladně odstranit. Co se týká řezu těchto javorů, je rozumné provádět jej velmi opatrně, neboť tyto javory řez špatně snáší a jsou poté často napadány právě zmíněnými houbovými chorobami.


Mám malou zahrádku, kde jsem neprozřetelně zasadila buxus, kterému se velmi daří, ale do toho místa, kde je, se nehodí. Nevím, co s ním. Nechci ho zlikvidovat a na přesazení je už dost velký.

Nekvindová

V tomto případě doporučujeme tvarovat řezem a to vždy v červnu.


Magnolie - může se pěstovat v našich klimatických podmínkach? Dají se mladé rostlinky vypěstovat ze semen, jine mnozeni?

Jiřina

Magnolie v našich podmínkách samozřejmě pěstovat lze, záleží v jaké nadmořské výšce ji chcete pěstovat a podle toho zvolit vhodný druh. Množení případně řízkováním.


Chtěl bych do rohu zahrady vysadit mezi dvě thuje Buddleia Nanho Blue,ale nevím o nárocích a pěstování tohoto keře nic. Můžete poradit popřípadě dát jiný tip?

K. Kroupa

Dle Vašeho strohého popisu těžko můžeme říci, zda vysadit, či ne, neboť neznáme místo výsadby, orientaci, půdní podmínky atd. Můžeme poradit, že Budleia potřebuje slunné stanoviště a každoroční řez, jinak se připravíte o potěšení z bohatství květů. Alternativu můžeme doporučit při znalosti bližších podmínek.


Stránky: 1 <<... | 54 | 55 | 56 | ...>> 58

ÚvodO autorceZahradní kalendářČlánky
Marigreen art s.r.o. - zahrada vašich snů